تاریخ : پنج شنبه, ۱۸ خرداد , ۱۴۰۲ Thursday, 8 June , 2023

اختلاف سلیقه نمایندگان سیستان،فانی را دوکارته کرد

 • کد خبر : 31330
 • ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۹
اختلاف سلیقه نمایندگان سیستان،فانی را دوکارته کرد

گندم پرس:علی اصغر فانی روز دوشنبه که برای پاسخ به سوال حلیمه عالی نماینده زابل در صحن مجلس حضور یافته بود، افزود: سوال کننده محترم خواهان تغییر رییس آموزش و پرورش منطقه بنجار شد ولی نماینده دیگر این شهر مدافع این مدیر بوده است. وی ادامه داد: پس از بررسی ها خواهان توافق بین دو […]

گندم پرس:علی اصغر فانی روز دوشنبه که برای پاسخ به سوال حلیمه عالی نماینده زابل در صحن مجلس حضور یافته بود، افزود: سوال کننده محترم خواهان تغییر رییس آموزش و پرورش منطقه بنجار شد ولی نماینده دیگر این شهر مدافع این مدیر بوده است.

وی ادامه داد: پس از بررسی ها خواهان توافق بین دو نماینده شدیم اما آنها با هم به تفاهم نرسیدند و در نهایت رییس آموزش و پرورش بنجار استعفا داد و ما از وی در جای دیگری استفاده کردیم اما نمی دانیم چرا یک بنجار که یک منطقه کوچک در زابل است باید موضوعی ملی مطرح شود.

فانی افزود: از بین مدیران استانی ۱۷ درصد دکتر، ۷۰ درصد سابقه فوق لیسانس و مابقی مدرک کارشناسی داشتند و انتصاب مدیران جانباز نسبت به قبل چهار برابر شده و متوسط سابقه مدیریت آنها که در گذشته سه سال بود به ۹ سال افزایش یافته است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: درباره استان سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی و هرمزگان که براساس شاخص های آموزش و پرورش جزو مناطق محروم حساب می شوند، برنامه های ویژه ای درباره افزایش کیفیت و خدمات رسانی مدنظر داشته و داریم.

فانی گفت: به طور مثال در استان سیستان و بلوچستان در سال آینده علاوه بر بودجه های متعارف ۱۷۰ میلیارد تومان به اضافه بودجه عمرانی اختصاص یافته در حالی که نرخ باسوادی استان در سال ۹۲، ۷۰ درصد و هم اکنون به ۹۲.۵ درصد افزایش یافته است

وی افزود: پوشش پیش دبستانی ۸۹.۲ درصد در سال ۹۲ و امروز به ۹۳.۸ درصد و متوسطه اول از ۷۲ درصد به ۷۶ درصد در سال ۹۴ رسیده است.

حلیمه عالی نماینده مردم زابل پس از بخش اول سخنان فانی اظهارداشت: سوال مطرح شده فقط درباره منطقه بیجار و مدیریت آن نیست و شما با این سخنان خود به کمیسیون آموزش و تحقیقات توهین کردید بلکه این سوال شکایت فرهنگیان سراسر کشور درباره مدیریت ها است.

وی ادامه داد: امیدوارم پاسخ به سوال بنده را توضیح دهید نه این که رفتار ناصحیح مدیران آموزش و پرورش را توجیه کنید.

عالی تصریح کرد: انتصابات در دستگاه شما رابطه ای و جناح بازی است. ضابطه ندارد و از شایسته سالاری چیزی دیده نمی شود. به همین دلیل از لحاظ مدیریتی بسیار ناهماهنگ است.

وی با بیان این که در بعضی مدارس نمازخانه ها و کتابخانه ها به انباری تبدیل شده است، گفت: صندوق فرهنگیان به بنگاه اقتصادی تبدیل شده و هیچ امکانات سرمایشی و گرمایشی در فصل گرما و سرما برای مدارس حوزه انتخابیه من در نظر گرفته نشده است.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان این که سپردن بسته های آموزشی به بخش خصوصی خلاف قانون است، خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: شما از پشت این تریبون قول دادید که تغییرات اساسی برای کارآمدتر شدن وزارت آموزش و پرورش را مدنظر قرار دهید اما متاسفانه چنین کاری صورت نگرفت.

عالی ادامه داد: متاسفانه در بسیاری از مدارس برای پول آب، برق، گاز و تکثیر سوالات از دانش آموزان هزینه دریافت می شود و اگر از کمبود بودجه گلایه دارید چرا از ریخت و پاش ها در سمینار فرهنگیان جلوگیری نکردید.

وزیر آموزش و پرورش در بخشی از صحبت هایش با اشاره به این که مطالبی که خانم حلیمه عالی امروز در مجلس مطرح کرد جزو سوالات وی نبوده است، گفت: هیچ کدام از مطالبی که خانم عالی به آن تاکید داشت جزو سوال از بنده نبوده ولی من برای احترام به مجلس به برخی از آنها پاسخ می دهم.

فانی افزود: خانم عالی بیان کردند که ما ایثارگران را کنار گذاشتیم در حالی که انتصابات ما کاملا روشن است و ما مدیرانی که منصوب کردیم به لحاظ جانبازی و ایثارگری ۴ برابر مدیران قبلی بوده اند و افتخارمان این است که از ایثارگران و جانبازان استفاده می کنیم.

وی درباره این صحبت حلیمه عالی مبنی بر این که چرا دانش آموز کلاس اول باید در کنار دانش آموز کلاس ششم حضور داشته باشد، گفت: نظام ۶ ـ ۳ ـ ۳ از زمان من آغاز نشده بلکه شروعش از سال ۹۱ بوده است و زمانی که ما آمدیم ناچار بودیم این نظام را ادامه دهیم.

وی ادامه داد: البته ما تلاش کردیم سه سال اول را از سه سال دوم جدا کنیم و در این راستا از مدارس بالای ۵۰۰ دانش آموزش شروع کردیم.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال حلیمه عالی که چرا نمازخانه ها تبدیل به کلاس درس شده اند، گفت: در سال ۹۱ قرار بود در مدارس کلاس ششم ابتدایی دایر شود چون فضای کاربری مدارس بر حسب مضرب ۵ کلاس ساخته شده بود این امکان نبود بنابراین نمازخانه ها، کتابخانه و انباری ها را به ناچار تبدیل به کلاس درس کرده اند. من در این موضوع نقشی نداشتم خودم از منتقدان آن بودم و در این دو سال تلاش کردم در آن اصلاحاتی ایجاد کنم.

فانی افزود: می گویید ما در جمع خانواده شهدا نرفتیم ولی بنده زمانی که شهید نوروزی در بلوچستان به شهادت رسید در منزل پدر این شهید حضور یافتم و ما نماز جماعت خواندیم و در همان روز شهادت پیام فرستادم و دو نفر از مسئولان وزارتخانه را به نمایندگی به آنجا فرستادم.

وی اظهارداشت: می گویند سند تحول اجرا نشده است در حالی که حسب درخواست و مطالبه به حق رهبری نقشه راه سند تحول آماده شد و در برنامه سال آینده ششم توسعه مبنای کار قرار خواهد گرفت.

وزیر آموزش و پروش خاطرنشان کرد: ۱۷۰ میلیارد تومان علاوه بر بودجه به استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده ایم و در این دو سال اخیر ۸۰ درصد به اعتبارات این استان افزوده ایم.

حلیمه عالی نماینده زابل در پایان گفت: من از پاسخ های وزیر آموزش و پرورش قانع نشدم و این سوال به رای مجلس گذاشته شد و نهایتا نمایندگان با ۹۹ رای موافق، ۶۱ رای مخالف، ۱۱ رای ممتنع از ۲۰۰ نماینده حاضر اعلام کردند که از پاسخ های وزیر آموزش و پرورش قانع نشدند و فانی دومین کارت زرد خود را از مجلس گرفت.

این در حالی است که عباس مقتدایی عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ابتدای مطرح کردن این سوال گفت: این سوال در تاریخ ۶ آبان ۹۳ با حضور نماینده سوال کننده در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

به گفته وی، وزیر در این کمیسیون حضور نیافت و معاون اداری مالی وزارت آموزش و پرورش آقای بطحائی در کمیسیون حضور یافت و ضمن عذرخواهی از نماینده سوال کننده بیان کرد وزیر در کمیسیون برنامه و بودجه حضور یافته است و از خانم عالی خواستند نیم ساعت دیگر در کمیسیون حضور یابند که وی موافقت کرد.

وی افزود: ولی متاسفانه وزیر تا پایان ساعت کاری در کمیسیون حضور نیافت از این رو خانم عالی خواستار طرح سوال در صحن علنی مجلس شد و این سوال را ملی تشخیص داد./ایرنا

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=31330

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 42در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۴۲
 1. فهم نماینده زابل روازنمایندگی دیدیم،وای براین نماینده بااین سطح فکرپایین وافتضاح

  • سجستانی این در حوزه تشخیص شما نیست چون فهم شما گویای صحبت شماست .خانم عالی با تمام قوا برای استان و کشورشون حرکت میکنند

  • سجستانی این در حوزه تشخیص شما نیست چون صحبت شما گویای فهم شماست .خانم عالی با تمام قوا برای استان و کشورشون حرکت میکنند

   • با سلام خانم عالی راهی مجلس شده که پیگیر کارهای عمرانی بزرگ باشه نه اینکه وقتش راصرف تغییر مدیریت جزیی بکنه و مثل سیدباقر که وقتش را صرف تغییر رییس دانشگاه زابل نمود . ایکاش وقتشان را این بزرگواران صرف اتمام و افتتاح بزرگراه زابل وزاهدان و سایر طرحهای عمرانی میکردند. ما از این دو دو بزرگوار جز حاشیه سازی چیزی ندیدیم . به امید اعزام نمایندگانی شجاع و کار امد و دلسوز در این دوره………………….

  • سجستانی عزیز

   فهم شما در دو جمله ای که در ینجا تایپ کردی کاملا مشهوده!
   ادب مرد به از دولت اوست!!!
   بهتره بخاطره امیال سیاسی و غرض های دیگه، انصاف خودمون رو زیر سوال نبریم. که اگر این بی انصافی ریشه کن نشه، فردا روزی با همین چوب بی انصافی ماها رو هم خواهند کوبید!
   بی انصافی شمشیر دو لبه است، مراقب صحبت های خودمون باشیم.

   • نمیدونم شمادرسیستان زندگی می کنیدیانه؟اگرفهم وشعورودرک وچشم بینایی داشته باشیدمتوجه صحت کلام من خواهی شد.این خانوم بارانت وفشارازیک ارگان خاص حمایت میشه وبافشاربه ادارات مختلف دراین دوره فاجعه بارنمایندگیشون درانتصابات روساومدیران همفکرخودش افرادبسیارنالایق وناصالح روتحمیل کردندکه خسارات جبران ناپدیری به سیستان واردکرده اند

  • باسلام خدمت خانم عالی نماینده محترم مردم بیچاره سیستان !خانم دکتر شماهم وزیر مظلومی رو گیر آوردید
   اگه راست می فرمایید که دنبال خوراک تبلیغاتی نیستید؟ بیشترین مشکلات سیستان در دو وزارتخانه نیرو و کشاورزی خلاصه می شود از وزیران مربوطه پاسخ بخواهید.ممنون

  • آقای سجستانی بزرگوار آیا درخواست تاسیس دانشگاه فرهنگیان در سیستان افتضاحه؟ آیا پیگیری مطالبات و حق التدریس معلمان کشور افتضاحه؟ آیا درخواست تغییر در وضعیت معیشتی معلمان افتضاحه؟آیا پیگیری بیمه ی طلایی و بقیه ی مطالبات فرهنگیان افتضاح بود که خانم نماینده ی با جسارت سیستان مثل شیر زن بر سر وزیر فریاد زد؟ یا معلم نیستی. یا با حق و حقوق معلمی آشنا نیستی. اما یک جمله می گم از هر کجا تحریک شده ای این مطالبات بحق شیرزن سیستان رو زیر سوال ببری برات متاسفم و این پیامت واقعا افتضاحه. واقعا متاسفم برات گل من.

  • جناب سجستانی اوج فهمتو با نحوه صحبت کردنت. نشون دادی دکتر عالی یه شیرزنه که حرفی که احساس کنه درسته میگه و به صحبتش راجع به وزیر نمایندگان مجلس رای مثبت داد ند یعنی نمایندگان کل مردم ایران که بهشون رای دادند……..وشما با لحن بدتون به همه مردم ایران تو هین کردید لطفا لحنتونو درست کنید و از سرکار خانم عالی و مردم فهیم سیستان و ایران عذر خواهی کن.

 2. آفرین به نماینده ی سیستان واقعا عالی خوب حرف زد. حرف دل معلمان عزیز ایران را زد.

 3. واقعا سخنان خانم دکتر عالی فوق العاده بود. تبریک میگم بهتون بخاطر قاطعیت تو کلامتون ک برای احقاق حقوق ماها هم ،صحبت کردید !!!

 4. واقعا از خانوم عالی به خاطر طرز فکربالا والاشون که همون ارزش گذاشتن به مراجعین خودشون هست سپاسگزارم ،وخوشحالم هنوز کسانی هستن که دلسوز قشر فرهنگی هستن وبه خواسته هاشون بها میدن واون رو به مقامات بالا انتقال میدن ،خیلی خیلی ممنونم

 5. سلام خانم عالی
  درود بر شما. اجرتان با خدا

 6. خانم عالی تبریک میگم بهتون بابت این جسارت.واقعا ممنون که قاطعانه صحبت کردید.ما واقعا از ضعف مدیریتی در این وزارت خونه متضرر شدیم.مرسی که از حقوق ما دفاع کردید.وجود افرادی چون شما در خانه ملت باعث دلگرمی ماست.همواره پاینده و سلامت باشید.

 7. ایشان بهتراست بجای مسائل شخصی ،انرژی خودراصرف بهداشت مردم کند.برای بعضی ازبیماریها دکترمتخصص نیست. چندماهی که میمانند اززابل میروند.

  • شما درخواست خودتان را به اطلاع ایشان برسانید
   مطمئن باشید مشکلاتتان پیگیری می شود
   ایشان از جمله نمایندگان دلسوز مردم زابل وملت عزیز ایران می باشند.

  • مسائل شخصی؟
   دوست عزیز، سوال از یک وزیر کم کار که مدیریت درستی نداشته و به وعده های داده شده در جلسه رای اعتماد خودش عمل نکرده مساله شخصی محسوب نمیشه!!!

   بنظر میرسه شما دلت از جای دیگه ای پره!!!

  • برادر گرامی به نظرم قبل از قضاوت در مورد ایشان حتما یک وقت حضوری از ایشان بگیرد ،با این که ایشان نماینده شهر من نیستن ،اما میتوانم بگویم اگر وضعیتتان واقعا برایتان سخت دشوار هست ،وبا مشکلات زیادی روبرو هستین ،حتما یک جلسه حضوری با در میان گذاشتن مشکلتان با ایشان داشته باشین ،چنانچه اگه خود را دلسوز شهر واستان خود میبینید ،مطمئن باشید که ج میگیرید

 8. خانم عالی ما فارغ التحصیلان دانشگاهای تربیت دبیر از سخنان عالی و بجای شما در صحن مجلس حمایت میکنیم و به شما بانوی نمونه و جسور کشورمون می بالیم

 9. متاسفم برای سیستان که نماینده ای چون عالی دارد
  متاسفم
  درک و شعور از نمایندگی رو هم فهمیدم
  همین نماینده برای نگه داشتن ریس ارشاد زابل
  وزیر ارشاد رو تهدید می کنه

 10. صحبت های خانم عالی در مجلس شورای اسلامی پخته و به دور از سیاسی کاری ارزیابی شد.
  بنده از ساکنین خراسان شمالی هستم. اما فریاد عدالتخواهی ایشون من رو به تحسین واداشت.

  به زابلی های عزیز بابت انتخاب خوب خودشون تبریک میگم. همچون عالی ها در کشور کم داریم.
  امیدوارم ما نیز همین رویه نقد منصفانه را پیش بگیریم و به پیشرفت کشور کمک کنیم.
  برای سرکار خانم عالی آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

  • سلام آیا فقط فریاد عدالت خواهی ایشون شما رو به تحسین واداشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آقای انتظاری آیا این انتظاری که در نام خانوادگی شما نشسته انتظار برای فرج امام زمان هست؟ شما و هموطنای عزیزی که تا قبل از اینکه این وزیر جملاتی درباره فارغ التحصیلان تربیت دبیر بگه اصلا اسم این وزیر را نمیشناختید، لطفا با حوصله متن رو بخونید و از روی انصافی که خودتون هم مدام به زبون میارید اگر جوابی دارید بفرمایید. مگه یادتون نیست که توهمون دفترچه راهنمای سال ۸۸ تون نوشته بود: شاید این ورودی در آینده استخدام آموزش و پرورش بشن و اینکه این جمله هیییییییچ قطعیت و الزامی رو بر دوش آموزش و پرورش نمیذاره. حالا به هر علت این مسئله توی مجلس تصویب شد که فرض میکنیم علت مطرح شدنش اذیت کردن وزیر این دولت توسط برخی نماینده های مخالف دولت نباشه. اون موقعی که وزیر بیچاره زیر بار نمیرفت فکر همین روزا رو میکرد که بخوان به خاطر چیزی که طبق دفترچه الزام و اجباری نداشت مواخذه اش کنن. حالا شما آقایون و خانمای عادل و فرا جناحی رو به تفکر درباره ذات حمایتتون توصیه میکنم و برمیگردیم به علت فاجعه کربلا که قطعا صحبتای افرادی که ظاهری کاملا درست داشت باعث شد امام حسین تنها بمونه. تورو به قرآن عادل باشیم. گر چه میدونم که بعضیا یه گوشه حاشیه ای از حرفامو میگیرن و بولد میکنن و برداشتای خاص خودشونو میکنن (در حالی که خودشونم میدونن اصل حرف من چی هست) و با حمایت وتائید افرادی که دنبال همون منفعته هستن من رو میکوبن و در جمع خودشون رای به باطل بودن حرفای من میدن. گفته هامو با یه حدیث از امام علی(ع) تموم میکنم : حق را گو گرچه تلخ باشد. اگر در جملاتتون یا علی به کار میبرید شاید کمی تامل هم درباره حق گویی حضرت علی بی ضرر باشه.

 11. با شنیدن سخنان سرکار خانم دکتر عالی ما ملت ایران دلمان گرم وخشنود شد که اینچنین دلسوزانی را در خانه ملت داریم که با شجاعت وصراحت پیگیر امور هستند تا مسولین به خودشان بیایند وبه عدالت رفتار کنند.
  تبارک اله
  سرکار خانم دکتر عالی،ما مردم عزیز ایران از شما بزرگوار کمال تشکر را داریم،وامیدواریم همیشه سلامت وتندرست باشید.

 12. بنده از میهمانان جلسه بودم . قبل از شروع جلسه نماینده دیگرمان نزد وزیر رفت و اطلاعات اشتباه خود را به خورد وزیر داد وگرنه سوالی که چندین ماه پیش مطرح شده چه ربطی به موضوع ده روز قبل دارد (مسله بنجار)!!!!!
  میخواست با اینکارش مقلطه کاری کند و موضوع ملی را که دغدغه همه مردم هست با این موضوع کوچک از اذاهان دور کند !!
  درود بر خانم عالی شیرزن سیستانی !!!

 13. خب سخته یک نماینده میزان ابتکاراتش در عزل و نصبها بیشتر از دیگری و هفت اسفند نزدیک و نبود مدرک معادلی و حضور بزرگان در دوی ماراتن اسفند مرا به تکاپو انداخته

 14. اگرمی گویم مسائل شخصی بی دلیل نیست.اختلاف رئیس دفترایشان( رئیس سابق آموزش وپرورش بنجار)
  بارئیس فعلی آموزش وپرورش بنجار باعث اینهمه هیاهو
  است.

 15. از نمایندگانی همچون سرکار خانم دکتر عالی که هدفی جزء خدمت گذاری به مردم کشورشان را ندارند وشجاعانه مقابل بی عدالتی ایستاده اند وحرف دل مردم بیچاره را به گوش بالا دستی ها می رسانند تقدیر وتشکرمی نمایم.
  بعضی افراد برای رسیدن به اهداف سیاسی ومالی خود حاضرهستند مردم عزیز ایران همیشه گرفتار ودرگیر مشکلات باشندوکسی همچون سرکار خانم عالی نباشند تا انان به راحتی به مقاصد کثیف خود دست یابند بدون اینکه به فکر کشور وهم میهنان خود باشند.

 16. سلام مردم عزیز
  خانم دکتر عالی نمونه ای عالی از از نماینده ها و پیگیرترین نمایند ه های مجلس هست.
  که تمام سعی و تلاش ایشان ایجاد شهری زیبا برای مردم هست

  • آفرین به همت والای خانم عالی،شیر زن باتقوا و با شهامت سیستانی..دست مریزاد

 17. کاش خانم عالی برای مردم بیکار وکم دست سیستان که درسفره هاشون جز نان خالی که اون روهم شاید درسفره ها شون نداشته باشند میکردند تااشک پیره زن سیستانی رونمیدیدیم که از فقرگله داشت نه این که اواویت معلمی باشه که حقوقش به موقع است وتنهادردش ماشینشه که یه مدل بالاتر بخره

 18. سلام خدمت شما
  خانم عالی عزیز. از شما بخاطر بیان مشکلات اموزش پرورش در مجلس و علنی کردن انها سپاس گذارم

 19. با سلام.
  ما تربیت دبیری های۸۸ مدیون برخی از نمایندگان مجلس هسیم.چون که بعد از گذشت غریب به شش سال هنوز استخدام نشده ایم.و اما حال که بعد از صد روز از مصاحبه تخصصی و انتخاب محل هنوز هم در انتظار جواب اعلام انتخاب محلمان هستیم.
  تمام افراد تربیت دبیری ورودی۸۸ بعشق کلمه ی مقدس دبیری با رتبه های تک رقمی از سراسر ایران در سه دانشگاه ( رجائی تهران.امام علی ع کردکوی.دختران شریعتی تهران )تحصیل کرده ایم که تعدادمان چهارصدواندی در ایران می باشد بعداز گذشت شش سال بلاتکلیفی و بیکاری بسر میبریم.
  خانوم دکتر عالی با بیان مشکلات تربیت دبیری۸۸ از وزیر آ.پ دکتر فانی چنان دفاعی از حال تمامیه مشکلات فرهنگیان نموده است که متأسفانه دکتر فانی هیچ اظهار نظری ننمود ولی مهم این بود که نماینده زابل خانوم دکتر عالی از حقوق این افراد دفاع کرد و فقط فقط بایسی به خانوم دکتر عالی درود و خدا قوت گفت چون با بیان مشکلاتمان و سهیم شدنشان در غم مان نشان داد که یک نماینده ی لایق و با خداست.
  ماتربیت دبیری های ۸۸ با تعداد چهارصدواندی از سراسر ایران که شش سال بلاتکلیف بوده ایم این اقتدار خانوم دکتر عالی را حمایت می کنیم.درود و ان شاءالله اجرتون و خداوند متعال دهد.سپاس فراوان.

 20. سلام درودبربنجاردرودبرشهرکی ریس اموزش وپرورش شهربنجار

  • آقای مهدی،تو مثل اینکه مال منطقه بنجار نیستی ،واگرنه یه بچه ی ۵,ساله ،بهتر از شما وضع این اداره و ریاست آن را درک میکنه

   متاسفم برات

 21. نماینده تربیت دبیری های ۸۸، عزیز، مرد خوب، مرد حساب، رتبه تک رقمی کنکور، اولا که آموزش و پرورش هییییییییییییچ الزامی برای به خدمت گرفتن ورودی ۸۸ نداشت که البته خودتم خوب میدونی. دوما: وقتی میگی رتبه های تک رقمی ایران بهتره این عبارت رو به رتبه های تک رقمی کنکور فنی و حرفه ای تغییر بدی که احیانا اشتباهی پیش نیاد. چون که خودتم میدونی تک رقمی های فنی و حرفه ای اونقدا هم نخبه نیستن. چون خودمم فنی بودم و دیدم میگم. سوما ۶ سال بیکاری شاید علل دیگری هم داشته باشه که مودبانه از کنارش میگذریم. وقتی که یه سری آدم میان و فقط درس پاس میکنن و در انتها یه مدرک میگیرن و بعد این مدرکو میگیرن دستشونو بدون تجربه خاصی از دولت تقاضای کار دارن و فقط انتقاد بلدن. عزیز دل برادر هر کسی کار بلد باشه غیر ممکنه کار براش پیدا نشه و ۶ سال بیکار بمونه. منم تو همین اجتماعم دیگه دیدم که میگم. البته همه اینا رو خودت خوب میدونیا. ولی گفتم تا چند تا آدم زود باور با شنیدن این حرفا نگن وااااییییی چه ظلمی داره در حق نخبه ها میشه و …. چون این جمله حداقل برای ۹۵% فنی ها صادق نیست. به هرحال ببخشید اگه حقیقتو واضح گفتم. ولی حقیقته و بعضی وقتا تلخه برای بعضیا. موفق باشی داداش هم وطن

 22. تزویر وزدوبندتوسط مسولین بایدازچهره ی این مرز وبوم که برای بقایش میلیون هاانسان پاک شهیدداده ایم برچیده شود.
  حال که یک نماینده پیگیر دردودل مردم است وازحق آنها دربرابرمسولین دفاع می کند چنین وزیری به طورمطلوب جواب نمی دهدکه واقعا آقای وزیرجای تاسف دارد.

 23. خانم دکترعالی ممنونیم

 24. با سلام خدمت مردم فهیم دارالولایه
  از زحمات بی دریغ خانم دکترعالی ،نماینده مردمی سیستان،متشکریم..ان شاء الله اجرشون با فاطمه زهرا باشد ،چرا که پیگیر مشکلات همکاران فرهنگی بوده و هست و برای خودمان متاسفیم نماینده ای …. فکر همچون حسینی داریم

 25. درودبربنجار

 26. ما که هیچ تلاشی از ایشان ندیدم البته از هیچ کدوم از نمایندگان.هروقت مردم سیستان از زیر بار گردوخاک نجات یافت هروقت آب اومدکشاورزان به کشت وکارمشغول شدن اونوقت جای تلاش و قدردانی دارن

 27. حرف های وزیر خیلی خیلی جالب است . یعنی اختلاف سلیقهٔ ۲ نمایندهٔ سیستان بر سر ماندن یا رفتن رئیس آموزش و پرورش بنجار ، خوب این موضوع بیانگر این قضیه است که نمایندگان سیستان در مجلس وقت و انرژی خودشان را صرف چه امورات پیش پا افتاده ایی می کنند . یعنی ما می توانیم از این نمایندگان انتظار داشته باشیم منطقهٔ آزاد در مجلس برای ما به تصویب برسانند . انشالله که تا چند ماه دیگر وقت خداحافظی با این دو عزیز فرا خواهد رسید . دوم اینکه معلوم شد چرا بعضی ها خودشان را برای نمایندگی مجلس پرپر می کنند . هزاران وعده به ریش سفیدان و بزرگان فامیل ها . وزیر با زیرکی قصد و هدف اصلی نماینده را از سؤال مشخص نموده .