لطفا کارت مرزنشینی خود را،وارد دستگاه بی سر و سامانی نکنید

 • کد خبر : 31510
 • ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۰:۵۸
لطفا کارت مرزنشینی خود را،وارد دستگاه بی سر و سامانی نکنید

گندم پرس:اگر نیازهایی که یک شهر مرزی دارد بصورت سازماندهی شده رفع شود شاهد موانع کمتری بر سر راه توسعه ی شهرهای مرزی هستیم!سیستان به عنوان یک منطقه ی مرزی باید موانع زیادی را پشت سر گذارد تا فشارهای ناشی از بی توجهی و کم تدبیری این منطقه را نادیده بگیرند.     هنگامی که […]

گندم پرس:اگر نیازهایی که یک شهر مرزی دارد بصورت سازماندهی شده رفع شود شاهد موانع کمتری بر سر راه توسعه ی شهرهای مرزی هستیم!سیستان به عنوان یک منطقه ی مرزی باید موانع زیادی را پشت سر گذارد تا فشارهای ناشی از بی توجهی و کم تدبیری این منطقه را نادیده بگیرند.
 
۱۳۹۴۰۷۱۳۱۴۴۳۱۶۲۱۵۶۲۴۲۳۸۴
 
هنگامی که موانعی از قبیل قحطی،خشکسالی و یا نابرابری در دستیابی به مزایا و مشکلاتی از این دست جلو ی انگیزه های زندگی افراد را برای رسیدن به اهداف بلند مدت شهرشان بگیرد چیزی جز ناکامی را باقی نمی گذارد.
 
در بسیاری از موارد تعارض هایی وجود دارد که موجب از دست دادن فرصت های مرزی می شود.در کل وقتی به پاسخ هایی می رسیم که در یک منطقه ی مرزنشین چه مواردی باید رعایت شود تا از عقب ماندگی فاصله بگیرد باز هم اینجاست که قانع نمی شویم چرا که مسئولان آمادگی مردم را برای آبادانی شهرشان پیش بینی نکرده اند و با طراحی الگوی جیب خودشان؛آرزوهای یک شهر را نادیده می گیرند.
 
چند سال است که ورود کارتهای مرزنشینی به خانه های مردم حکایت از یک اقتصاد فرسوده و وامانده را دارد.برخلاف انتظار عمومی مردم؛ کارتهایی که میتوانست به اقتصاد مرزی یک شهر و مردمش سامان دهد،خارج از انتظار،واکنش هایی را برانگیخته است چرا که تدبیرهای منفعت طلبانه که این کارتها را طراحی کرده است بیشتر سود خود را مد نظر داشته تا اقتصاد پویا مردم مرزنشین را و پولهایی که در قبال صدور و تمدید کارتها و …  از مردم اخذ می شود غیر قابل قبول است.
 
با حذف جنبه های منفی و نمادین این کارتها شاید مردم بتوانند اقتصاد سالم تری را تجربه کنند و با آگاهی بیشتری شاهد توسعه ی مرزنشینی باشند.
 
در واقع شاید آسیب ها و خطرات احتمالی امنیتی یک شهر مرزی حوادثی را برای مردم بوجود آورد و در این میان تامین امنیت و اقتصادمردمی  که زیر سایه مرز زندگی می گذرانند باید مهم و حساس تلقی شود.
 
حالا کارتهای مرزنشینی جدا از اینکه نتوانسته نیاز اصلی مردم را برطرف کند و در خانه خاک میخورد ؛تمدید اعتباری را گوشزد کرده است که باعث آزردگی خاطر مردم شده است؛کارتهایی که عملا هیچ استفاده ی بجایی و در خوری برای خانواده ها ندارد ؛طلب پول و تمدیدی کرده است!مسئله ی اصلی این است که مردم با واریز مبلغ و تمدید اعتبار این کارتها از چه خدمات مطلوبی میتوانند استفاده کنند؟؟؟
 
راه حل این معظل می تواند در اعتبار بلند مدت و ارائه ی خدمات مطلوب به مرزنشینان خلاصه شود.
زندگی در مناطق مرزی زمانی می تواند برای مردم مناسب باشد که علاوه بر  تامین امنیت جانی؛تامین امنیت مالی و در گرو آن اقتصاد پویا در منطقه زمینه سازی شود
لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=31510

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 7در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۷
 1. باسلام . قریب به دو سال هست که این کارت های کذایی رو با هزار وعده که همه اش تو خالی بود و با دردسرهای فراوان با پرداخت مبلغ ده هزار تومان برای صدور کارت را دریافت کردیم و تا این لحظه هیچ مزیت و فایده ای نداشته و ازش ندیدیم . حالا چند روزه که پیامک زدن اونم خیلی محترمانه که مرز نشین محترم با توجه به انقضای اعتبار کارت الکترونیک مرزنشینی شما ضروریست جهت تمدید اعتبار آن به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نماید !!!!!!!!!!!!! . آقا نخواستیم . نخواستیم . نخواستیم . عطایی شما را به لقایی شما بخشیدیم .

 2. وقتی از کارت استفاده ای نشد ای کاش اصلا نمی رفتم برای صدورش

 3. سلام مسئولین محترم امان طور که درجریان کار هستید از سال ۱۳۹۲صدور کارتهای مرزنشین شروع شده درطی این چند سال هیچ خدماتی به مردم ارائه نشده بجز پنج کیلو برنج که هرکیلو ۱۰۰۰تومان می باشدآیا انصاف هست که برای تمدید۹۰۰۰تومان بگیرندچه سودی به مردم داده میشودغیر از این که از خود مردم سود میگیرید پنج هزار دادید۹۰۰۰تومان میگیرید

 4. بعضی از مردم عضوشرکتهایی هستن که هیچ گونه خدماتی دریافت نکردن حتی پنچ کیلو برنچ ودوست دارن برن با شرکت دیگری ولی شرکتها انصراف نمیدن مردم الاف خود دارن از مسئولین محترم میخواهیم درسیستان کارتها را از عضویت شرکتها خارج نموده تا مردم دوباره عضو شرکتهای مورد نظر خود باشند

 5. بیایدکمکی به سیستان بکنید نه سود بگیرید

 6. کدوم برنج؟ماکه نه برنجی دیدیم ونه….حالابرای تمدیدهیچی بایدپول بدیم؟چرامسئولان ذیربط پاسخ نمیدهند؟که فایده این کارتهاچیه؟

 7. سلام
  عزیزانم
  در گذشته عنوان شد که منطقه ازاد هم نباشد ما توان ساختن سیستان با همکاری و حمایت از همدیگر و تجارت و بازرگانی اختصاصی و بین المللی را خواهیم داشت. عنوان مطلب رسانه باید بگونه ای دیگر مطرح شود کارتهای مرزنشینی داریم که نمی دانیم چگونه عمل می شود هیئت مدیره تعاونیهای مرزنشینی که تاکنون هیچ گونه گزارشی از عملکرد ضعیف خود و دلائل این ضعف ها نداده اند
  بازرسین شرکت های تعاونی خواب رفته ای داریم که گزارش عملکرد ضعیف هیئت مدیره های ضعیف را رسانه ای نکرده اند
  فقط مشوق مردم سیستان نشویم کارت مرز نشینی را تمدید نکنند جوالدوز به این ……….در تعاونیهای مرزنشین بزنید تا اگر …. ندارند فعالیت اقتصادی مثل صدها بازرگانی که کالا صادر و وارد می کنند انجام بدهند کنار بروند و دهها تیم کارکشته اقتصادی بازرگانی در موضوعات مختلف با مدیران عامل و هیئت مدیره قوی با احیاء مجامع ایجاد کنید
  معتقدم ضعف از ماست که نمی توانیم خبرگان متخصص مشاور و ناظر اقتصاد اجتماعی ایجاد کنیم
  چگونه در تک روی و صعیف کنندگی اول شدیم؟
  کدام هدف بازرگانی بزرگ اقتصادی را برای اجتماعمان انتخاب و مصوب و به همدیگر کمک کرده ایم
  کدام بازار بین المللی و عمده را برای اقتصاد سیستان طراحی و انتخاب کرده ایم؟
  سیستان و سیستانی به مانند نیاکانش تاجرپیشه است بدون منظقه ازاد و بدون اب با مهار و حذف ضعیف کنندگان