بارها و بارها از سوی مسئولین دولتی استانی و محلی و نمایندگان خبرهای خوشی در خصوص تخصیص بودجه و یا برنامه ریزی برای حل فلان مشکل شنیده ایم , اما در عمل در چند سال گذشته مشکلات مردم نه تنها کاهش نیافته که در برخی حوزه ها افزایش نیز داشته است. حال سوال اینجاست […]

20140111_16465933493  بارها و بارها از سوی مسئولین دولتی استانی و محلی و نمایندگان خبرهای خوشی در خصوص تخصیص بودجه و یا برنامه ریزی برای حل فلان مشکل شنیده ایم , اما در عمل در چند سال گذشته مشکلات مردم نه تنها کاهش نیافته که در برخی حوزه ها افزایش نیز داشته است.

حال سوال اینجاست که نحوه نظارت بر عملکرد دستگاههای دولتی چگونه است و وقتی یک مصوبه در کارگروهی به تصویب اعضاء میرسد, اجرای آن چگونه پیگیری می شود که در نهایت کار به اینجا می رسد که عملا هیچ کار مثبتی در حوزه سیستان مشاهده نمی شود و گلایه های مردمی افزایش می یابد.

DSC01848

 

آیا گلایه های امام جمعه زابل هم بجا نیست ؟

از سوی برخی ها اگر تا کنون گفته میشد که مردم بی جهت داد و بیداد می کنند و گلایه هایشان بحق نیست , گلایه های امام جمعه زابل را به حساب چه می گذارند ؟ آیا این گلایه ها را نیز می توان گفت که به جا و درست نیست ؟

بی شک حتما دراین حوزه مشکلات وجود دارد و آنطور که انتظار می رود , روند حل مشکلات به کندی پیش می رود که صدای مردم و در راس آنها امام جمعه شهر زابل , بعنوان نماینده ولی فقیه دراین منطقه , بیش از هر زمان دیگری بلندتر است.

 

15612_995

 

در دو سال گذشته کدام مدیر به تخلفات اداری معرفی شده است ؟

استاندار سیستان و بلوچستان چند روز قبل در جمع مدیران استانی اعلام کرد که مدیری که نسبت به مکاتبات و بازرسی های استانداری در قبال حقوق مردم بی توجه و رفع مسئولیت کند به دیوان تخلفات اداری معرفی می شود .

حال از ایشان باید سوال کرد که فکر نمی کنید پس از دوسال که در استان حضور دارید , باید بسیاری را به دیوان تخلفات اداری معرفی کنید و یا می کرده اید ودر این خصوص کم کاری صورت گرفته ؟

 

کوتاهی در برخورد با مدیران کم کار

بنظر می رسد خود استاندار نیز درخصوص برخورد با کم کاری مدیران دستگاههای دولتی , خصوصا مدیرانی که خود در انتصاب آنها نقش مستقیم داشته است , کوتاهی کرده است و آنطور که انتظار می رود با بی برنامه گی مدیرانی از جمله مدیران کل محیط زیست استان , میراث فرهنگی , منابع طبیعی استان و . . .  چندین مدیر دیگری که پس از انتصاب آنها عملا هیچ تغییری در زیرمجموعه آنها حس نشده , البته از حق نباید گذشت که برخی از این عزیزان در تغییر مدیران پایین دست شهرستانها و معاونین خود عملکرد بسیار مطلوب و سریعی داشته اند که باید از این باب موردتقدیر و تشکر قرار گیرند.

3211

 

شرایط موجود استان و بخصوص سیستان کهن نشان از آن دارد که باید تعارفات را کنار گذاشته و اگر حس می شود مدیری که حتی تازه منصوب شده است , توانایی حل مشکلات حوزه خود را ندارد , با وی برخورد لازم صورت گیرد و به زبان ساده تر باید بگوییم که لازم است مدیرتکانی دیگر را شاهد باشیم , تا شاید شاهد باشیم که در این حوزه ها شکوفایی حداقلی صورت گیرد و برخی از مشکلات مردم حل شود , مردمی که با داشتن صدها پتانسیل با هزاران مشکل دست و پنجه نرم می کنند و . . .

 

با تشکر : متخصص سیستانی

 

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه