تاریخ : دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱ Monday, 15 August , 2022

مدرسه 14 کلاسه‌ روستای چرک که با گذشت 8 سال هنوز تکمیل نشده است

  • کد خبر : 22880
  • ۱۸ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۷
مدرسه 14 کلاسه‌ روستای چرک که با گذشت 8 سال هنوز تکمیل نشده است

گندم پرس : در سال 1387 در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان نیمروز کلنگ مدرسه 14 کلاسه‌ای بر زمین زده شده که بر خلاف گذشت هشت سال همچنان نیمه کاره بوده و هم‌اکنون با پیشرفت 70 درصد عملیات اجرایی آن متوقف شده است، تماس‌ها و درخواست‌های مکرر مردم منطقه با خبرگزاری فارس سبب شد […]

گندم پرس : در سال 1387 در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان نیمروز کلنگ مدرسه 14 کلاسه‌ای بر زمین زده شده که بر خلاف گذشت هشت سال همچنان نیمه کاره بوده و هم‌اکنون با پیشرفت 70 درصد عملیات اجرایی آن متوقف شده است، تماس‌ها و درخواست‌های مکرر مردم منطقه با خبرگزاری فارس سبب شد تا آخرین وضعیت این مدرسه را از مسئولان جویا شویم.

مدرسه 14 کلاسه روستای چرک به دلیل مشکل حقوقی نیمه کار رها شده است
به گزارش گندمــ پرس به نقل از فارس مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان در این زمینه اظهار کرد: پیمانکار این پروژه نتوانسته آنطور که باید به تعهدات خود عمل کند و اداره کل نوسازی مدارس طی مکاتباتی به وزارت آموزش و پرورش تخلعیت این پیمانکار را  تقاضا کرده که امیدواریم در سال‌جاری با جایگزینی پیمانکار بتوانیم این مدرسه را نیز به فضاهای آموزشی استان اضافه کنیم.

علیرضا راشکی افزود: با توجه به تعداد مدارسی که در منطقه چرک وجود دارد، نیمه‌کاره ماندن این پروژه به امر آموزش و تعلیم و تربیت خدشه وارد نکرده اما پیگیر هستیم که این مدرسه نیز به زودی در چرخه خدمت به مردم قرار گیرد.

 

13940117000433_PhotoL

وی گفت: برای تکمیل مدرسه 14 کلاسه روستای چرک با هیچگونه مشکل اعتباری مواجه نیستیم آنچه سبب شده است روند احداث این مدرسه با مشکل مواجه شود عمل نکردن پیمانکار پروژه به تعهدات خود است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان بیان کرد: عملیات اجرایی این پروژه از سال 87 آغاز و تاکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

این مسئول با بیان اینکه تاکنون حدود 500 میلیون تومان برای این پروژه صرف شده است، گفت: اگر پیمانکار به تعهدات خود عمل می‌کرد در سال 90 شاهد افتتاح و بهره‌برداری از این مدرسه بودیم.

وی افزود: اگر هرکسی به ویژه سرایدار این مجموعه از پیمانکار طلب دارد می‌تواند دعوی حقوقی کرده و ادعای خود را ثابت کند، بعد اگر پیمانکار مطالبه‌ای در اختیار مجموعه نوسازی مدارس استان داشته باشد که به صراحت اعلام می‌کنیم هیچ مطالبه‌ای از ما ندارد، از آن طریق مطالبات افراد را پرداخت می‌کنیم در غیر این صورت باید پیمانکار خود پاسخگوی بدهکاران باشد.

 

13940117000421_PhotoL

 

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی نیز در بازدیدی که از مدرسه چرک داشت، اظهار کرد: پیمانکار این پروژه در اجرای تعهدات خود کوتاهی کرده است و طبق آخرین هماهنگی‌های انجام شده قرار شده در سال‌جاری به تعهدات خود عمل کرده تا این مدرسه در مهر ماه امسال مورد بهره‌برداری مردم منطقه قرار گیرد.
سید باقر حسینی با اشاره به اینکه توقف این پروژه سبب هدر رفت بیت‌المال می‌شود، گفت: امیدواریم تسریع در عملیات اجرایی این پروژه در اولویت کار پیمانکار قرار گیرد.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=22880

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. اگر عدم بهره برداری از این مدرسه در این روستا مشکلی برای آموزش ایجاد نمی کنه چرا در روستا یا مکانی دیگری که نیاز دارند احداث نشده است تا عدالت آموزشی فراهم شود؟؟؟؟؟؟؟؟