گندمــ پرس : گرمای تابستان امان مردم را بریده است که حال از گزارشات هواشناسی خبر می رسد در روزهای پایانی هفته این گرما اگر چه چند درجه ای کاهش می یابد اما با طوفان و گرد و خاک همراه خواهد شد و این درحالیست که در جنوب استان نیز دمای هوا تا پنج درجه […]

گندمــ پرس : گرمای تابستان امان مردم را بریده است که حال از گزارشات هواشناسی خبر می رسد در روزهای پایانی هفته این گرما اگر چه چند درجه ای کاهش می یابد اما با طوفان و گرد و خاک همراه خواهد شد و این درحالیست که در جنوب استان نیز دمای هوا تا پنج درجه افزایش خواهد یافت.

آنچه دراین بین نگران کننده و قابل تعجب است اینکه از زمان شروع طوفانهای سال جاری تا کنون هیچگونه تحرکی از سوی مسئولین امر اعم از مسئولین ستاد بحران استانداری و یا مسئولین محیط زیست و منابع طبیعی جهت کم کردن از هجمه سنگین ریزگردها مشاهده نمی شود و برای مقابله مردم با این پدیده هیچگونه تلاش و یا راهکاری ارائه نمی گردد , حداقل کاری که می توان کرد این است که چرای بی رویه دام در هامون را ممنوع اعلام کرد و با توزیع ماسکهای تنفسی و پوشال کولر کمی از آلام مردم را کاهش داد.

 

IMG_0503

 

به گزارش گندمـ پرس به نقل از فارس کارشناس ‌پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد و گرد خاک تا پایان هفته در سیستان تداوم خواهد داشت.

مرتضی فرجی اظهار کرد: وزش باد و گرد خاک تا پایان هفته در شهرهای شمالی منطقه سیستان تداوم خواهد داشت.

کارشناس ‌پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: روز سه شنبه همراه با افزایش وزش باد در شهرهای شمالی در پاره‌ای از نقاط توفان گرد و خاک را خواهیم داشت.

نماز-باران-هیرمند

 

در نواحی مرکزی و برخی نقاط جنوبی از جمله نصرت آباد خاش زاهدان میرجاوه آسمان کمی غبارآلود و روزهای سه شنبه و چهارشنبه وزش باد نسبتا شدید پیش‌بینی می‌شود.

فرجی گفت: در نیمه جنوبی در بعد از ظهر و شب همچنان رشد ابر را خواهیم داشت، شرایط برای رگبار پراکنده باران در ارتفاعات جنوبی استان فراهم است.

کارشناس ‌پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان بیان کرد: از نظر دمایی از امروز در نیمه شمالی استان کاهش تدریجی دما و اما بر خلاف نیمه شمالی در نیمه جنوبی افزایش پنج درجه‌ای دما را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه آبهای دریای عمان در نواحی شرقی مواج است و ممکن است در سه روز آینده ارتفاع موج به سه متر برسد، گفت: در 24 ساعت گذشته زاهدان با 21 درجه خنکترین و زابل با 47 درجه گرمترین شهر سیستان و بلوچستان و کشور بوده است

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه