گندمـــ پرس : در چند روز اخیر و پس از اینکه زهک آنلاین به نقل از حلیمه عالی نماینده سیستان درمجلس شورای اسلامی بیان شد که سردارسلیمانی درخصوص زابل فرموده اند “من به سیستان و مردم آن دیار تعلق خاطر دارم و آرزو دارم پس از اتمام ماموریتم اگر  یک روز از عمرم  باقی مانده […]

گندمـــ پرس : در چند روز اخیر و پس از اینکه زهک آنلاین به نقل از حلیمه عالی نماینده سیستان درمجلس شورای اسلامی بیان شد که سردارسلیمانی درخصوص زابل فرموده اند “من به سیستان و مردم آن دیار تعلق خاطر دارم و آرزو دارم پس از اتمام ماموریتم اگر  یک روز از عمرم  باقی مانده باشد، فرماندار سیستان شوم و به مردم آن منطقه خدمت کنم” , نگاه ها به فرمانداری زابل و اتفاقاتی که دراین حوزه رخ می دهد ویژه تر شده  و دراین نوشتار سعی کرده ایم از عدم بی توجهی دولتمردان تدبیر و امید به منصبی که سردار سلیمانی آرزویش را دارد بگوییم.

 

فرمانداری 

 

دو سال بلاتکلیلفی فرمانداری به اصطلاح ویژه زابل

نزدیک به دو سال از آغاز بکار دولت  جدید , دولت تدبیر و امید می گذرد و در سطح استان سیستان و بلوچستان تنها سه فرمانداری با همان وضعیت قبلی مشغول بفعالیت می باشند و عملا در حالت رکود بسر می برند و تحولی در آنها مشاهده نمی شود.

این مساله و رکود بیش از همه فرمانداریها در فرمانداری به اصطلاح ویزه شهرستان زابل بیشتر نمود دارد و بی توجهی مسئولین استانی بخصوص استاندار  به این فرمانداری قابل مشاهده است.

این بی توجهی و تفاوت قائل شدن را میتوان در اختصاص بودجه به فرمانداریهای مختلف و فرمانداری به اصطلاح ویژه زابل , در عدم تعیین تکلیف چارت سازمانی این فرمانداری که مدتیست خالی از سکنه میباشد و شنیده ها حاکی از آن است که افراد معرفی شده از سوی فرماندار فعلی , جهت دریافت حکم مسئولیت خود که باید توسط استانداری صادر شود ناکام بوده اند , البته بهتر است بگوییم در استانداری همکاری لازم با این افراد صورت نگرفته و موجب شده است که این پست ها در فرمانداری زابل بلاتکلیف باقی بماند.

 در بحث عدم تعیین تکلیف فرماندار فعلی که مدتهاست در فکر رفتن و ماندن است و هر ازگاهی از طرق مختلف خبر تاریخ تودیع و معارفه خود را می شنود , چگونه می تواند آنطور که باید و شاید به کار و فعالیت بپردازد ؟

آیا بواقع رواست که استانداری سیستان و بلوچستان هنوز پس از دو سال که از عمر دولت جدید می گذرد , فرمانداری ویزه زابل را بلاتکلیف بگذارد؟

درحال حاضر نیز شنیده می شود که مراحل نهایی معرفی فرماندار جدید شهرستان زابل درحال انجام است و حتی تماسهای با فرمانداری زابل نیز جهت آماده کردن مراسم تودیع و معارفه نیز برقرار شده است.

 

مرخصی یا قهر ؟

مساله دیگری که در چند روز گذشته در شهر مورد سوال مردم قرار می گیرد این است که گفته می شود فرماندار زابل پس از شنیدن این خبر قهر کرده و به نشانه اعتراض به مرخصی رفته است !!!!!

ما نیز مدتیست به دنبال پاسخ این سوال هستیم  که آیا این مساله درست است ؟؟؟؟؟  امیدواریم پس از انتشار این یادداشت پاسخی دراین خصوص دریافت شود و فرمانداری که از مدتها قبل به دلیل نداشتن ساز و کارهای لازم حتی از حد یک فرمانداری معمول نیز تنزل یافته است  از بلاتکلیفی نجات یابد , بی شک  از سوی افکار عمومی این مسائل پذیرفتی نیست .

اگر چه به هوشنگ ناظری ایرادات و نقدهای جدی وارد است اما نباید فراموش کرد که : مهندس ناظری درمدت فعالیت خود بعنوان فرماندار زابل و بخصوص در یکسال اخیر زحمات فراوانی متحمل شده اند.

ایشان فرمانداری اخلاق محور و مردم دار هستند که شاید دیگر نظیر ایشان از این حیث و این رفتار نمونه ای در سیستان یافت نشود.

فرمانداری که بصورت شبانه روز بدنبال حل مشکلات شهروندان سیستانی بودند , فرمانداری که از نشست و برخواست با پایین ترین اقشار جامعه نیز ابایی نداشتند و شماره تلفن شخصی اش در اختیار تمامی شهروندان قرار داشت و همواره و در تمامی ساعات شبانه سعی داشت پاسخگو باشد و مشکلات خرد مردم را نیز خود پیگیری نماید.

اما اگر مساله ای که ذکر می شود و سوالی که بیان می شود صحیح باشد , باید گفت ایشان در آخرین پله نمره قبولی را نگرفته اند و توصیه این است که باید بمانند و تا اخرین روزی که این افتخار یعنی خدمت گذاری به مردم سیستان نصیبشان می باشد , به کار خود ادامه دهند؟

 

آیا عدم تعیین تکلیف فرمانداری ویژه زابل عمدیست ؟

مدتی قبل نیز خطاب به مسئولین امر و استاندار محترم بیان شد که اگر بنا بررفتن مهندس ناظری می باشد باید زودتر این مهم رخ دهد و اگر بنا برماندن ایشان می باشد نیز باید ابزار لازم دراختیار وی قرار گیرد تا به واقع بتواند نقش یک فرماندار ویژه در سطح سیستان را ایفا کند.

هیچ مشخص نیست که چرا در شهری با موقعیت استراتزیک زابل که نقش محوری و به واقع قلب سیستان محسوب می شود چنین بی توجهی از سوی استاندار صورت می گیرد ؟؟؟؟ و سوالی که مدتهاست در ذهن داریم این است که آیا این بی توجهی و عدم تعیین تکلیف عمدیست ؟

ایا رواست بر مسندی که سردار قاسم سلیمانی  آرزوی خدمت با آن را دارد , چنین رفتارهای از سوی دولتمردان صحیح است ؟

 

فرماندار جدید زابل کیست ؟

درخصوص شخصی که قرار است بزودی بعنوان فراماندار شهرستان زابل معرفی شود نیز باید گفت ایشان از نیروهای غیربومی و اصالتا کرمانشاهی می باشند و در واقع همشهری و دوست قدیمی مهندس هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان می باشند.

وی پیش از اینکه بعنوان دستیار ارشد و مسئول مستقیم دفتر استاندار سیستان و بلوچستان مشغول بفعالیت شوند در دولت اصلاحات بعنوان مدیر کل حراست استانداری تهران  و دردولت احمدی نژاد از این سمت برکنار و مشاور امور ایثارگران این استانداری منصوب شد.

مشغول بفعالیت بوده اند و نیروی با تجربه در کار وزارت کشور محسوب می شوند , علاوه بر آن امیدواریم با عنایت به اینکه ایشان در تمامی محافل عمومی و خصوصی به عنوان دست راست و فرد مورد اطمینان استاندار , شناخته می شوند با انتصاب وی بعنوان فرماندار ویژه زابل , میتوان امیدوار بود استاندار نیز توجه ویژه ای به فرمانداری ویژه شهر زابل داشته باشد, البته در چند روز گذشته با عنایت به مخالفتهای که از سوی برخی افراد ذینفوذ جهت معارفه وی صورت گرفته است صحبتهای نیز درخصوص احتمال انتصاب یکی از چهره های با تجربه سیستانی بعنوان سرپرست فرمانداری ویژه زابل نیز بگوش می رسد که باید منتظر ماند تا در چند روز آینده در نهایت این مساله روشن شود که پس از دوسال دولتمردان استان با این مساله چگونه برخورد خواهند کرد.

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه