تاریخ : پنج شنبه, ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱ Thursday, 9 February , 2023

متفکران ایرانی در طول تاریخ، همواره بیشترین نقش را در تبیین قیام عاشورا داشته اند

  • کد خبر : 30511
  • ۱۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۸
متفکران ایرانی در طول تاریخ،  همواره بیشترین نقش را در تبیین قیام عاشورا داشته اند

گــنــدمــ پــرس: دکتر مجوزی در دومین شب شعر سوگواران خورشید: شاعران با بیان نقض و نفوذ کلام خود که بر دل های آگاه می نشیند نقش تعیین کننده ای در اشاعه و گسترش فرهنگ عاشورایی در حیطه ی اجتماعی و جغرافیایی خود دارند دومین شب شعر سوگواران خورشید با شعر خوانی شاعران دانشجو و کارمند […]

گــنــدمــ پــرس: دکتر مجوزی در دومین شب شعر سوگواران خورشید: شاعران با بیان نقض و نفوذ کلام خود که بر دل های آگاه می نشیند نقش تعیین کننده ای در اشاعه و گسترش فرهنگ عاشورایی در حیطه ی اجتماعی و جغرافیایی خود دارند

DSC01137

دومین شب شعر سوگواران خورشید با شعر خوانی شاعران دانشجو و کارمند واحد زابل و همچنین با دعوت از شاعران مطرح سیستانی برای دومین سال پیاپی به مناسبت اربعین حسینی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ز ابل برگزار شد.

در این مراسم دکتر محمد مجوزی ضمن اشاره به نقش بی بدیل متفکرین ایرانی برای روشنگری قیام عاشورا ، تبیین این واقعه عظیم تاریخی  را  وظیفه حوزه و دانشگاه دانست و گفت: ایرانیان نه تنها در تبین این قیان نقش بسزایی ایفا کردند بلکه افتخار  این را داشتند اولین قیام خون  خواهی حضرت امام حسین (ع)  را در سیستان پایه ریزی کنند.

رئیس واحد زابل نقش شاعران را در روشنگری و تبیین قیام عاشورا مهم دانست و افزود: شاعران با بیان نقض و نفوذ کلام خود که بر دل های آگاه می نشیند نقش تعیین کننده ای در اشاعه و گسترش فرهنگ عاشورایی در حیطه ی اجتماعی و جغرافیایی خود دارند. پس باید از عمق جان و با تمام وجود برای این رسالت بزرگ تلاش کنند.

مجوزی تصریح کرد: حضرت امام حسین (ع) برای احیای دین خدا و اصلاح امت پیامبر خاتم(ص) قیام کرد و در این راه از جان شیرین گذشت و جوانان ما نیز با تعصی از ایشان، برای احیای دین خدا که فقط اسمی از آن باقی بود قیام کردند و با رهبری فرزند ایشان  حضرت امام خمینی (ره) فصل جدیدی از مبارزات آزادی بخش در جهان را گشودند.

محمد مجوزی ضمن تقدیر و تشکر از حوزه معاونت فرهنگی و کانون های دانشجویی واحد زابل برای برپایی این قبیل مراسمات بیان داشت: شور و اشتیاقی که در جوانان دانشجوی واحد برای ادای دین به پیشگاه مقدس حضرت امام حسین (ع) وجود دارد ،همکاران ما را هم در معاونت فرهنگی تشویق می کند تا با قدرت بیشتری رو به جلو حرکت کنند.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=30511

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. باسلام.چرابرای این موضوع که اولین خونخواهان امام حسین ع سیستانیان بودند فیلم درست نمی شود .فکر نمی کنید کوتاهی شده باشد.