گندم پرس : مهندس ناظری  در نشست خبری با اصحاب رسانه در فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: در سطح سیستان ۹ حوزه اخذ رأی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی داشتیم که شامل یک حوزه اصلی در زابل و ۸ حوزه فرعی که شامل ۴ شهرستان و ۴ بخش غیر مرکز آن می‎شود. مهندس ناظری فرماندار […]

گندم پرس : مهندس ناظری  در نشست خبری با اصحاب رسانه در فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: در سطح سیستان ۹ حوزه اخذ رأی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی داشتیم که شامل یک حوزه اصلی در زابل و ۸ حوزه فرعی که شامل ۴ شهرستان و ۴ بخش غیر مرکز آن می‎شود.

IMG-20160228-WA0019-768x576

مهندس ناظری فرماندار ویژه زابل افزود: در انتخابات مجلس شورای اسلامی در سیستان ۴۰ نفر ثبت‌نام کرده بودند که از این تعداد پس از طی فرآیند اجرایی ۲۱ نفر مورد تأیید قرار گرفت که تعداد ۶ نفر انصراف دادند که نهایتاً به ۱۵ نفر کاهش یافت.

وی ادامه داد: در انتخابات مجلس خبرگان در حوزه سیستان آیت‎الله سلیمانی ۱۱۰ هزار و ۱۵۶ رأی و حجت‌الاسلام بیاتی ۵۸ هزار و ۳۳۰ رأی و مولوی سلامی ۴۷ هزار و ۶۱۵ رأی را به خود اختصاص داده‎اند.

مهندس ناظری تعداد افراد واجد شرایط رأی دادن در حوزه انتخابیه سیستان را ۲۷۵ هزار و ۸ نفر بر اساس آمار ثبت احوال بوده که از این تعداد ۱۸۹ هزار و ۵۲۷ رأی از ۳۰۵ صندوق اخذ رأی در سیستان اخذ شده که مشارکت ۶۹٫۱ درصدی حضور مردم در انتخابات را در سیستان نشان می‌دهد که افزایش ۲ درصدی نسبت به دوره قبل را داشته است.

وی بیان کرد: کاندیداهای معترض به نتیجه انتخابات، ۲ روز پس از اعلام نتایج فرصت دارند اعتراضات خود را به صورت مستند ارائه کنند.

فرماندار ویژه  زابل  در خصوص تقلب در انتخابات مجلس عنوان کرد: تاکنون هیچ مورد مستند قابل بررسی از طرف هیچ کاندیدایی ارائه نشده است.

فرماندار ویژه زابل ضمن قدردانی از تلاش و فعالیت رسانه‌ها در ایام انتخابات و تبلیغات کاندیداها، گفت: اهمیت انتخابات به عنوان اقتدار و عزت ملی و قدرت مردم است که رسانه‎‌ها با اطلاع‌رسانی جامع و کامل به خوبی از عهده رسالت خود برآمدند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه