تاریخ : پنج شنبه, ۱۸ خرداد , ۱۴۰۲ Thursday, 8 June , 2023

ماجرای سفرهای پرشمار اوسط هاشمی به جنوب استان چیست؟

 • کد خبر : 31266
 • ۲۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۲
ماجرای سفرهای پرشمار اوسط هاشمی به جنوب استان چیست؟

گندم پرس:علی اوسط هاشمی از هنگام حضورش در استان سیستان و بلوچستان بیشتر سعی کرده است مشکلات استان را با حضور در شهرستان ها و از نزدیک حل کند، همین خط مشی، سفرهای پرشمار به گوشه و کنار استان را در کارنامه مرد سیاسی استان ثبت کرده است. اما وقتی سفرهای نماینده دولت مرور می […]

گندم پرس:علی اوسط هاشمی از هنگام حضورش در استان سیستان و بلوچستان بیشتر سعی کرده است مشکلات استان را با حضور در شهرستان ها و از نزدیک حل کند، همین خط مشی، سفرهای پرشمار به گوشه و کنار استان را در کارنامه مرد سیاسی استان ثبت کرده است.

اما وقتی سفرهای نماینده دولت مرور می شود کفه ترازو به سمت جنوب استان سنگینی می کند و همین سفرهای پرشمار وی به نقاط خاص استان که اتفاقا قومیت های مختلف در آن زندگی می کنند با انتقاداتی مواجه شده است.

به نظر می رسد مسئولین استانی در برقراری توازن و هم سطح کردن سفرها به نقاط مختلف استان نتوانسته اند تعادل را برقرار کند و همین تکثر حضور در برخی از نقاط موجب گلایه مردم شمال استان شده است.

در حالی سیستان سالهاست که با شرایط سختی دست و پنجه نرم می کند و امروز تنها تر از همیشه با خشکسالی کشنده در حال نبرد است که بیشتر مسئولان ترجیح می دهند از دور برای این منطقه نسخه بپیچند.

برخلاف جنوب استان و علی الخصوص شهرستان چابهار که آب و هوای آن باب خوشگذرانی است حکایت در شمال استان متفاوت است، اینجا شمشیر طوفان می رقصد و بر تن مردم می زند و جفای مسئولین هم می شود نمکی بر زخم کهنه ساکنان سیستان.

سالهاست مردم سیستان در خشم طبیعت که دست پخت کوتاهی دولتمردان است، می سوزند و می سازند تا بگوید یک وجب از خاک وطن یعنی همه دنیا، اما گویا دنیای آنها با دنیای دولتمردان زمین تا آسمان متفاوت است، گویا برخی ها دنیاشان تن به آب زدن است و عده ای تن به خاک زدن!

علی ای حال وعده های رنگارنگ دولتمردان در شمال استان سرابی بیش نبود این را مردم رنجیده سیستان با تمام وجود درک می کنند، آنهایی که سبد دولت تدبیر را پر کردند اما دولت پشت آنها را خالی کرد.

شاید اگر توصیه رهبر معظم انقلاب به معاون اول رئیس جمهور نبود برخی از مسئولین استان ککشان هم نمی گزید که حداقل از نزدیک مشکلات سیستان را مشاهده کنند و در کنار استشمام هوای پاک در برخی از نقاط استان اندکی هم گردوخاک سیستان را استنشاق کنند.

برخی آگاهان سیاسی بر این باورند که امروز آنچه در استان سیستان و بلوچستان حاکم است نوعی نگاه سیاسی است که تبعیضی آشکار را در شمال و جنوب پهناورترین استان کشور به وجود آورده است.

امروز در متن های رد و بدل شده در شبکه های اجتماعی و محافل مردم سیستان یک سئوال مشترک پرسیده می شود که ماجرای سفرهای پرشمار اوسط هاشمی به جنوب استان چیست؟/عصرهامون

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=31266

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 10در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۰
 1. مردم سیستان ولایت مدار وتابع ولی امر خود حضرت اقا هستند،با سختیها وناملایتهای طبیعت و بی توجهی مسئولین بخاطر حفظ انقلاب ک شهدای بسیاری تقدیم انقلاب کردن و تعداد شهدایشان قابل مقایسه با جنوب استان نیست ،وبخاطر اینکه حال حضرت اقا مکدر نشود هیچوقت حق وحقوق خودرا مطالبه نمیکنند وهمین باعث شده ک مسئولین بی توجه ب وظایفشان باشند ولی جایی ک اصلا شهیدی تقدیم انقلاب نکردن زبانهای درازی دارند وهرچی هم انقلاب اسلامی ب انها خدمات دهد بازهم ناشکری کرده وزبان درازی دارند ولی شمال سیستان اینگونه فکر نمیکند ولی اگر برخیزند اوسط هاشمی ودستگاه ان را ازریشه خواهندکرد،ولی حضرت اقا را ناراحت نمیکنند وبازهم دم نمیزنند

  • اینقددم ازولایتمداری زدید کجاروگرفتیدسردار.ولایتمداری باادب وسیاست بایدهمراه بشه تاجواب ونتیجه دلخواه درپی داشته باشه.همه استاندارهارونگاه کن از۸۴تاالان،همه به جنوب استان توجه داشتندودارند.یک نگاهی به عملکردورفتارتندودورازمنطق خودمون بندازیم وبعدازولایت خرج کنیم.

 2. آقای سردار این چه پاسخیه دادید انگار با جنوب استان سر جنگ دارید . لطفا از روی خشم پاسخ ندهید و تفرقه افکنی نکنید که دوست نادان از دشمن دانا خطرناکتر است . ضمنا جنوب استان حداقل ۵ برابر شمال استان دارای شهر است و ۳ برابر آن وسعت دارد. جناب آقای استاندار هر چه در توان دارید برای مردم رنج دیده سیستان بگذارید ، حق آبه ما ،منطقه آزاد ما ، بودجه های عمرانی ما ، سلامت ما ، دریاچه ما ، دام و طیور ما را پیگیری کنید .

 3. ماجرا از این قراره که با توجه به وجود ناامنی در جنوب ، رسانه های بیگانه اینطور وانمود کرده اند که علت ناامنی جنوب استان فقر و عدم توسعه می باشد ( البته شایدهم درست باشد ) و با این تفاسیر دولتهای قبلی و فعلی تمام اهتمام خود را در جنوب صرف کرده اند و می خواهند مدلی شبیه اقتصاد کشورهای حاشیه خلیج فارس اجرا بکنند! این گردونه تا پایان توسعه جنوب ادامه دارد و چیزی که فراموش شده شمال استان می باشد. ما هم باید مطالبه گر باشیم و خودمان باید برای خودمان تعیین سرنوشت بکنیم و با تشکیل استان جدید سیستان بودجه مستقلی برای خودمان از مرکز بگیریم و اجازه ندهیم که بعضی ها با هندوانه گذاشتن زیر بغلمان ما را منصرف بکنند و مردم ولایتمدار سیستان حقشان است که استانی مستقل داشته باشد تا اخوت و برادری ها حفظ شود. مثال عجیبش استان اردبیل و آذربایجان می باشد که هیچ توجیهی برای استان شدن اردبیل وجود نداشت چونکه مردم دو استان جدید از لحاظ قومی ، مذهبی ، زبانی و نژادی یکسان بودندولی شرایط اینجا فرق می کند و نیاز مبرمی وجود داردو این از آرزوهای دیرینه هر سیستانی می باشد. هر کس موافقه لطفا لایک کنه. آقای گندم پرس لطفا مثل گذشته مثبت و منفی ها را فعال کنید

 4. نزدیک سی واندی سال هرچی بود واسه شما زابلی ها خرج کردند چابهار رو که تسخیر کردید
  چابهار هم شهرییه که میتونه اقتصاد کشور رو متحول کنه حالا الله تعالی به زابل دریا نداده تقصیر ما چیه

 5. با سلام . استاندار محترم خواهشا با در نظر گرفتن عدالت و انصاف نگذارید در عملکرد و کارایتان شبهه و تردید در اذهان عمومی ایجاد گردد . و این مهم را در عمل نشان دهید . با تشکر دوستدار شما

  • ایا مثل ان شاء ا… بز هست را شنیده اید؟
   مثل کبک و برف را شنیده اید؟
   مثل خروس و دمش را شنیده اید؟
   مثل زمان خنده حیوانات را چی؟

 6. جهت و دیدگاه عملکردی جند استاندار جدید برعلیه سیستان بوده و تقصیر از خود سیستانیهایی است که طومار امضاء و کارهای نابخردانه انجام می دهند
  توسعه چابهار به خاطر ارتباط با افغانستان از طریق میلک است
  توسعه ابعاد چندجانبه و فراگیر باید داشته باشد و به قولی رشد اندامواره داشته باشد در غیر اینصورت رشد سرطانی است
  در توسعه انسان مدنظر است نه قوم و مذهب
  در توسعه امنیت و اتحاد لازم است
  اما در جنوب استان ……. فراهم است که در شمال نیست

 7. جناب مجریان و هدایت گران گندم پرس
  با تشکر از تلاش بی شائبه و دایمی شما بزرگواران که شعور سیاسی مردم را بالا می برید
  چرا نظراتم را پرس و نقطه چین می کنید
  محضرتان بگویم نیمی از عمرم را سیستان و نیمی دیگر را بلوچستان گذراندم
  فرد با مدرکی هستم نه مدرک پولی و نه سواد مدرکی
  اشنا به معضلات استان هستم نه متخصص غیر بومی
  دارای دهها تحقیق هستم در زمینه های مختلف نه تحقیق پولی و کپی
  بالاخره چند مدتی دلم برای میوه ها و تنورچه تنگ شده
  اگر واقعیات به اگاهی مردم نرسد اقایان دست از ظلم خویش بر نخواهند داشت