تاریخ : جمعه, ۲۱ مرداد , ۱۴۰۱ Friday, 12 August , 2022

قطع آب هیرمند نماینده غایب سیستان را راهی وزارت امور خارجه کرد

  • کد خبر : 46077
  • ۱۵ فروردین ۱۳۹۷ - ۸:۳۱
قطع آب هیرمند نماینده غایب سیستان را راهی وزارت امور خارجه کرد
كيخا نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی روز گذشته با دكتر پناهی آذر معاون وزير امورخارجه كشور در خصوص قطع آب رودخانه هيرمند دیدار و گفتگو کرد.

کیخا نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی روز گذشته با دکتر پناهی آذر معاون وزیر امورخارجه کشور در خصوص قطع آب رودخانه هیرمند دیدار و گفتگو کرد .

 

به گزارش گندم خبر , در این دیدار دکتر احمدعلی کیخا ضمن تشریح آخرین وضعیت آبدهی رودخانه هیرمند و مشکلات ناشی از خشک شدن رودخانه بر زندگی مردم منطقه و تبعات زیانبار ناشی از آن در ابعاد اقتصادی ، امنیتی ، فرهنگی و سیاسی و از دست رفتن هزاران هکتار از زراعت و دام مردم و احتمال کوچ وسیع مردم منطقه ، خواستار ارسال یادداشت اعتراضی وزارت خارجه به دولت افغانستان در خصوص عدم رها سازی آب مورد نیاز شرب و کشاورزی مردم منطقه سیستان بر طبق پروتکل فیمابین دو کشور برای رودخانه هیرمند شد.

 

نماینده مردم شریف سیستان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ضمن احضار سفیر افغانستان در تهران به وزارت امور خارجه و تسلیم نامه اعتراضی دولت ایران ، بایستی هر چه سریعتر نسبت به رهاسازی آب بر طبق قرارداد بین دو کشور اقدام شود.

 

کیخا گفت: در غیر اینصورت هزینه های احتمالی تحمیلی به مردم منطقه ناشی از عدم مسئولیت پذیری همسایگان از نظر ملت ایران بویژه مردم استان سیستان و بلوچستان پنهان نخواهد ماند و بر نحوه همکاری ها در آینده قطعاً تاثیر خواهد گذاشت و وزارت خارجه مسئول پیگیری و تامین منافع ملت بزرگ ایران خواهد بود و بایستی در این خصوص پاسخگو باشد.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=46077

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. شب بخیر

  2. مثل اینکه تازه نمایندگان استان قراره از خواب بیدار بشن.
    تا ببینیم مثل نمایندگان خوزستان همبستگی دارند که بتوانند کاری انجام بدن!