تاریخ : پنج شنبه, ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱ Thursday, 9 February , 2023

مجلس از پاسخ فانی قانع نشد

 • کد خبر : 31325
 • ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۶
مجلس از پاسخ فانی قانع نشد

گندم پرس : علی اصغر فانی وزیر آموزش وپرورش  برای  پاسخ به سوال ملی خانم حلیمه عالی نماینده زابل در مورد ضعف مدیریت در آموزش و پرورش به صحن  علنی آمده بود. با قانع نشدن نماینده سوال کننده ، پاسخ وزیر به رای نمایندگان گذاشته شد که در نهایت مجلس پاسخ های وزیر را قانع کننده […]

گندم پرس : علی اصغر فانی وزیر آموزش وپرورش  برای  پاسخ به سوال ملی خانم حلیمه عالی نماینده زابل در مورد ضعف مدیریت در آموزش و پرورش به صحن  علنی آمده بود.

با قانع نشدن نماینده سوال کننده ، پاسخ وزیر به رای نمایندگان گذاشته شد که در نهایت مجلس پاسخ های وزیر را قانع کننده ندانست .
در این حال آقای باهنر که ریاست بخش دوم جلسه علنی را بر عهده داشت ، گفت : باتوجه به اینکه سه کارت زرد قبلی آقای فانی از مجلس قبل از رای اعتماد مجدد مجلس به ایشان در جریان استیضاح بوده، بنابر این کارت های قبلی پاک و کارت زرد فعلی محاسبه می شود .
لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=31325

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 23در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲۳
 1. بدبخت وزیر به ستوه آمده ازگیر دادن های نمایندگان ضعف مدیریت در آموزش وپرورش خدابخیر کند منظورش کیست

  • باسلام خدمت خانم دکتر عالی شما هم یک وزیر مظلوم گیر آوردی ! اگه واقعا دنبال خوراک انتخاباتی نیستی از وزیران نیرو و کشاورزی پاسخ بخواهید.که سیستان بیشترین مشکلاتش در این دو وزارتخانه هست.باتشکر

   • سلام دوست عزیز
    با توجه به شبه ای که شما بصورت نسنجیده وارد کردید، باید خدمت شما عرض کنم این سوال در ابتدا قرار بود در کمیسیون و بدون هیاهوی رسانه ای مطرح بشه، اما عملکرد وزیر محترم باعث شد تا این سوال در صحن علنی مجلس طرح بشه.
    بنابراین خانم عالی از فضاسازی انتخاباتی مبرا هستند.
    برای اطلاعات بیشتر در ادامه نظر شما رو به صحبت های نماینده اصفهان در مورد سوال خانم عالی از وزیر جلب میکنم.
    عباس مقتدایی خوراسگانی در نشست امروز در تشریح گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس درباره سوال ملی حلیمه عالی نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند از علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش درباره مدیریت ضعیف مدیران کل آموزش و پرورش،گفت: در اجرای ماده ۲۰۹ آیین نامه داخلی مجلس، سوال فوق در نشست مورخ ۶ مهر سال ۹۳ این کمیسیون با حضور نماینده سوال کننده در دستورکار قرار گرفت،اما وزیر برای پاسخگویی به سوال حضور نیافته و معاون اداری مالی وزارتخانه در کمیسیون حاضر شد و ضمن عذرخواهی از نماینده سوال کننده اعلام کرد که وزیر آموزش در نشست کمیسیون برنامه و بودجه حضور یافته و اگر اجازه بدهید ایشان نیم ساعت دیگر در کمیسیون حاضر خواهد شد که نماینده سوال کننده این درخواست را پذیرفت.

    نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه بعد از پذیرش این درخواست از سوی نماینده سوال کننده، فانی وزیر آموزش تا پایان ساعت کاری کمیسیون در نشست مربوطه حضور نیافت و نماینده سوال‌کننده درخواست طرح سوال در صحن علنی را مطرح کرد و کمیسیون موضوع سوال را مطرح و با اکثریت آراء سوال را ملی تشخیص داد.

    باشد که آزاد مرد باشیم و گلو در گرو مصالح شخصی نداشته باشیم.
    عملکرد خانم عالی، عالی گونه بود.

 2. اینکه از …بدتر است/چرا بی ربط سئوال می کند / چرا بی موقع سئوال می کند/ شانس بیچاره کل کارت ها پاک شده

 3. خوبه خانم عالی دراین چندوقت یک سوال ازوزیز آموزش و پرورش پرسیددرطول این مدت خانم عالی کجابود

 4. نماینده باید جسارت بخرج دهد و از حقوق مردم دفاع کند

 5. موضوع سر اختلاف دونماینده زابل بر ماندن ریاست آموزش وپرورش منطقه بنجاربوده.نه یک موضوع ملی

 6. صحبت های خانم عالی در مجلس شورای اسلامی پخته و به دور از سیاسی کاری ارزیابی شد.
  بنده از ساکنین خراسان شمالی هستم. اما فریاد عدالتخواهی ایشون من رو به تحسین واداشت.

  به زابلی های عزیز بابت انتخاب خوب خودشون تبریک میگم. همچون عالی ها در کشور کم داریم.
  امیدوارم ما نیز همین رویه نقد منصفانه را پیش بگیریم و به پیشرفت کشور کمک کنیم.
  برای سرکار خانم عالی آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون
  دارم.

  • برادر عزیز جناب آقای انتظاری، سلام. به جنابعالی که سفارش به آزاد مردی مینمایید توصیه اکید میکنم که درباره معانی همین واژه و وجود آن در شخصیت و صحبتهای خودتان کمی جستجو کنید. آیا خودتان به خاطر منافعی که در برخی جاها از صحبت های نماینده میبرید دفاع نمیکنید؟ آزاد مردی شما در دولت قبل که وزیر آموزش و پرورشش چه کارها که با دانشجوهای فنی کرد که خود شما از همین فنی ها بودید،کجا رفته بود؟ آیا حمایت خارج از آزاد مردی خودتان از دولت قبل، عامل ساکت بودن خودتان درباره وزیر آموزش و پرورش دولت قبل که خدا از ایشان نگذرد نیست؟ دردیست جانکاه از عملکرد وزیر دولت قبل در حق بچه های فنی و دردیست افزون صحبت های شما که خود بوی جهت گیری سیاسی و منفعت طلبانه دارد. پس بگذاریم بیش از این گفته نشود و نا گفته بماند شاید این گونه بهتر باشد شاید. در فردای قیامت (قبل از ورودم به آتش) یک سوال را از خدا خواهم پرسد که چرا ریا و تزویر را آفریدی؟

 7. ممنون از خانم دکتر عالی که از طرح استخدام دانشجویان ورودی سال ۸۸ دفاع کردن. خیلی متشکریم

 8. خوب خدا را شکر در منطقه هیچ مشکی نیست بویژه آموزش و پرورش چون یکی از فرزندان روستای گل آباد به دلیل عدم برخورد فیزیکی یکی از معلمان از مدرسه رویگردان نشده خدا را شکر! استخدامی های آموزش و پرورش بر طبق نمره بوده و سفارشی نیستند خدا را شکر! وضع کشاورزی و آب خوب است اگر نماینده حرف بزند گناه کرده! لوله کشی آب به مزارع طبق قرار داد تا سال آینده انجام میشود خدا را شکر! تعداد زیادی از مردم عادی در شرکت تولید لوله مشغول بکار شده اند و از اقوام مسئولین نیستند خدا را شکر! مردم سیستان به گفته مسئولین از فقر نجات یافته اند خدا را شکر! دریاچه هامون به دلیل هزینه کرد میلیاردی احیاء شده است و اعتبارات آن مشخص است خدا را شکر. اگر کسی بر طبق وظیفه وارد این موضوع شود مورد هجمه ذینعان قرار نمی گیرد خدا را شکر. روسای آموزش و پرورش بر اساس لیاقت انتخاب و بر طبق وابستگی به جریان خاص و قوم گرایی نبوده خدای را شکر

 9. کشاورز بی محصول سیستانی عزیز
  اخبار را اگر رصد می فرمودید خانم عالی در تذکری دو سال قبل در مجلس همانند دیروز خطاب به خود رئیس جمهور گفت شما به قانون اساسی قسم خوردید که از تمام مردم ایران یکسان دفاع کنید. چرا در تهران ذره ای غبار می آید همه کشور بسیج می شود مگر سیستانیها شهروند کشور نیستند! باز در همان روز اعلام کردند که اگر طرح آبیاری کشاورزی سیستان با همین وضع و مدیریت پیش رود تا سه سال که نه تا ۳۰ سال هم کار آبیاری تکمیل نمی شود.
  در مورد دریاچه هامون که فریادهای غیرتمندانه سیستانی واریش گوش فلک را کر کرده است.
  خدا به همه انصاف دهد و عاقبت همه ما را ختم بخیر کند. خدا نیامرزد کسی را که به سیستان خیانت می کند و برای رسیدن به مقاصد شخصی خود هر کاری انجام می دهد. در آن زمان هم فریاد خانم عالی را چه شده یک عده بلند شد.
  خدا کمک کند کسی که خیر خواه واقعی این دیار است حالا چه زن باشد چه مرد و توفیق ندهد از کسانیکه سیستان را برای پله ترقی خود و زد و بندهای خود می خواهند. هرکس حرف دل ما را بزند عزیز است حالا وابسته به هر حزب و قومی که باشد.

 10. خانم عالی علی رغم اینکه خودشون فرهنگی نیستن سعی کردن حرف دل فرهنگیانو به گوش ناشنوای بقیه برسونن. واقعا ازتون ممنونم

 11. منطقه آزاد چی شد؟؟؟؟؟؟؟

 12. با تشکر وراوان از نماینده خوب سیستان کاش کشور ما از این نمایندهای دلسوز بیشتر داشت؛فریاد ایشون در برابر وزیر اموزش وپرورش جز برای تحقق عدالت نبود.
  دانشجویان ورودی ۸۸ همه از شما تشکر میکنن.

 13. ما که سخنان خانم عالی را نشنیدیم . اما مشکلاتی در سیستان داریم که فوریتشان خیلی بیشتر است . آیا مشکل خانم عالی مدیرکل سیستانی آموزش و پرورش است خوب در نهایت وزیر مدیرکل را عزل می کند و یک مدیر غیربومی می آورند . آیا به این طریق صورت مسئله پاک می شود . چرا باید به این علت که مدیری به حرف نماینده ایی نکرده و در انتصاباتش نظر ایشان را تأمین ننموده توبیخ شود . اگر همان مدیر غیر بومی بود مطمئناَ صدایی هم از کسی در نمی آمد و اعتراضی هم در کار نبود . بارها راجب ضعف مدیریت در ادارهٔ کل فرودگاه ها به نمایندگان گوشزد نموده ایم ولی به این علت که اخوی فلان نماینده در ادارهٔ راه و شهرسازی استان منصبی دارد آیا این مسائل به بالا منتقل شده است .

 14. عرض سلام و خسته نباشید مجدد به خانوم دکتر عالی نماینده محترم مردم سیستاندر مجلس
  سخنانتان را در مورد سوال قرار دادن وزیر اموزش و پرورش شنیدم باور کنید دعای هزار دانشجوی ورودی تربیت دبیری ۸۸ که تا اکنون بخاطر سهل انگاری و عدم کفایت وزارت اموزش و پرورش نتوانسته اند اسنخدام شوند همراهتان میباشد.

 15. خاک بر سر ما خه نماینده ما، عابروی سیستان رفت،

 16. خانم دکترممنونیم که توانستید حق ما فرهنگیان رواحقاق حق کنید.

 17. مدیر سایت گندم پرس به چه علتی اخباری را که در ابتدإ منتشر نموده بودید . تغییر دادید در واقع سانسور و تحریف نمودید . چه اشکال داشت که مردم از حقایقی که وزیر بر سر اختلاف دو نمایندهٔ سیستان برای عزل رئیس آموزش و پرورش بنجار بیان نموده بود . مطلع گردند . مگر وظیفهٔ رسانه ها بیان حقایق نیست .

  • باسلام خدمت شماهمراه عزیز،
   کدام خبر سانسورویاتحریف شده است؟؟؟
   بفرماییدتابررسی ونتیجه رااعلام نماییم.

 18. به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال حلیمه عالی نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی، گفت: اصل سوال خانم عالی در مورد رئیس آموزش و پرورش بنجار بوده، آموزش و پرورش بنجار یک منطقه کوچک از شهرستان زابل است که رئیس آن در سال ۹۱ و قبل از استقرار دولت یازدهم در دولت دهم منصوب شده است اما رئیس آموزش و پرورش بنجار به دلیل حسن انجام وظیفه‌ای که داشته در دولت فعلی تثبیت شد و به کار ادامه داد و خانم عالی متقاضای جابجایی رئیس آموزش و پرورش بنجار بوده، اما نماینده دیگر این استان آقای حسینی مدافع ابقای اوست، بنابراین ما از آنها اجازه خواستیم که تلاش شود تفاهمی بین دو نماینده صورت گیرد و از طرف دیگر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس نیز هیئتی را برای بررسی آموزش و پرورش بنجار به آنجا اعزام کرد و گزارش این هیئت در روز سیزدهم دی‌ماه امسال تحویل آموزش و پرورش شد.

  وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ما با توجه به گزارش کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره آموزش و پرورش بنجار با استعفای وی موافقت و از او در جای دیگری استفاده کردیم. پس از استعفای آموزش و پرورش قبلی بنجار یکی از معاونان اداره آموزش و پرورش را به جای او منصوب کردیم، اما اینکه این سوال ملی اعلام شده، جای تعجب دارد، زیرا بنجار یک منطقه کوچک از آموزش و پرورش زابل است.
  با سلام . شما ابتدإ این خبر را با همین جزئیات منتشر نمودید . و بعد از چند روز خبر را سانسور نمودید .