خبر مربوط به بودجه دریاچه ارومیه نشان از کم کاری واضح مدیران استانی درخصوص تالاب بین المللی هامون , بزرگترین دریاچه آب شیرین کشور دارد , چگونه می توان باور کرد که بحث احیای دریاچه ارومیه و تالاب بین المللی هامون در یک ستاد , مورد بررسی و تبادل نظر قرار گیرد اما درنهایت […]

20140111_16465933493  خبر مربوط به بودجه دریاچه ارومیه نشان از کم کاری واضح مدیران استانی درخصوص تالاب بین المللی هامون , بزرگترین دریاچه آب شیرین کشور دارد , چگونه می توان باور کرد که بحث احیای دریاچه ارومیه و تالاب بین المللی هامون در یک ستاد , مورد بررسی و تبادل نظر قرار گیرد اما درنهایت دراین حد به تالاب هامون بی مهری و بی توجهی صورت گیرد؟ و درمقابل به دریاچه ارومیه بودجه ای 1900 میلیاردی تعلق گیرد ؟

 

بله در یک ستاد !

همانگونه که در تصویر مشاهده می فرمائید , ستاد اجرایی دریاچه ارومیه یکسال پس از تشکیل , طبق نظر هیات وزیران در سال 90 از ستاد اجرایی دریاچه ارومیه به ستاد اجرایی دریاچه های ارومیه و هامون تغییر نام می دهد و از همان سال استاندار سیستان و بلوچستان و وزیر امور خارجه نیز عضو این ستاد می شود.

 

IMG-20150726-WA0001

 

آیا ستاد اجرایی دریاچه های ارومیه و هامون برگزار می شود  ؟

حال سوال این است که آیا این ستاد برگزار می شود ؟ و اگر برگزار می شود چرا نتیجه ای برای دریاچه هامون از برگزاری این ستاد تا کنون حاصل نشده است و اگر برگزار نمی شود چرا از سوی مسئولین استانی و استاندار سیستان و بلوچستان که عضو این ستاد هستند و یا از سوی نمایندگان سیستان درمجلس شورای اسلامی اعتراضی به عدم برگزاری و یا عدم نتایج مطلوب و یکسان برای هامون مشاهده نمی شود ؟

بنظر می رسد مسئولین استانی ستاد اجرایی دریاچه های ارومیه و هامون را مهم تلقی نکرده و پیگیری لازم نیز جهت این همطرازی صورت نداده اند که امروز نتیجه این شده است که برای ارومیه نزدیک به دو هزار میلیارد تومان بودجه درنظر گرفته می شود و برای هامون , هیچ خبر امیدوار کننده ای وجود ندارد.

مردم سیستان خواستار توضیح مسئولین استانی , استاندار , مدیرکل محیط زیست و نمایندگان استان درخصوص علت این تبعیض می باشند.

 

1437566523_hamoon3

 

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه