قیام ۱۹ بهمن ؛جبهه ی ایستادگی و مقاومت

  • کد خبر : 31665
  • ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۸:۵۹
قیام ۱۹ بهمن ؛جبهه ی ایستادگی و مقاومت

گندم پرس : تاریخ همیشه یادآور تکرارهایی است که عشق و جاودانگی،همدلی و همزبانی ملت ایران را بیش از پیش به رخ جهان میکشد.وقتی ملتی تحمیل را به صفر برساند نمره ی استقلال و آزادیش بیست میشود.اینبار در آستانه ی پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی رسیدیم به نوزدهمین روز بهمنی که ساعت قرارش با دل ملت […]

گندم پرس : تاریخ همیشه یادآور تکرارهایی است که عشق و جاودانگی،همدلی و همزبانی ملت ایران را بیش از پیش به رخ جهان میکشد.وقتی ملتی تحمیل را به صفر برساند نمره ی استقلال و آزادیش بیست میشود.اینبار در آستانه ی پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی رسیدیم به نوزدهمین روز بهمنی که ساعت قرارش با دل ملت و شهدا کوک میشود.معیار و میزان انسانیت را ملتی نشان دادند که پای همه ی ارزشها و آرمانها ماندند و قیام کردند!قیامی که مرز روستاها و شهرها را در نوردیده؛قیامی که تمامی دلها با نوای الله اکبر آن را رمزگشایی کردند!!وقتی تاریخ این سرزمین نوزده روز از بهمن را ورق میزند و سر رسیدهای ملت به رنگ شهدا تکیه میکنند تمام قد می ایستیم و بعد از آن رکاب میزنیم چرخ روزگار را تا به جمعی برسیم که حاصل  آن بیست و دو ۲۲ میشود …آن هم ۲۲ بهمن
در بحبوحه ی زمان ؛۱۹ بهمن ؛شرافت و کمال انسانی را در تاریخ ماندگار کرد؛هنوز هم از گوشه و کنار قیام های مردمی شهر؛سخن از انقلابی است که معمار آن سنگ بنا را اتحاد گذاشت!هنوز هم خاطرات ۱۹ بهمن شهر،قلب ها را کالبد شکافی می کند و سلسله روزهایی را به یادمان می آورد که زمین و آسمان طعم خون چشید،که دلها طعم اسارت و دلتنگی را کشید تا با ایمان قوی و محکم به پیروزی برسند.انسانهای ۱۹ بهمن؛حکایتهایشان را  که بازگو میکنند؛آزادی معنوی پر میکشد به آسمان …اراده هایی که تمام روزهای سخت را پشت سر گذاشته است!مکتب انقلاب پر از سربندهایی است که یاد و یادگاری امام را با آگاهی و چراغ هدایت تا شعاع کشورهای استعمارگر کشاند.
حالا زمان از کرکره های بهمن عبور کرده
و  خورشید؛ شمع ۱۹ بهمن را روشن کرده است،شمعی که با همدلی و همزبانی روشن میشود و منطق خود را بر پایه ی ایمان و مقاومت تنظیم و ساماندهی میکند.
تمامی تبعید های تلخی که حاکم شد بر آرزوهای انسان دوستان؛این روزها رنگ و بوی خاطره و امید به خود گرفته است چرا که بهمن هم خونین بود و هم جاویدان ….
جان های غریبی که راهی سفر سرخ شهادت شدند تا چراغ انقلاب روشن بماند،نهظتی که درد اجتماع را حس کرد و قیامی که بیقرار انقلاب بود.
ما ستایش می کنیم سرنوشت انسان هایی را که در ۱۹ بهمن قیام کردند و با میل و اراده ی آهنین خود و به رسم عقل به سوی پیروزی شتافتند.
جوانهایی که ایستادند و با داوری انقلاب اسلامی؛وزنه ی ایثار و گذشت را بلند کردند!ما محکوم و اسیر هیچ قدرتی نبودیم و همه چیز را با بصیرت رهبری و به زبان و دل آزادی بدست آوردیم!امروز در ۱۹ بهمن؛مسئولیت و تکلیف هر کدام از ما پاسداری از ارزش هایی است که جامعه ی معنوی ایران آنها را برایمان زنده نگه داشته است.
امروز تمام گوش ها قیامی را می شنوند که با دستان تاریخی بهمن؛در دامنه ی وسیعی از ایران اتفاق افتاد  و حالا از دل تاریخ عبور کرده و به هزار و سیصد و نود و چهارمین سالی رسیده که از آن یاد میکنند.
تاریخ سیستان پر است از بزرگانی که خاطراتشان درس زندگی و مقاومت ۱۹ بهمن را بر ما مسلط میکند و راه جبهه ی حق را نشان می دهد .

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=31665
  • دیدگاه‌ها برای قیام ۱۹ بهمن ؛جبهه ی ایستادگی و مقاومت بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.