گندمــــ پرس : نماینده مردم زابل در تذکری به رئیس جمهور خواستار ارائه هرچه سریع‌تر لایحه منطقه آزاد تجاری سیستان از سوی دولت به مجلس شد.   به گـــزارش گندمــــ پرس ، سیدباقر حسینی در تذکـری شفاهـی در پایان جلسه علنی امـروز یکشنبه ضمن قـدردانی از رئیس جمهور برای تصویب منطقه آزاد تجاری سیستان، گفت: […]

گندمــــ پرس : نماینده مردم زابل در تذکری به رئیس جمهور خواستار ارائه هرچه سریع‌تر لایحه منطقه آزاد تجاری سیستان از سوی دولت به مجلس شد.

 

به گـــزارش گندمــــ پرس ، سیدباقر حسینی در تذکـری شفاهـی در پایان جلسه علنی امـروز یکشنبه ضمن قـدردانی از رئیس جمهور برای تصویب منطقه آزاد تجاری سیستان، گفت: انتظار ما تصویب زودتر این لایحه بود چون 20 ماه از زمان درخواست نمایندگـان و 17 ماه از دستور رئیس جمهور می‌گذرد اما هنوز این لایحه به مجلس نرسیده است. درخواست ما این است که همین امروز لایحه به مجلس ارائه شود که مجلس آمادگی تصویب را دارد.

 

 

وی با بیان اینکه تنها امید جوانان بیکار منطقه سیستان تبدیل این منطقه به منطقه آزاد تجاری است، گفت: اگر می‌خواهید جوانان مأیوس نشوند و مهاجرت نکنند هرچه زودتر دستور ارائه این لایحه به مجلس را بدهید.

 

 

نماینده مردم زابل همچنین در تذکری دیگر به وزیر کار گفت: از مساعدت شما تشکر می کنیم اما متأسفانه همکارانتان در تأمین اجتماعی نسبت به دستوراتتان بی‌اعتنا هستند و عملاً اقدامی نمی‌کنند.

 

نماینده سیستان در تذکری ذیگـــر به وزیر راه و مسکن و شهرسازی گفت:ضمن تقدیر از تلاشهای جنابعالی خواستار تسریع در روند پروژه بزرگراه زابل -زاهدان هستم چرا که مدت 9 سال  فقط 41 درصد پیشرفت داشته است .

.

وی همچنین با تأکید بر لزوم وجود تجهیزات ورزشی به خصوص برای بانوان در استان سیستان و بلوچستان از وزیر کشور خواستار ارائه توضیحاتی در خصوص علت عدم راه‌اندازی بازارچه مرزی سیستان از سوی مدیران استانی شد و گفت: چرا تنها راه امرار معاش مردم سیستان بسته شده است؟

 

نماینده مردم سیستان در خطاب به وزیر کشور در تذکر دیگــر بیان کرد: وزیر محترم کشور علت عـدم راه اندازی بازارچـه های مــرزی سیستان از سوی مدیران استان چیست؟

 

چـرا راه امرا و معـاش مردم بسته شده است؟ ؟

 

چرا تانکرهای متعدد سوخت ترانزیتی به افغانستان روانه شده اما سهمیه صادرات سوخت مرزنشینان سیستان اجرایی نمی شود ؟؟

 

وی به وزیر کشور گفت: این بی عـدالتـی در کمک به شهرداری هـای کشور چیست؟

 

نماینده مردم زابل با انتقاد از وزیر امور خارجه برای تشکیل نشدن کارگــروه ویژه حق‌آبه تالاب هـامون از وزیر صنعت خواستار سفر هرچه سریع‌تر به حوزه انتخابیه‌اش جهت آغاز عملیات کارخانه لاستیک سازی شد.

 

حسینی در تذکری دیگر خطاب به وزیر اقتصاد بیان کــرد : جناب اقای طیب نیا قول بخشودگی مالیات کسبه سیستان طبق ماده 165 بخشودگی مالیات چه شد؟

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه