تاریخ : جمعه, ۷ بهمن , ۱۴۰۱ Friday, 27 January , 2023

متهم کردن بسیج و بسیجی به تندرویی همان تفکری است که آمریکا می خواهد

  • کد خبر : 32337
  • ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۲
متهم کردن بسیج و بسیجی به تندرویی همان تفکری است که آمریکا می خواهد

گندم پرس: متن کامل خطبه دوم ۲۸ اسفندو آخرین نمـاز جمعه شهـرستان زابل در پایان سال ۹۴به امامت امام جمعه معزز شهرستان حضـرت حجت الاسلام و المسلمین علـی اکبـر  کیخـا به شرح زیر می باشد.   شنبه ۲۹ اسفند ، ۹ جمادی الثانی روز ملی شدن صنعت نفت ایران در سال ۱۳۲۹هجری شمسی و همچنین سالروز […]

گندم پرس: متن کامل خطبه دوم ۲۸ اسفندو آخرین نمـاز جمعه شهـرستان زابل در پایان سال ۹۴به امامت امام جمعه معزز شهرستان حضـرت حجت الاسلام و المسلمین علـی اکبـر  کیخـا به شرح زیر می باشد.

 

شنبه ۲۹ اسفند ، ۹ جمادی الثانی روز ملی شدن صنعت نفت ایران در سال ۱۳۲۹هجری شمسی و همچنین سالروز حمله آمریکا به عراق و اشغال این کشور پهناور در سال  ۱۳۸۱هجری شمسی است و نکاتی که شایان ذکر است و می بایست مد نظر باشد ؛ نگاه خاص به صنعت نفت و توجه ویژه به امر اقتصاد مقاومتی می باشد و هدف ما باید در مسیری باشد که اقتصاد ما مورد دسیسه دشمن قرار نگیرد و طوری نباشد که با یک برنامه ریزی دشمن بتواند همین یک مورد مقوله ی اقتصادی را حربه فشار بر ملت ایران اسلامی قرار بدهد .

 

مقام معظم رهبری بارها اشاره فرموده اند که اقتصاد ما نفتی است و برپایه نفت است بدون اینکه ما از ارزش افزوده نفت استفاده کنیم بصورت خام آنرا در اختیار دیگر کشور قرار می دهیم و به اقل درآمد آن اکتفا می کنیم ؛ تا جایی که امکان دارد باید تلاش کنیم که تکیه خود را به نفت کاهش دهیم و امرزه شاهد هستیم که با یک حرکت و برنامه ریزی استکبار در یک بازه رمانی اندک قیمت نفت را به نصف یا کمتر از نصف می رساند که باعث افزایش فشار بریک کشور باشد و هرچقدر وابستگی مان به نفت کم شود اقتدار اقتصادی ما بیشتر می شود .

 

مقام معظم رهبری فرمودند که لازم است که نهضت کاهش خام فروشی را آغاز کنیم و نهضتی برای کاهش خام فروشی و قطع کامل تکیه بر صنعت نفت تشکیل شود و تعبیر بسیار زیبایی داشتند که هر زمان به بخواهیم درب چاه های نفت مان را ببندیم ، اما اگر تیکه بر نفت باشد این کار غیرممکن خواهد شد و به معادن کشور روی بیاوریم و حضرت آقا فرمودند امروزه ما از ۱۵ درصد معادن کشور استفاده می کنیم و در همین استان پهناور ما معادن بسیار گران قیمت و ارزشمندی وجود دارد .

 

 در بلوچستان معادن زیادی داریم که خیلی از آن ها هرگز استفاده نشده است و مردم باخبر نباشد و اخیراَ معدن آنتیموان در سفید آبه به بهره برداری میرسد ؛ اگر بتوانیم معادن خود را بشناسیم ، کشف بکنیم و به آن مرحله ی برسیم که حتی در معادن هم خام فروشی نکنیم و بتوانیم با تحولی که در این مقلوله انجام می دهیم از ارزش افزوده آن هم استفاده کنیم و هر چه در این صنعت پیشرفت بکنیم و د یگر صنایع به سمت کاهش تکیه بر نفت بیشتر حرکت کنیم و به اهداف بهتر و والاتر برسیم .

 

سالروز آغاز جنگ آمریکا علیه عراق که در همان روزهای اولیه به جنگ نفت نامگذاری شد ؛ آمریکا و استکبار جهانی هدف آن سیتره بر منطقه و تشکیل خاورمیانه بزرگ است و  به تعبیر رهبر عزیزمان تشکیل یک کشوری بزرگ با مرکزیت و قدرت مرکزی اسرائیل و صهیونیست ، و این یعنی نابودی اصل اسلام و به چپاول و غارت بردن ذخایر کشورها و تبدیل ملت ها به برده های صهیونیست ها و استکبار جهانی ؛ و همه باید توجه داشته باشند .

 

ایجاد اختلاف بین دولت ها ، ملت ها ، مذاهب بطوری که شیعه و سنی را بین همدیگر درگیر کنند و انرژی این مسلمن را کاهش دهند تا صرف مبارزه با استکبار نشود و صرف درگیری با خودشان گردد؛ و بارها رهبر عزیزمان بیان کردند که آن شخصی که بعنوان عالم شیعه به مقدسات اهل سنت حمله می کند و آن شخصی که بعنوان عالم سنی به مقدسات اهل شیعه حمله می کند این حُلقوم در خدمت استکبار و صدای آمریکا ، انگلیس بریتانیا و صهیونیست است که از این حنجره بلند می شود و مسلمین را به جان همدیگر می اندازد .

 

تشکیل جریان های تکفیری به مثل داعش و نشان دادن چهره خشن از اسلام عزیز یکی از برنامه های خاص استکبار است که هم برای رسیدن به آن طرح خاورمیانه بزرگ به آن کمک می کند و هم باعث می شود که اسلام در اروپا و آمریکا گسترش بیابد و این بحثی که اهل فن مطرح کرده اند که در چند سال آینده اولین دین در اروپا که بیشترین مخاطب را دارا باشد اسلام است به خاطر همین موضوع احساس خطر کرده اند و مشاهده می کنید که در اروپا و جاهایی مختلف چه مشکلاتی برای مسلمین ایجاد می کنند و یکی از نتایج و بازتاب های

تشکیل داعش ضربه به پیشرفت اصل اسلام در کشورهای خودشان است و وظیفه ماست  که بیدار و هوشیار باشیم .

 

بارها و بارها مقام معظم رهبری خطر نفوذ را اعلام فرمودند که البته باید مواظب باشیم که استفاده جناحی از این فرمایشات نشود و معظم له اشاره به کل مردم دارند که همه مواظب نفوذ دشمن باشند که دشمن در مقوله ی جنگ سخت محال است که بتواند با این ملت غیور رودروگردد چون سیلی محکمی در بازهای زمانی مختلف از جمله ۸ سال دفاع مقدس دیده و در صورت خود احساس و حضور مستحکم ایران در تمام جهان مشاهده کرده است لذا در جنگ سخت مطمعن باشید که ورود پیدا نمی کند .

 

خطر نفوذ دشمن بسیار جدی است ، نفوذ یا موردی است یعنی یکسری افراد را اکه کمترین خطر آن بعنوان جاسوس است مهره هایی را در جاهای مختلف قرار بدهند که حداقل خطری که دارد بعنوان جاسوس خبرکشی می کند و اخبار را در اختیار دشمن قرارر میدهد و این کمترین خطر است و خطر اصلی مهره های تاثیر گذار در تصمیم گزاری و تصمیمات در جاهای مختلف حساس دشمن قرار بدهد که یک از اهداف دشمن است  .

 

خطر دیگر ، خطر جریان سازی است ؛ با جاذبه های پولی و جنسی  جریان هایی را شکل  بدهند که به مروز زمان سبک زندگی مردم را تغییر دهد ، باورهای مردم را عوض کند ، تاثیر در نخبه گان بگذارد ، تاثیر در افراد موثر و مسئولین بگذارد و مردم را از آن باورهای انقلابی دور کند و این ها خطرات نفوذ دشمن است که همه باید مخصوصاَ مسئولین مواظب باشند .

 

بعضی ها که بسیج و بسیجی را متهم به تندرویی می کنند و زیر سوال می برند و طرح هایی به مثل جدا شدن بسیج از مساجد و دیگر مقوله ها را به زبان جاری می کنند و در شبکه های اجتماعی نظر دهی کـرده و نظرات آنان را تایید می کنند ، خیلی از آن ها شاید متوجه اصل موضوع و مطلب نباشند ، اما بدانند که این در خدمت همان تفکری است که آمریکا می خواهد در ذهن ها قرار دهد و این همان نفوذی می باشد که مقام معظم رهبری بارها به آن اشاره فرمودند .

 

 نفوذ علمی یکی دیگر از راه های نفوذ دشمن می باشد که اخیرا هم مقام معظم رهبری در بعضی از موارد اشاره فرموند که ارتباط با دانشگاه ها که افرادی را بعنوان استاد و دانشمند می فرستند که بحمدالله سربازان گمنام امام زمان (عج) با بررسی هایی که داشتند بعضی از آنان را گفتند صدرصد  اینان مسئولین امنیتی دشمن هستند که دوره های امنیتی دیده اند و بعنوان یک دانشمند  در همایشات شرکت کنند و آن پروژه نفوذ را به پیش ببرند .

 

یکی دیگر از راه های نفوذ ، نفوذ هنری است که ما بارها گفته ایم که دشمن از راه های مختلف کشورا را مورد  هجمه قرار می دهد و جامع هدف آن هنرمندان ما هستند که جا دارد اشاره ای داشته باشیم به یک هنرمند عزیز و متعهدمان که در سال ۹۴ رحلت کردند مرحوم سلحشور که واقعاَ یک سردار در عرصه ی هنر بود .

 

دشمن برای تمامی اقشار کشور ما برنامه دارد و عزیزانی که خواهان انجام کار فرهنگی هستند باید برنامه های دشمن را رصد کنیم و مهندسی معکوس انجام دهند ؛ دشمن در مقوله ی ورزش با برنامه ورود پیدا می کند ، ما چه برنامه ی برای جلوگیری از عدم رسیدن اهداف دشمن در این مقوله داریم ؟ برای ورزش جوانان ما چقدر برنامه داریم ؟

 

ما بارها در خطبه ها اعلام کردیم که عزیزانی که ملکی دارند و میخواهند سنت وقف را انجام بدهند فکر نکنیم که وقف در مسجد و حسینه خلاصه می گردد این ملک را وقف ورزش جوانان کنید یا وقف مسجد بکنید که صرف در برنامه های ورزش جوانان این مسجد گردد و مسئول آنرا روحانی آن مسجد انتخاب کنید تا بتواند این موقوفه شما جوانان را جذب مسجد کند و در راه رسیدن  پر شدن صفوف نماز جماعت موثر باشد .

 

یکشنبه یک فروردین آغاز سال ۱۳۹۵ هجری شمسی که پیشاپیش آغاز سال نو را خدمت تمامی مردم ولایتمدار دارالولایه سیستان  تبریک عرض می کنم و امیدوارم سال پر برکتی برای همه شما و همه مسلمین جهان آرزو مندیم و برکت در جان و مال انشالله خداوند به همه ما عنایت بفرماید .

 

چهارشنبه  ۴ فروردین ،  ۱۳جمادی الثانی سالروز وفات حضرت ام البنین سلام الله علیها که روز تکریم مادران و همسران شهدا نامگذاری شده است ؛ مادران و همسران شهدا در مسیر سید الشهدا و ولایت حرکت کرده اند و این نشان دهنده الگو پذیری از حضرت ام البنین است و همه مسئولین متوجه مادرانی که شهید تربیت کردند بمثل استاد و همسران شهدا که شهید و شهادت را باور کردند  باشند .

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=32337

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. خداوند عاقبت کار را به خیر بگذارا ند بوی نفاق و چند صدایی میاید. شاید. خبری در راه است. باید بهوش بود.