گندمـــــ پرس : شمیم خوش مهرماه،ماه مهربانی و علم آموزی مشام جان ایران را می نوازد و نیک می دانیم که نخستین  روزهای ورود به مدرسه، اهمیت و تاثیر بسزایی در نوع نگرش و برداشت کودکان از محل تحصیل و بالطبع موفقیت و عدم موفقیت آنان در ادامه راه، خواهد داشت.    اگر اولین برخورد […]

گندمـــــ پرس : شمیم خوش مهرماه،ماه مهربانی و علم آموزی مشام جان ایران را می نوازد و نیک می دانیم که نخستین  روزهای ورود به مدرسه، اهمیت و تاثیر بسزایی در نوع نگرش و برداشت کودکان از محل تحصیل و بالطبع موفقیت و عدم موفقیت آنان در ادامه راه، خواهد داشت.

 

 اگر اولین برخورد کودک با مدرسه خوب و صحیح انجام گیرد موجبات ایجاد علاقه و انگیزه،ذوق و شوق و پویایی او را فراهم و اگر خاطره ای بد بر لوح جانش نقش بندد باعث تنفر از دبستان، تحصیل، اضطراب، ترس و امثال آن می شود، همانگونه که هیچ یک از ما خاطره ی روزهای آغازین مدرسه را هرگز از یاد نخواهیم برد.

 

 

 

  همه ساله در پایان تابستان 5کمیته در قالب پروژه مهر ،پیش از  بازگشایی مدارس، تحت نظر  مدیریت کل آموزش و پرورش تشکیل می شود که از جمله وظایف این کمیته ها شاداب سازی،بازسازی ، رنگ آمیزی،رفع کمبودها و نقایص و تجهیز مدارس می باشد.

 

 

 

اما عملکرد ضعیف آموزش و پرورش شهر بنجار در این زمینه بر هیچکس پوشیده نیست، مدارس بنجار به مخروبه هایی می مانند که حتی دیدنشان برای بزرگسالان آزار دهنده است ، به شهادت و روایت عکس های موجود، این روزها حال و هوای محرومیت، سایه بزرگی بر روی فضای آموزشی شهر بنجار افکنده و بی توجهی مسئولین با نزدیک شدن و شروع فصل علم و دانش بیش از پیش به چشم می آید.

 

 

 

  در این بین واگذار شدن ساختمان دبیرستان نمونه شهید صادقی به سپاه پاسداران، بدون ساخت فضای آموزشی جایگزین ،باعث بروز مشکلات بسیاری شده است.

 

 

 انتظار می رود با عنایت به اهمیت موضوع و لزوم بهسازی پیش زمینه های ذهنی،روانی و رفتاری، آینده سازان این مملکت، تدابیر لازم در این خصوص اندیشیده و در اندک زمان باقی مانده، تلاش شود حداقل از لحاظ ظاهری فضاهای آموزشی چشم نوازتر،بهتر و در شان نام معلم و دانش آموز باشد تا کمتر از مظلومیت این شهر رنج ببریم.

 

 

ATT_1442400123418_IMG-20150914-WA0002

 

 

ATT_1442400160798_IMG-20150914-WA0004

 

 

ATT_1442400107770_IMG-20150914-WA0000

 

 

مجتبی نــورا ـ دبیر سـرویس جــوان

     

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه