گندم پرس:علی اوسط هاشمی از هنگام حضورش در استان سیستان و بلوچستان بیشتر سعی کرده است مشکلات استان را با حضور در شهرستان ها و از نزدیک حل کند، همین خط مشی، سفرهای پرشمار به گوشه و کنار استان را در کارنامه مرد سیاسی استان ثبت کرده است. اما وقتی سفرهای نماینده دولت مرور می […]

گندم پرس:علی اوسط هاشمی از هنگام حضورش در استان سیستان و بلوچستان بیشتر سعی کرده است مشکلات استان را با حضور در شهرستان ها و از نزدیک حل کند، همین خط مشی، سفرهای پرشمار به گوشه و کنار استان را در کارنامه مرد سیاسی استان ثبت کرده است.

اما وقتی سفرهای نماینده دولت مرور می شود کفه ترازو به سمت جنوب استان سنگینی می کند و همین سفرهای پرشمار وی به نقاط خاص استان که اتفاقا قومیت های مختلف در آن زندگی می کنند با انتقاداتی مواجه شده است.

به نظر می رسد مسئولین استانی در برقراری توازن و هم سطح کردن سفرها به نقاط مختلف استان نتوانسته اند تعادل را برقرار کند و همین تکثر حضور در برخی از نقاط موجب گلایه مردم شمال استان شده است.

در حالی سیستان سالهاست که با شرایط سختی دست و پنجه نرم می کند و امروز تنها تر از همیشه با خشکسالی کشنده در حال نبرد است که بیشتر مسئولان ترجیح می دهند از دور برای این منطقه نسخه بپیچند.

برخلاف جنوب استان و علی الخصوص شهرستان چابهار که آب و هوای آن باب خوشگذرانی است حکایت در شمال استان متفاوت است، اینجا شمشیر طوفان می رقصد و بر تن مردم می زند و جفای مسئولین هم می شود نمکی بر زخم کهنه ساکنان سیستان.

سالهاست مردم سیستان در خشم طبیعت که دست پخت کوتاهی دولتمردان است، می سوزند و می سازند تا بگوید یک وجب از خاک وطن یعنی همه دنیا، اما گویا دنیای آنها با دنیای دولتمردان زمین تا آسمان متفاوت است، گویا برخی ها دنیاشان تن به آب زدن است و عده ای تن به خاک زدن!

علی ای حال وعده های رنگارنگ دولتمردان در شمال استان سرابی بیش نبود این را مردم رنجیده سیستان با تمام وجود درک می کنند، آنهایی که سبد دولت تدبیر را پر کردند اما دولت پشت آنها را خالی کرد.

شاید اگر توصیه رهبر معظم انقلاب به معاون اول رئیس جمهور نبود برخی از مسئولین استان ککشان هم نمی گزید که حداقل از نزدیک مشکلات سیستان را مشاهده کنند و در کنار استشمام هوای پاک در برخی از نقاط استان اندکی هم گردوخاک سیستان را استنشاق کنند.

برخی آگاهان سیاسی بر این باورند که امروز آنچه در استان سیستان و بلوچستان حاکم است نوعی نگاه سیاسی است که تبعیضی آشکار را در شمال و جنوب پهناورترین استان کشور به وجود آورده است.

امروز در متن های رد و بدل شده در شبکه های اجتماعی و محافل مردم سیستان یک سئوال مشترک پرسیده می شود که ماجرای سفرهای پرشمار اوسط هاشمی به جنوب استان چیست؟/عصرهامون

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه