گندم پرس : به دنبال ۱۸ سال خشک‌سالی‌های پی‌درپی شهروندان سیستانی صبح امروز با حضور در میدان یعقوب لیث، نماز طلب باران اقامه کردند. اقامه نماز باران در سیستان با حضور جمع زیادی از مردم سیستان، امام جمعه و مسئولان محلی این شهرستان به امامت حجت‎الاسلام و المسلمین علی‌اکبر کیخا، امام جمعه معزز شهرستان زابل […]

گندم پرس : به دنبال ۱۸ سال خشک‌سالی‌های پی‌درپی شهروندان سیستانی صبح امروز با حضور در میدان یعقوب لیث، نماز طلب باران اقامه کردند.

اقامه نماز باران در سیستان با حضور جمع زیادی از مردم سیستان، امام جمعه و مسئولان محلی این شهرستان به امامت حجت‎الاسلام و المسلمین علی‌اکبر کیخا، امام جمعه معزز شهرستان زابل اقامه شد.

این مراسم معنوی به دلیل کاهش شدید بارندگی در سیستان برگزار شد به گونه‌ای که در چند سال اخیر، هر سال میزان بارندگی در شهرستان کاهش پیدا کرده و معضل ۱۸ سال خشک‌سالی و کمبود آب در این شهرستان روز به روز بدتر می‌شود.

این مراسم صبح امروز از میدان یعقوب لیث آغاز و شرکت‌کنندگان مسیر لیث میدان یعقوب تا محل اقامه نماز را پیاده پیمودند و نماز باران را اقامه کردند.

گفتنی است، گام‎هایی که در این زمین برداشته می‌شد و دستانی که برای طلب باران به آسمان بلند می‌شد و چشمانی که با قطرات اشک درخواست رحمت الهی را داشتند پیروجوان نمی‌شناخت./فارس

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه