گندمــــ پرس: با نزدیک شـدن دهـم ذی الحجه و عید قـربان یکی دیگر از مصادیق بارز عدم مدیریت شهری ، این بار با مشاهده افرادی که تقریبا در تمامی ساعـات روز با گله های گوسفند ،جهت فروش دام در کـوچه ،خیابان ، بازار و مکانهای عمومی حضور دارند،رخ می نماید . به گـــزارش گندمــــ پرس […]

گندمــــ پرس: با نزدیک شـدن دهـم ذی الحجه و عید قـربان یکی دیگر از مصادیق بارز عدم مدیریت شهری ، این بار با مشاهده افرادی که تقریبا در تمامی ساعـات روز با گله های گوسفند ،جهت فروش دام در کـوچه ،خیابان ، بازار و مکانهای عمومی حضور دارند،رخ می نماید .

به گـــزارش گندمــــ پرس ، در خیابان امام خمینی (ره) و روبـروی اداره مخابرات خـرابه ای است که عـده ای اقدام به فروش انـواع دام ، طیـور ، مــاهی و در مــواردی ذبـح غیر بهـداشتی دام و طیور می کنند ، که علاوه بر عــدم رعایت مسائل بهداشتی،چهره ای زشت و نازیبا از شهر را برای شهروندان، رهگذران و مســافـــران تابستانی به تصـویر می کشد.

 

IMG-20150911-WA0024

 

نزدیک شدن به روز عید مبارک قربان مستلزم توجه بیشتر به امر ساماندهی کار و فعالیت فروشندگان دام و طیور می باشد.

 

received_1613202432277655 

 

اگرچه ظـاهرا در جاده ی فــرودگاه مکانی برای خرید و فروش دام در نظر گرفته شده اما متاسفانه بدلیل عـدم نظارت و ضعـف مــدیریتی، به طور صحیح و کامل، اجرایی نشده است .

 

 

بی سرو سامانی که در ایام مختلف سال و در حرفه های گوناگون به چشم می خورد بسیار آزار دهنده است، مانند فرا رسیدن فصل بارآوری هنـدوانه و خربزه در زابل که کشاورزان پس از گذر محصولاتشان از هفت خوان کم آبی ، خشکسالی ، گرما و طوفانهای شن و ماسه در سیستان به قصد فروش ماحصل زحمات خود راهی شهر و بازار می شوند اما، مکان خاصی برای فروش و عرضه محصولاتشان در نظر گرفته نشده و نمی شود ، محصولاتی که می شود با مدیریت صحیح به شهر ها و استان های مجاور برود، متاسفانه به بهایی بسیار پایین به دست دلالها و واسطه ها می رسد و بعد از یکسال جان کندن و انتظار، سود نهایی به دلیل عدم درایت مسولان ،در جیب آنها می رود.

 

 

در حال حاضر هم دامداران و روستاییان عزیزی که می خواهند دستمایه ی کوششان را به فروش برسانند با همین معضل مواجهند و علاوه بر آن مکان مناسبی جهت فروش و ذبح بهداشتی دام دیده نمی شود .

 

 received_1613202525610979

شایسته است مدیران مرتبط با این مساله در شورای بهداشت که در راس آن فرماندار ارجمند قرار دارد، شهرداری،دامپزشکی،مرکز بهداشت و یا بهتر بگوییم پلیس بهداشت، جهت رفع این نقیصه راه و راهکاری بیندیشند تا نه حق کشاورز و دامدار زحمت کش شهرمان پایمال شود نه حقوق شهروندی مرزنشینانی که سیستان صبور را برای نفس کشیدن و زندگی خود و فرزندانشان برگزیدند .

 

جــواد قنبری

دبیر سرویس اقتصــادی

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه