تاریخ : شنبه, ۵ فروردین , ۱۴۰۲ Saturday, 25 March , 2023

مرزدارانی که مدافعان وحدت هستند

  • کد خبر : 45008
  • ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۰
مرزدارانی که مدافعان وحدت هستند
در زير آسمانِ امنِ سيستان و بلوچستان، اقوامی زندگی می كنند كه سالهاست با يكديگر، يكی شده اند .

گندم خبر, به تاریخچه ی این استان که می نگری میبینی که شیعه و سنی ، سیستانی و بلوچ در کارنامه ی زندگیشان همیشه وحدت آفرین بوده اند .

 

اینجا به گواهِ مردمش ، امن ترین جایی است که می توانی برای زندگی رویَش حساب باز کنی چرا که عظمت روحیه ی همدلی این مردم باعث می شود هیچگاه تنهایی به سراغت نیاید ، روزی میهمانِ تنور گرم یک سیستانی می شوی و روزی دیگر بر سر سفره ی برکت قوم بلوچ می نشینی .

 

اما باورِ این همدلی و وحدت برای همگان کار ساده ای نیست ، مخصوصا برای آنهایی که چشم طمع دوخته اند به اتحاد تاریخی این سرزمین؛همانهایی که در فکر و خیالشان دوگانگی موج می زند اما از یگانگی و مشترکات مرزداران این استان غافل هستند .

 

اینجا باید باشی و از نزدیک ببینی که شب های کویری استان به نورِ همان ” ستاره ای که بدرخشید و ماه مجلس شد ” روشن مانده و هنوز هم این اتحاد را وامدار او هستیم ؛ پیامبری که به رسالتِ وحدت مبعوث شد و تربیت یافتگانِ مکتبش چه خوب حالا درس پَس می دهند .

 

مرزداران استان می دانند که به کوری چشم دشمنان،چراغِ این وحدت هیچگاه خاموش نمی شود اما با این وجود همچنان مدافعان وحدت هستند و با هوشیاری کامل از رسالت نبوی پاسداری می کنند .

 

به قلم: حوریه رخشانی

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=45008
  • دیدگاه‌ها برای مرزدارانی که مدافعان وحدت هستند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.