شهرگندمـــ : برگزاری همایش روزجهانی تالابها در سیستان , آنهم با حضور بزرگانی همچون خانم دکتر ابتکار رئیس سازمان محیط زیست کشور و گری لویس نماینده مقیم سازمان ملل در کشور اتفاقی بزرگ و ماندنیست که امیدواریم دست اندر کاران امر بتوانند از این فرصت استثنایی بهترین بهره را ببرند. در همین راستا و به […]

شهرگندمـــ : برگزاری همایش روزجهانی تالابها در سیستان , آنهم با حضور بزرگانی همچون خانم دکتر ابتکار رئیس سازمان محیط زیست کشور و گری لویس نماینده مقیم سازمان ملل در کشور اتفاقی بزرگ و ماندنیست که امیدواریم دست اندر کاران امر بتوانند از این فرصت استثنایی بهترین بهره را ببرند.

در همین راستا و به جهت اهمیت موضوع اخبار مربوطه را لحظه به لحظه دراختیار شما گرامیان قرار خواهیم داد.

ظهر امروز جلسه ای با حضور نمایندگان سازمانهای مردم نهاد کشور و سیستان در محل سازمان  محیط زیست کشور با حضور دکتر کیخا معاون سازمان محیط زیست کشور برگزار گردید.

 

IMG-20150125-WA0003

دراین جلسه از سیستان دکتر باقری و علیرضا خسروی حضور داشتند اطلاع از کم  و کیف این جلسه , مصاحبه ای با خانم فلسفی معاون منطقه ای کنوانسیون رامسر و  از اعضای هیات رئیسه سازمان مردم نهاد محیط زیستی چورا , که مسئولیت برگزاری همایش روز جهانی تالابها را برعهده دارند , انجام شد.

هدف از برگزاری این جلسه چه بود ؟

جلسه امروز درخصوص همایش روز جهانی تالابها و با حضور جمعی از نمایندگان سازمانهای مردم نهاد زیست محیطی کشور و سیستان برگزار گردید.

بخش مهمی از مسائل مطرح شده دراین جلسه بحث درخصوص نحوه عملکرد دراین روز و برنامه های که باید انجام شود بود , در برگزاری این جلسات  بدنبال آن هستیم که جریانی برای هامون رقم بزنیم که همیشگی باشد و ماندگار.

 

حضور خانم دکتر ابتکار  و گری لویس دراین همایش را چطور ارزیابی میفرمائید ؟

حضور خانم ابتکار در این همایش و در سیستان ,  یک فرصت باید شمرده شود , زیرا ایشان علاوه بر اینکه شخصیتی سازمانی و دولتی دارند , یک شخصیت بین المللی قوی نیز دارند و میتوان با استفاده از این ظرفیت صدای هامون و هامونیان را به دنیا رساند.

 

14-1-10-1405444

دراین سفر همانطور که مطلع هستید , آقای گری لویس نماینده مقیم سازمان ملل در کشورمان نیز خانم دکتر ابتکار را همراهی میکنند , سال گذشته گری لویس بازدیدی از هامون داشت و قول داد که صدای مردم و هامون را به گوش جهانیان برساند , ایشان به وعده خود عمل و در همایشی که در لندن برگزار شد از هامون گفت , در مقاله های که در ژورنالهای معتبر نیز به چاپ رسیده از هامون نوشته است و به مشکلات آن اشاره کرده است , حال اما دراین سفر باید از ایشان کاری بخواهیم که انجام بدهد و وارد عمل شود و در دو طرف مرز موثر واقع شود , پس اصل برنامه ریزی باید حول این دو نفر ( خانم دکتر ابتکار و گری لویس ) باشد.

نقش مردم در برگزاری این همایش چیست ؟

مردم و سازمانهای مردم نهاد نقش اصلی در برگزاری این همایش را دارند و خانم دکتر ابتکار نیز معتقدند که مسئولین همواره درجلسات صحبت میکنند و حال باید صدای مردم رو شنید , پس برنامه ریزی طوری خواهد بود که ما سخنرانان را از فعالین ان جی او ها برخواهیم گزید تا صحبتهای خودشون را با خانم دکتر ابتکار و گری لویس داشته باشند.

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه