شهرگندمـــــ : معاون امور معادن سازمان صنعت و معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: با احداث کارخانه مس چهل کوره نصرت‌آباد، ذخایر مس استان از سال آینده به استخراج می‌رسد. به گزارش شهرگندمـــ به نقل از ایسنا داود شهرکی  با اعلام این خبر افزود: راه‌اندازی این کارخانه موجب توسعه و اشتغالزایی منطقه می‌شود. شهرکی […]

شهرگندمـــــ : معاون امور معادن سازمان صنعت و معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: با احداث کارخانه مس چهل کوره نصرت‌آباد، ذخایر مس استان از سال آینده به استخراج می‌رسد.

به گزارش شهرگندمـــ به نقل از ایسنا داود شهرکی  با اعلام این خبر افزود: راه‌اندازی این کارخانه موجب توسعه و اشتغالزایی منطقه می‌شود.

شهرکی ماحصل مطالعات معدن مس نصرت‌آباد را شناسایی 20 میلیون تنی مس بیان‌کرد و افزود: با احداث کارخانه مس چهل کوره انقلاب عظیمی در عرصه معادن استان رخ می‌دهد.

معاون امور معادن سازمان صنعت و معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در ارتباط با آخرین وضعیت کارخانه مس چهل کوره نصرت‌آباد گفت: کارخانه مس چهل کوره تاکنون پیشرفت 50 درصدی را طی کرده است.

وی ادامه داد: تاکنون 800 متر تونل در این کارخانه ایجاد شده است.

وی اعتبار ارزی احداث کارخانه مس چهل کوره را 8 میلیون یورو عنوان کرد و افزود: با احداث کارخانه مس چهل کوره زمینه اشتغال 300 نفر به صورت مستقیم فراهم می شود.

وی ادامه داد: برنامه ریزی برآن است که طرح ایجاد صنایع پایین دستی این کارخانه نیز عملی شود.

شهرکی با اشاره به مزایای صنایع پایین دست این کارخانه خاطرنشان کرد: با راه اندازی صنایع پایین دستی مس چهل کوره، امر ذوب مس و در نتیجه تولید لاستیک و آلیاژ در استان فراهم می‌شود.

معاون امور معادن سازمان صنعت و معدن و تجارت سیستان و بلوچستان با اشاره به چشم‌انداز بهره‌برداری صنایع مس در استان افزود: در صورت برداشت ذخایر مس، جهش فوق‌العاده‌ای در اقتصاد استان رخ می‌دهد.

وی در ادامه با اشاره به سایر ظرفیت‌های معادن استان افزود: تاکنون ذخایری ارزشمندی چون طلا، سنگ و گرانتیت در استان شناسایی شده است.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه