گندمــ پرس : مشتاق گوهری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان امروز (3 خردادماه) در نخستین نشست خیرین میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان بیان داشت: کوه خواجه سیستان علی رغم اختصاص اعتبار استانی و ملی برای مرمت نیاز به یاری خیرین دارد. به گزارش گندمـ پرس به نقل از شبستان , […]

گندمــ پرس : مشتاق گوهری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان امروز (3 خردادماه) در نخستین نشست خیرین میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان بیان داشت: کوه خواجه سیستان علی رغم اختصاص اعتبار استانی و ملی برای مرمت نیاز به یاری خیرین دارد.

به گزارش گندمـ پرس به نقل از شبستان , مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ادامه داد: همچنین شهربانی قدیم میرجاوه نیاز به مرمت دارد و در آینده ای نزدیک به بخش خصوصی واگذار می شود.

 

گوهری ادامه داد: خانه ملک در زاهدان در حال مرمت و در آینده نزدیک بازارچه صنایع دستی در این خانه تاریخی احداث می شود.

 

وی افزود: خانه ملک با مشارکت خیرین و سرمایه گذاری بخش خصوصی به یک بازارچه وی‍ژه مرکز گردشگری تبدیل می شود.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ادامه داد: قلعه سه کوه زابل جز اقامتگاه های مورد نظر برای گردشگران بوده که آماده مرمت با خیرین و واگذاری به بخش خصوصی است.

 

گوهری گفت: قلعه حیدرآباد خاش مرکز گردشگری برای تبدیل شدن به مکان اقامتی و پذیرایی آماده مرمت و واگذاری به بخش خصوصی است.

 

وی با بیان اینکه ارگ خان ملک هیرمند به مرکز اقامتی تبدیل می شود، افزود: قلعه ناصریه ایرانشهر با ظرفیت وی‍ژه چندگانه به خانه بلوچ  تبدیل می شود

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه