گندمــ پرس : حجت الاسلام والمسلمین کیخا خطیب نماز جمعه زابل در خطبه های نماز جمعه این هفته زابل که در مصلی المهدی این شهرستان ایراد گردید ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت : خودم و شما بزرگواران را به تقوا سفارش میکنم به رعایت حدود الهی و احکام دین مبین اسلام. ماه […]

گندمــ پرس : حجت الاسلام والمسلمین کیخا خطیب نماز جمعه زابل در خطبه های نماز جمعه این هفته زابل که در مصلی المهدی این شهرستان ایراد گردید ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت : خودم و شما بزرگواران را به تقوا سفارش میکنم به رعایت حدود الهی و احکام دین مبین اسلام. ماه مبارک رمضان است، ماه دعا، بندگی و نیایش. ماه تلاوت قرآن به خصوص ماه تهذیب نفس. بهترین فرصت برای خودسازی و تقرب الی الله است. از این فرصتهای بندگی در این ماه استفاده کنیم.ماهی که به تعبیری ماه نزول قرآن صامت و صعود قرآن ناطق، یعنی امیر مومنان علی(ع)است. در ادامه حجت الاسلام والمسلمین کیخا در رابطه با مقام و منزلت امیر مومنان علی(ع) از زبان پیامبر(ص) سخنانی را ایراد فرمودند. در پایان خطبه اول نیز به صفات شیعیان طبق روایات اشاره نمودند.

 

IMG_0391

 

 

خطبه دوم :

حجت الاسلام والمسلمین کیخا در خطبه دوم در رابطه با ماه مبارک رمضان و شبهای قدر گفت : از فرصتهای این ماه استفاده کنیم. گناه نکردن را تمرین کنیم و از محافل قرآنی در این ماه بهره ببریم. در این هفته شبهای قدر را داریم، شبی که از هزار ماه بالاتر است. شب نزول قرآن. شب تقدیر و نوشته شدن مقدرات یکسال پیش رو. سعی کنیم در لحظه ای که تقدیرات نوشته می شود اعمال این شب را انجام دهیم. اعمالی مثل: احیاء،نماز، مناجات، قرآن به سر گرفتن که توسل به قرآن و عترت است.

در این شبها مناجات توام با توسل داشته باشیم چرا که این دو با هم دوبال تهذیب نفس و عروج تا عرش الهی است. همچنین در این شبها سالروز ضربت خوردن و شهادت امیرالمومنین علی(ع) را داریم. ضربتی که ابن ملجم ملعون بر فرق مبارک حضرت وارد کرد در واقع باعث یتیم شدن مومنین گردید.

وی در ادامه در رابطه با شهادت امیرالمومنین(ع) در این شبها گفت : در میدان مبارزه قدرت اینکه شمشیر به روی علی بکشند نداشتند و در حالی که حضرت به نماز ایستاده بود فرق مبارکش را شکافتند.

حجت الاسلام والمسلمین کیخا در ادامه سخنانش با گرامیداشت 14 تیر به عنوان روز شهرداری و دهیاری ها افزود: ارتقا سطح نشاط و شادابی، ایجاد شهری زیبا و نشاط آور با داشتن اماکن تفریحی و فرهنگی مناسب از جمله حقوق شهروندان است که شهرداران باید مورد توجه قرار دهند.

وی با اشاره به فاصله زیاد شهر زابل از یک شهر ایده آل اظهار داشت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی شهرداران زیادی در این شهر انتصاب شده اند که باید پاسخ دهند در این 36 سال چه اقداماتی برای پیشرفت منطقه به نسبت دیگر شهرهای استان انجام داده اند.

خطیب جمعه زابل تصریح کرد: مردم این منطقه حق دارند از مکان های ورزشی، فرهنگی و سیستم فاضلاب مناسب استفاده کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات سیستان گفت : با تکمیل بزرگره زابل به زاهدان ,  زابل از حاشیه بیرون خواهد آمد و منطقه متحول می شود.

ایشان درادامه با اشاره به سه شنبه 16 تیر روز مالیات گفت : این روز فرصتی است تا مسئولین محترم به طور ویژه پای صحبت کسبه ی سیستان بنشینند و به مشکلات آنان رسیدگی کنند.

تخفیف ویژه مالیات برای کسبه سیستان نباید در حد یک شعار باشد. قرار شد برق سیستان تا 6 ماه تخفیف ویژه داشته باشد اما آیا این تغییر در قبوض مردم دیده می شود؟

حجت الاسلام و المسلمین کیخا در ادامه از مسئولین به ویژه فرماندار ویژه زابل و معاونت استاندار خواست تا این موارد را پی گیری کنند.

وی در ادامه خواستار سرعت بخشیدن بر اجرای قول ها و وعده های مسئولان برای توسعه منطقه شد و گفت: به مسئولان زمان مورد نیاز را خواهیم داد و انتظار می رود در این بازه زمانی به قول های خود عمل کنند.

وی خاطرنشان کرد: قرار گرفتن سیستان در لیست مناطق آزاد تجاری اقدامی است که به همت همه مسئولان از جمله استاندار سیستان و بلوچستان، فرمانداران منطقه و پیگیری نمایندگان مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی محقق شده است.

امام جمعه زابل ادامه داد: هنوز در ابتدای راه ایجاد منطقه آزاد تجاری سیستان قرار داریم و مردم بی صبرانه منتظر اجرایی شدن آن هستند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مطالبات مردم فقط در منطقه آزاد تجاری خلاص نمی شود گفت: مردم ما مطالبات دیگری هم دارند از جمله مطالبه در رابطه با مرز که الحمدلله کارهای خوبی در این زمینه صورت گرفته و قسمتی از مرز باز شده که امیدواریم توسعه و تداوم داشته باشد. در مورد انتقال آب زابل به زاهدان مردم ما حرفهای زیادی دارند.

 

منبع : وبسایت دفتر امام جمعه زابل

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه