تاریخ : پنج شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۱ Thursday, 19 May , 2022

مشکل بوجود آمده برای معلمین زهکی با درایت فرماندار این شهرستان حل شد

 • کد خبر : 21721
 • ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ - ۹:۵۳
مشکل بوجود آمده برای معلمین زهکی با درایت فرماندار این شهرستان حل شد

گندمـــ پرس : دهم اسفند جاری , شمار زیادی از معلمان در تهران و دیگر شهرهای کشور  تجمعاتی را به صورت مسالمت آمیز برگزار کردند. به گزارش گندمــ پرس دراین تجمعات معلمین پلاکاردهای از سخنان امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را حمل میکردند , نوشته های مانند:«همه جامعه به معلمان مدیون‌اند»، «معلم فرهنگ […]

گندمـــ پرس : دهم اسفند جاری , شمار زیادی از معلمان در تهران و دیگر شهرهای کشور  تجمعاتی را به صورت مسالمت آمیز برگزار کردند.

به گزارش گندمــ پرس دراین تجمعات معلمین پلاکاردهای از سخنان امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را حمل میکردند , نوشته های مانند:«همه جامعه به معلمان مدیون‌اند»، «معلم فرهنگ ساز جامعه » و……
این تجمع ها در تهران در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی و در مراکز استان و دیگر شهرها نیز در مقابل سازمان ها و ادارات آموزش و پرورش برگزار شد.
سازماندهی و برگزاری این تجمع های اعتراض آمیز و مسالمت آمیز را کانون صنفی معلمان ایران برعهده داشت.
دراین روز به دلیل حضور معلمان در تجمعات سراسری ,  برخی مدارس در شهرهای محل تجمع به حالت نیمه تعطیل درآمدند و مدیران مدارس و کادر اداری وظیفه اداره مدرسه را به عهده گرفتند.
 
 
برخورد با معلمین حاضر در تجمع زهک
تجمعات مشابهی نیز دراستان ما و در برخی شهرها از جمله زهک و زاهدان برگزار شد و معلمین دقایقی را در جلوی درب آموزش و پرورش حضور یافتند.
 
پس از این مساله اما برخلاف تمامی شهرهای کشور , برخی از معلمین شهرستان زهک که دراین تجمع شرکت کرده بودند به حراست آموزش و پرورش این شهرستان احضار و از آنان توضیحاتی خواسته شد و تعهد نامه های نیز از آنان گرفته شده است.
 
احضار و برخورد با معلمین  زهک , در ابتدا از سوی روابط عمومی آموزش و پرورش استان تکذیب شد اما پس از آن طی تماسهای که با معلمین داشتیم مشخص شد که این موضوع رخ داده و هنوز نیز برخی از معلمین با آن درگیر هستند.
این مساله بسیار موجب نگرانی معلمین این شهرستان و دیگر معلمین استان شده بود و طی تماسهای مکرر خواستار پیگیری این موضوع بودند.
 
درهمین راستا موضوع به اطلاع رئیس آموزش و پرورش شهرستان زهک رسید و از ایشان سوال شد که آیا موضوع صحت دارد و معلمین بدلیل شرکت درتجمعی که در سراسر کشور بوده است احضار شده اند ؟ صباغی تلویحا این موضوع را تائید کرد و گفت : اصل مساله بدلیل تعطیل کردن کلاسهای درس , آنهم بدون هماهنگی با آموزش و پرورش بوده است و دلیل دیگری نداشته است و موضوع نیز درهمان روز خاتمه یافته است.
 
رخشانی فرماندار زهک در گفتگویی با گندمــ پرس گفت : شایسته بود معلمین محترم زهکی که قصد همراهی با دیگر معلمین کشور در این حرکت صنفی را داشته اند , با مدیریت آموزش و پرورش شهرستان هماهنگی لازم میداشته اند تا حداقل از تعطیلی کلاسهای درس جلوگیری شود.
وی در ادامه افزود : بنده این مساله را پیگیری کرده ام و اجازه هم نخواهم داد که به معلمین شهرستان آسیبی وارد شود , اما از آن عده از عزیزان به دلیل عدم هماهنگی گلایه دارم که امیدوارم زین پس مسائل را با هماهنگی و تعامل به پیش ببرند.
وی در پایان گفت : اگر درحال حاضر نیز از معلمینی که دراین تجمع حضور داشته اند احساس میکنند که برای آنان مشکلی بوجود آمده است می توانند به دفتر بنده مراجعه کنند تا مساله را پیگیری نماییم , چون بنده معتقدم نباید دراین مساله هیچ مشکل سخت افزاری و یا نرم افزاری برای معلمین بوجود آید.
 
گندمــ پرس : جا دارد از حمایت و پیگیری فرماندار شهرستان زهک درخصوص این مساله تقدیر و تشکر نماییم , بی شک حرکتهای اینچنینی موجبات دلگرمی تمامی کارکنان دولت جمهوری اسلامی ایران را فراهم خواهد آورد , که می طلبد دیگر فرمانداران حوزه سیستان نیز این رفتار را در دستور کار خود قرار دهند.
لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=21721

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 9در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۹
 1. سلام اقایونس شهرگندم اگه امکان داره ازحقوق کارکنان شرکت اب وفاضلاب هم بنویس که ازبرج نه به بعدحقوق نگرفته اندواسم عیدی وپاداش روفقط شنیده اند

 2. اول آفرین به معلمین زهکی که نشان دادند زنده اند ….
  ……..
  ……….

  …………..

  معلم زنده است ….

 3. از تلاش های دلسوزانه ی شما جناب دهمرده کمال تشکر و قدر دانی را داریم .از فرماندار فهیم زهک هم به دلیل حس توجه شان متشکریم

 4. باید احسنت گفت به معلمین شهرستان زهک از مناطق دیگر سیستان که بهتر عمل نموده اید و نشان دادید که هستید و خواهید ماند خدا پشت و پناهتان و درود بر فرماندار شجاعتان

 5. آقای دهمرده
  با سلام و احترام
  از طرف معلمان فهیم زهک از شما سپاسگزارم

  • درود برشما ,
   البته ناگفته نماند که گلایه جناب فرماندار و رئیس اداره آموزش و پرورش زهک درخصوص عدم هماهنگی بجا بود که جا دارد دراین خصوص تدبیر نمایید

 6. از درایت و صبوری مدیر اموزش و پرورس در رابطه با این موضوع تشکر مینماییم.یک از فرهنگیان منطقه

 7. از مدیر آموزش وپرورش به لحاظ توجه شان نسبت به احترامی که به همکاران قائل هستند وامورات آموزش وتربیتی را به جد پیگیر هستند کمال تقدیر وتشکر را دارم و آرزوی موفقیت برای ایشان ودیکر عوامل اداری وآموزشی را دارم

 8. سلام بسیارسپاس ازاقایان فهیم ودلسوز.صباغی ورخشانی که در این موضوع درائت نشان داده وارزوی موفقیت برای همکاران فرهنگی