تاریخ : دوشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۲ Monday, 29 May , 2023

مردم و سازمانهای مردم نهاد برگزار کننده همایش روز جهانی تالابها در سیستان

 • کد خبر : 19789
 • ۰۵ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۳:۱۰
مردم و سازمانهای مردم نهاد برگزار کننده همایش روز جهانی تالابها در سیستان

شهرگندمـــ : برگزاری همایش روزجهانی تالابها در سیستان , آنهم با حضور بزرگانی همچون خانم دکتر ابتکار رئیس سازمان محیط زیست کشور و گری لویس نماینده مقیم سازمان ملل در کشور اتفاقی بزرگ و ماندنیست که امیدواریم دست اندر کاران امر بتوانند از این فرصت استثنایی بهترین بهره را ببرند. در همین راستا و به […]

شهرگندمـــ : برگزاری همایش روزجهانی تالابها در سیستان , آنهم با حضور بزرگانی همچون خانم دکتر ابتکار رئیس سازمان محیط زیست کشور و گری لویس نماینده مقیم سازمان ملل در کشور اتفاقی بزرگ و ماندنیست که امیدواریم دست اندر کاران امر بتوانند از این فرصت استثنایی بهترین بهره را ببرند.

در همین راستا و به جهت اهمیت موضوع اخبار مربوطه را لحظه به لحظه دراختیار شما گرامیان قرار خواهیم داد.

ظهر امروز جلسه ای با حضور نمایندگان سازمانهای مردم نهاد کشور و سیستان در محل سازمان  محیط زیست کشور با حضور دکتر کیخا معاون سازمان محیط زیست کشور برگزار گردید.

 

IMG-20150125-WA0003

دراین جلسه از سیستان دکتر باقری و علیرضا خسروی حضور داشتند اطلاع از کم  و کیف این جلسه , مصاحبه ای با خانم فلسفی معاون منطقه ای کنوانسیون رامسر و  از اعضای هیات رئیسه سازمان مردم نهاد محیط زیستی چورا , که مسئولیت برگزاری همایش روز جهانی تالابها را برعهده دارند , انجام شد.

هدف از برگزاری این جلسه چه بود ؟

جلسه امروز درخصوص همایش روز جهانی تالابها و با حضور جمعی از نمایندگان سازمانهای مردم نهاد زیست محیطی کشور و سیستان برگزار گردید.

بخش مهمی از مسائل مطرح شده دراین جلسه بحث درخصوص نحوه عملکرد دراین روز و برنامه های که باید انجام شود بود , در برگزاری این جلسات  بدنبال آن هستیم که جریانی برای هامون رقم بزنیم که همیشگی باشد و ماندگار.

 

حضور خانم دکتر ابتکار  و گری لویس دراین همایش را چطور ارزیابی میفرمائید ؟

حضور خانم ابتکار در این همایش و در سیستان ,  یک فرصت باید شمرده شود , زیرا ایشان علاوه بر اینکه شخصیتی سازمانی و دولتی دارند , یک شخصیت بین المللی قوی نیز دارند و میتوان با استفاده از این ظرفیت صدای هامون و هامونیان را به دنیا رساند.

 

14-1-10-1405444

دراین سفر همانطور که مطلع هستید , آقای گری لویس نماینده مقیم سازمان ملل در کشورمان نیز خانم دکتر ابتکار را همراهی میکنند , سال گذشته گری لویس بازدیدی از هامون داشت و قول داد که صدای مردم و هامون را به گوش جهانیان برساند , ایشان به وعده خود عمل و در همایشی که در لندن برگزار شد از هامون گفت , در مقاله های که در ژورنالهای معتبر نیز به چاپ رسیده از هامون نوشته است و به مشکلات آن اشاره کرده است , حال اما دراین سفر باید از ایشان کاری بخواهیم که انجام بدهد و وارد عمل شود و در دو طرف مرز موثر واقع شود , پس اصل برنامه ریزی باید حول این دو نفر ( خانم دکتر ابتکار و گری لویس ) باشد.

نقش مردم در برگزاری این همایش چیست ؟

مردم و سازمانهای مردم نهاد نقش اصلی در برگزاری این همایش را دارند و خانم دکتر ابتکار نیز معتقدند که مسئولین همواره درجلسات صحبت میکنند و حال باید صدای مردم رو شنید , پس برنامه ریزی طوری خواهد بود که ما سخنرانان را از فعالین ان جی او ها برخواهیم گزید تا صحبتهای خودشون را با خانم دکتر ابتکار و گری لویس داشته باشند.

 

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=19789

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 6در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۶
 1. سلام بر سیستان و سلام بر هامون و سلام بر فرزندان خوب سیستان/درود می فرستیم به دکتر کیخا و باقری و خسروی و..و همه سیستانی های دلسوز و تشکر می کنیم از معاون رییس جمهور سرکار خانم دکتر ابتکار که واقعا هامون را در جای جای دنیا معرفی کرد و صدای مردم مظلوم سیستان را به همه جای دنیا /اینها گام های بزرگی است که باید هرروز و هر روز بلندتر برداشته شود تا هامون احیا شود.

 2. کاری که برای ما نمی کنند ولی باز هم بهتر از هیچی است. ای کاش این سفر واهداف آن در فراموش خانه های سیاست بازان بی کیاست بایگانی نشود.

 3. از تلاشهای نماینده عزیز سیدباقرحسینی که لا تشکیل فراکسیون نجات هامون و پیگیری حضور خانم ابتکار ممنونیم

 4. سلام
  آقای سرگزی امیدواری چیز خوبی است سعی کن مثبت ببینی. هر اقدامی در این راستا هر چند کوچک باشد مفید است. إز خودتان بپرسید برأی هامون چه کردید. پس درود بفرستید برأی همه کسانی که در این راه تلاش می کنند.
  درود بر آقای دکتر کیخا که واقعاً در أین زمینه تلاش می کنند.

 5. درود بیکران بر دلسوخته سیستان جناب دکتر کیخا که به حق مدیر ملی با اقتدار و با برنامه ای است/دکتر عزیز از تلاش هایت بسیار بسیار ممنونیم/همه مردم سیستان قدر دان شما هستند/ ما به ادم های مغرض کاری نداریم/ انها بخشی از پازل خرابی سیستان هستند

 6. به نظر میرسد تلاش واندیشه اقای دکتر کیخا به عنوان یک سیستانی دلسوز وپر تلاش عامل اصلی در این جریان باشد اقای دهمرده نباید از نام ایشان فاکتور گرفت اینجور عمل کردن یعنی ندیده گرفتن واقعیت .از دکتر کیخا خیلی ممنونیم