فرودگاه زابل

مدیر فرودگاه زابل از انجام موفقیت آمیز وارسی پروازی سامانه کمک ناوبری VOR/DME و چک مسیر هوایی جدید ZAL_LUDAX فرودگاه زابل  توسط هواپیمای فلایت چک خبر داد .

گندم خبر, مدیر فرودگاه زابل از انجام موفقیت آمیز وارسی پروازی سامانه کمک ناوبری VOR/DME و چک مسیر هوایی جدید ZAL_LUDAX فرودگاه زابل  توسط هواپیمای فلایت چک خبر داد .

 

سرگزی در گفتگو با خبرنگار ما در زابل اظهار داشت: صبح روز جمعه ، وارسی پروازی سامانه کمک ناوبری VOR/DME و چک مسیر هوایی جدید ZAL_LUDAX فرودگاه زابل با موفقیت انجام شد .

 

وی افزود: این عملیات توسط هواپیمای فلایت چک بیچ کرافت مدل کینگ ایر ۳۵۰ شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و پرسنل الکترونیک و ناوبری هوایی و با همکاری واحدهای مراقبت پرواز و ایمنی زمینی فرودگاه زابل با موفقیت انجام شد.

 

مدیر فرودگاه زابل در ادامه بیان کرد: مسیرهای رسمی هوایی که در فرودگاه زابل وجود دارد یک مسیر به سمت مشهدمقدس و یک مسیر به سمت تهران می باشد و هواپیما برای اینکه به سمت زاهدان پرواز کند باید تا نزدیک نهبندان برود و به مسیر هوایی مشهد وارد و سپس به سمت زاهدان تغییر مسیر بدهد.

 

وی در ادامه گفت: سال قبل ما درخواست یک مسیر هوایی جدید بصورت مستقیم به زاهدان را داشته ایم که دایر شود تا هم فاصله هوایی بین این دو شهر کمتر و هم در آینده برای پرواز به چابهار مشکلی نداشته باشیم.

 

وی افزود: درخواست ما در دستور کار دوستان در اداره کل ترافیک هوایی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران قرار گرفت و روز جمعه هواپیمای فلایت چک حامل تعدادی کارشناس و خلبان زبده از تهران به مقصد زابل برای بررسی مسیر حضور پیدا کردند تا ان شالله بزودی به راههای رسمی هوایی کشور اضافه گردد .

 

لازم به ذکر است ZAL-LUDAX اسم این مسیر هوایی جدید است که از این پس یک مسیر رسمی در نقشه های هوایی کشور به ثبت خواهد رسید .

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه