گندم پرس : لایحه ایجاد مناطق جدید آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی و اصلاح محدوده برخی از مناطق آزاد در مجلس شورای اسلامی رای نیاورد این لایحه که موافقان و مخالفان جدی داشت پس از طرح نظرها به علت مخالفت با قانون برنامه پنجم توسعه نیازمند دو سوم آراء مجلس بود که رأی کافی […]

گندم پرس : لایحه ایجاد مناطق جدید آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی و اصلاح محدوده برخی از مناطق آزاد در مجلس شورای اسلامی رای نیاورد این لایحه که موافقان و مخالفان جدی داشت پس از طرح نظرها به علت مخالفت با قانون برنامه پنجم توسعه نیازمند دو سوم آراء مجلس بود که رأی کافی را به دست نیاورد.
این لایحه با 117 رأی موافق، 85 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع رأی لازم را کسب نکرد.
دولت خواستار ایجاد چند منطقه آزاد در شلمچه، ایلام، بانه، اردبیل، اینچه برون، سیستان و بلوچستان و جاسک بود و کمیسیون اقتصادی مجلس این مناطق را به 80 منطقه گسترش داده بود.
مخالفان اصلی این طرح آقایان توکلی و کامران نمایندگان مردم تهران و اصفهان در مجلس شورای اسلامی بودند و موافقان جدی آن بیشتر نمایندگان مناطق ذی‌نفع و محروم بودند.
نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی پس از اعلام اینکه این لایحه رأی لازم را به دست نیاورد، گفت: نمایندگانی که خواستار رسیدگی مجدد این مسئله در صحن علنی هستند می توانند با 50 امضا آن را مجدد به جریان بیندازند به شرط اینکه بررسی بیشتری در زمینه ضوابط قانونی و اجرایی آن لحاظ شود./خبرگزاری صدا و سیما

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه