گندمـــ پرس :به مناسبت روز ملی ارتش , مصاحبه ای کوتاه  با امیر سرتیپ دوم دکتررضا جهانتیغ از دلاورمردان ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام شده که تقدیم حضور شما می گردد. وی سخن خود را اینگونه آغاز می کند : با درود و سلام به روح پر فتوح بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران،امام امت(ره) ،نایب بر […]

گندمـــ پرس :به مناسبت روز ملی ارتش , مصاحبه ای کوتاه  با امیر سرتیپ دوم دکتررضا جهانتیغ از دلاورمردان ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام شده که تقدیم حضور شما می گردد.

وی سخن خود را اینگونه آغاز می کند : با درود و سلام به روح پر فتوح بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران،امام امت(ره) ،نایب بر حق اش مقام عظمای ولایت،فرماندهی کل قوا و عرض سلام و ادب دارم و به روان پاک و مطهر شهدای انقلاب اسلامی ایران بالاخص شهدای گرانقدر نیروی زمینی قهرمان که در تمامی حوادث در نوک پیکان حملات ناجوانمردانه دشمنان انقلاب و اسلام قرار داشته و دارند.

 

Scan0098

 

بنده امیر سرتیپ دوم دکتر رضا جهان تیغ یکی از فرماندهان عمده یگانهای ارتش جمهوری اسلامی ایران در طول هشت سال دفاع مقدس ,  که از روز سوم جنگ تحمیلی با درجه دانشجویی به جبهه های حق علیه باطل اعزام شدم و مسئولیت های کلیه رده های فرماندهی و ستادی را در ارتش جمهوری اسلامی ایران را طی کردم.

 

مسئولیت های از اول انقلاب تا کنون

مسئولیت های از جمله , رئیس بازرسی لشکر 88 زرهی سیستان و بلوچستان , فرمانده مرکز آموزش 08 خاش , فرمانده تیپ 37 شیراز , فرمانده لشکر 81 زرهی کرمانشاه و هم اکنون هم در ستاد کل نیروهای مسلح در مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در گروه ژئوپلتیک انجام وظیفه می نمایم و در طول هشت سال دفاع مقدس چندین بار مصدوم و زخمی شده ام و حال یکی از افتخارات زندگیم جانبازی 42 درصد می باشد.

 

ویژگیهای انقلاب اسلامی و حمایت امام امت از ارتش

یکی از ویژگیهای انقلاب اسلامی ایران که آن را از سایر انقلابهای جهان و نهضت های رهایی بخش متمایز کرده است برخورد رهبر نهضت و انقلاب و مردم با ارتش و ارتش با رهبر انقلاب و نهضت می باشد.

 

Scan0097

 

بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ، امام امت خمینی(ره) از آغاز نهضت (15 خرداد42)دائما در سخنرانی ها و اعلامیه هایشان ارتش را از آن ملت می دانستند و جدا کردن ارتش از شاه را بطور آگاهانه دنبال می کردند و در تمام پیام های خود از مردم می خواستند که به نیروهای ارتش احترام بگذارند و به آنان اهانت نکنند و در حکومت نظامی ها مردم با گل به استقبال آنان بروند و بر جایگاه و موقعیت و رسالت الهی آنان و استقلال طلبی و دفاع از آرمانهای اسلامی و قرآنی ملت تاکید می نمودند و احساسات و عواطف دینی و مردمی ارتشیان را از حالت بالقوه به بالفعل در آوردند. پیش از انقلاب اینطور نبود و معمولا ارتش رودرویی مردم قرار داشت , پیامهای امام امیدوار کننده بود و ارتش را مردمی تر از همیشه جلو میداد.

ارتشیان مومن و متعهد در حالی که در دامن فرعون زمان جهت حراست و پاسداری از نظام تاج و تخت و حفظ منافع آمریکایی جهان خوار به عنوان ژاندارم منطقه تجهیز به مدرن ترین سلاحهای پیشرفته می شدند و هزاران مستشار خارجی ، هدایت و آموزش آنها را برعهده داشتند و تعداد زیادی از افسران و درجه داران در آمریکا آموزشهای نظامی را فرا گرفتند و مهمترین پایگاه و مطمئن ترین نیروها در مقابل نهضت از نظر حکومت طاغوت و آمریکا مطرح بودند , اما از آنجایی که روح و بدنه ارتش از آن ملت و قرآن بود و گوش به فرمان مولا و مقتدایشان مرجع تقلید جهان تشیع ، رهبر عظیم الشان انقلاب حضرت امام خمینی (ره) در لحظات حساس تاریخ و انقلاب و روزهای سرنوشت ساز دفاع از انقلاب و رهبری نهضت را تکلیف خود می دانستند و بر این تکلیف الهی خود عمل نمودند و باعث یاس و ناامیدی دشمنان انقلاب و اسلام شدند و از همین روزها توطئه ها بر علیه ارتش توسط دشمنان انقلاب ، آنهایی که می خواستند خود محور باشند،شروع شد , آنقدر شعار انحلال ارتش را تکرار می کردند و بر خیلی های کوتاه بین , چنین متشبه و باور شده بود که واقعا ارتش یک عنصر زائد است.

ارتش میان فشار و تیلیغات مسموم گروهکها و توقعات مردم یک حالت بلاتکلیفی داشت و دشمن هم نگران و مصمم بر تضعیف آن چرا که پیوستن ارتش به نظام اسلامی را موجب عقیم ماندن نقشه های پلید خود می دانستند.

 

پیام تاریخی امام و اعلام روز ارتش

در این زمان ، امام امت ، تصمیم پیامبر گونه خود را به عنوان بزرگترین حامی ارتش با قاطعیت ، ضرورت حفظ ارتش و انسجام و یکپارچگی آن را اعلام نمودند و با پیام تاریخی و حیات بخش خود در تاریخ 28 فروردین 58 روز 29 فروردین را روز ارتش نامیدند.

ارتش در این روز تولدی نو یافت و مقتدارانه به رسالت خود بعنوان بازوی قدرتمند ولایت و رهبری مطرح و آماده دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی و استقلال کشور گردید و هرگونه اندیشه تجاوزگری را در نطفه خفه نمود و می نماید.

امروزه نیروهای مسلح از چنان آمادگی ، تحرک و اقتداری برخوردار هستند ،که دشمنان نظام جرات تعرض ،آشکار و پنهان را ندارند و ارتش جمهوری اسلامی ایران به شکرانه این نعمت عظما در طول 8 سال دفاع مقدس با رشادت های فراوان و ایثار توانست افتخارات فراموش نشدنی از ناحیه مقام عظمای ولایت همچون ارتش حزب ا… ، ارتش کلمه طیبه است را کسب نماید.

در پایان این یوم ا… را به فرماندهی معزز کل قوا،امت شهید پرور ایران ، خانواده معظم شهدا ، نیروهای مسلح بالاخص رزمندگان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران تبریک و تهنیت می گویم.

خبرنگار افتخاری گندمــ پرس : علی نورا – تهران

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه