گندمـــ پرس :  امام جمعه زابل گفت: مردم حق دارند از مسوولان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص مرز میلک، کارخانه سیمان سیستان و انتقال آب از زابل به زاهدان سوال کنند و مسوولان باید پاسخگوی آنان باشند. به گزارش گندمـــ پرس به نقل از پایگاه دفتر اطلاع رسانی امام جمعه ، […]

گندمـــ پرس :  امام جمعه زابل گفت: مردم حق دارند از مسوولان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص مرز میلک، کارخانه سیمان سیستان و انتقال آب از زابل به زاهدان سوال کنند و مسوولان باید پاسخگوی آنان باشند.

81504776-6272878

به گزارش گندمـــ پرس به نقل از پایگاه دفتر اطلاع رسانی امام جمعه ، حجت الاسلام والمسلمین کیخا در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان زابل ضمن دعوت نمازگزارن به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: تقوی یعنی بندگی خدا ، توجه به خدا وبه یاد خدا بودن در همه لحظه ها ، نتیجه با تقوا بودن عزت و سربلندی است.
کسی که معصیت و نافرمانی خدا را مرتکب شود و گنهکار شودذلیل شده و شخصیتش پایین می آید. انسان گنهکار سرافکنده است.
امام باقر(علیه السلام) می فرماید:کسی که خداوند او را از ذلت معصیت خارج کند و به وادی عزت و سربلندی تقوا وارد کند خداوند اورا ثروتمند کرده ، اگر چه مالی نداشته باشد.
اینها آثار تقواست.
مومن هنگامی که می میرد عملش تمام می شود وفقط سه چیز از عملش می ماند: پرونده اعمال انسان در مرگ بسته می شوند اما برخی بسته نمی شود برخی که بسته نمی شود مومنین اند و برخی معصیت کاران و کفارند.
اولین چیزی که برای مومن پس از مرگش نیز در پرونده اعمالش ثبت می شود و آثارش ادامه دارد صدقه جاریه است .
صدقه جاریه یعنی کار خیر مسمتر و ادامه دار؛ صدقه یعنی کار خیر هر کار خوبی انسان انجام دهد صدقه است.هر کار نیک و خیری صدقه است یکی از صدقات کمک به فقراست. اما همین نماز خواندن ما خودش صدقه است
امر به معروف و نهی از منکر صدقه است.
صدقات پنج نوع اند :
مال
آبرو و مقام
عقل، رای و اندیشه
زبان
و علم و دانش
دومین مورد علمی است که ن مومن از خود می گذارد ونفعی برای جامعه دارد .
امیر مومنان( علیه السلام) به کمیل فرمودند: آن هایی که به فکر مال اندوزی اند در حالی که زنده اند و نفس می کشند ولی در واقع هلاکند.
سومین موردی که آثار و برکاتش پس از مرگ مومن نیز در پرونده عملش همچنان ثبت شده و اضافه می گردد فرزند صالحی ست که برایش دعا می کند .
پس مومن باید فرزند صالح تربیت کند تا برایش دعا کند .
خودش اهل نماز و عبادت باشد و برای پدر و مادرش نیز دعا کند .
اینها ثروت است.
پیامبر( صلی الله علیه و آله) فرمود: فرزند صالح گلی از گل های خوشبوی بهشت است .
آبا و اجداد شما از اعمال نیک شما بهره می برند پس بکوشیم و تلاش کنیم مخصوصا مسئولین عزیز که این فرصت مسئولیت را بر عهده دارند.
مومن به مسولیتش به یک فرصت طلایی برای آباد کردن آخرتش نگاه می کند.
مومن مسولیت را برای خدمت می پذیرد .
حجت الاسلام کیخا در خطبه های دوم بار دیگر با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی بیان داشت:
بار دیگر خودم و شما عزیزان را به تقوای الهی دعوت می کنم.تقوایی که شکر واقعی خداوند متعال است.
شکر نعمت های خدا دوری از حرام هاست، فاصله گرفتن از معصیت هاست.شکر هر نعمتی پرهیز از آنچه خدا حرامش کرده است.
خطیب نماز جمعه زابل در ادامه با تشکر از مردم و مسئولین بیان داشت: از شما مردم ولایتمدار دارالولایه سیستان و مسئولین محترم به خاطر حضور پرشورتان در راهپیمایی 22 بهمن تشکر میکنم .
به خاطر برپایی جشن های دهه فجر در منطقه دارالولایه سیستان و به خاطر خلق این حماسه بزرگ.

حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن بیعتی دیگر با آرمانهای انقلاب اسلامی و لبیکی به ولایت فقیه و مشت محکمی بود به دهان کثیف استکبار جهانی جنایت کار ، حضوری که تمام گزینه های روی میز آمریکا را به هم ریخت.
یک بار دیگر مردم عزیز ما مردمی بودن انقلابشان را نشان دادند. در این روز همه در صحنه بودند، اعم از شیعه و سنی .
کیخا در ادامه افزود:دهه فجر امسال در سیستان رنگ و بوی خاصی داشت. اولین همایش شهید مطهری سیستانی و همچنین برگزاری اولین گرامیداشت 19 بهمن روز قیام سیستانیان علیه طاغوت را داشتیم.

الحمدلله در سیستان قدم های خوبی برداشته شده ؛ افتتاح طرح آبیاری 46 هزار هکتار زمین های زراعی که از عنایات ویژه مقام معظم رهبری( حفظه الله) و ورود خوب دولت در این خطه بود.
قدم خوب دیگر تصویب شدن طرح منطقه آزاد تجاری در دولت بود.
تخصیص اعتبار به شهرداری که حرکتهایی هم شروع شده است.
وی  در ادامه با تشکر از مسئولین بیان داشت: ضمن تشکر و حمایت از مسئولین از آن ها حمایت می کنیم و در عین حال کارهایشان را نیز رصد می کنیم.

از رسانه های فعال خواستاریم تا فعالیت ها را رصد کنند و چشم بینا و صدای رسای مردم باشند.

حجت الاسلام کیخا در ادامه افزود: از مسئولین محترم و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم سوال مردم درباره مرز میلک را جواب دهند ،سوال مردم از کارخانه سیمان را جواب دهند.پاسخگوی شبهات مردم باشند.

سوال مردم درباره رفتن آب زابل به زاهدان و فایده آن برای زابل را جواب دهید.
سوا ل مردم در باره آثار باستانی، میراث فرهنگی و صنعت گردشگری که اهمیتش بیشتر از منطقه آزاد است جواب دهید.
خواهش ما از نماینده ها این است که در همین هفته جلسه ای گرفته شود تا طرح تجارت چمدانی پیگیری و عملیاتی شود.
حجت الاسلام کیخا در ادامه از رسانه ها خواست تا پیگیر مطالبات مردمی باشند و وظیفه حرفه ای خودشان را فراموش نکنند و خسته نشوند.
کیخا در ادامه از مردم و رسانه ها خواست تا با سرمایه داران و کارخانه داران سیستانی که خارج از منطقه سیستان سرمایه گزاری می کنند ارتباط برقرار کنند و آن ها را به سرمایه گذاری در منطقه آبا و اجدادیشان تشویق و ترغیب کنند.

خواهشی که از همه مردم داریم این است که افرادی را که جهت سرمایه گذاری وارد این منطقه می شوند را متهم به نیت بد نکنید و فرصت فعالیت را از آن ها نگیریم.
ایشان در ادامه به چند مناسبت اشاره نمودند:شنبه 25 بهمن سالروز صدور حکم تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر ارتداد و اعدام سلمان رشدی نویسنده خائن کتاب آیات شیطانی که آلت دست انگلیس مکار و استکبار جهانی شد.برنامه اسلام هراسی و اسلام ستیزی در دستور کار استکبار جهانی است. اهانت به ساحت مقدس پیامبر(ص)، اهانت به قرآن، ممنوع کردن حجاب در مدارس اروپا، این ها همه در راستای اسلام ستیزی و اسلام هراسی است.

چهارشنبه 29 بهمن سالروز قیام مردم تبرز به مناسبت چهلمین روز شهادت تظاهرکنندگان قم در سال 1356 هجری شمسی این حرکتها نشان داد که سیر انقلاب اسلامی همچنان ادامه دارد و مردم هنوز هم بر آرمانهای انقلاب اسلامی پایبندند.

حجت الاسلام کیخا در ادامه افزود:دولتمردان توجه داشته باشند که در مذاکرات عزت و شرف مردم حفظ شود. به فرمایش مقام معظم رهبری توافق نکردن بهتر از توافق بد است. توافقی باید کرد که منافع ما در آن لحاظ شود ؛ در پایان نماز پرچم مقدس حرم حضرت رقیه(سلام الله علیها) در میان نمازگزاران گردانده شد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه