شهرگندمـــــ : با نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی شاهد آن هستیم که تلاشها جهت در اختیار گرفتن مناصب دولتی روز به روز بیشتر میشود.   دخالت در انتصاب مدیران  و تلاش برای تغییر در هیاتهای ورزشی !!!! در ماه گذشته شاهد بودیم که نمایندگان سیستان برای تصاحب و دراختیار گرفتن مدیریتهای دولتی حتی […]

شهرگندمـــــ : با نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی شاهد آن هستیم که تلاشها جهت در اختیار گرفتن مناصب دولتی روز به روز بیشتر میشود.

 

دخالت در انتصاب مدیران  و تلاش برای تغییر در هیاتهای ورزشی !!!!

در ماه گذشته شاهد بودیم که نمایندگان سیستان برای تصاحب و دراختیار گرفتن مدیریتهای دولتی حتی از روسای هیاتهای ورزشی زابل نیز غافل نشدند و برای انتصاب نزدیکان خود در این پستها تلاشهای زیادی انجام دادند که مدیران حوزه ورزش نشان دادند که دراین زمینه مستقل عمل نموده و تحت تاثیر فشارها نیز قرار نمیگیرند.

 

گلایه مدیران کل دولت از عملکرد و دخالتهای نمایندگان

پیش ازاین نیز نخعی مدیرکل آموزش و پرورش استان به صراحت اعلام کرده بود که تحت فشار هیچ انتصابی انجام نمیدهد , این سخن وی در واکنش به سخنان و اظهار نظرات و عملکرد نمایندگان سیستان درخصوص مدیریتهای آموزش و پرورش سیستان بود که منجر به گفتن چنین سخنانی از سوی مدیرکل شد و درنهایت نیز نخعی شجاعانه همان را که صلاح میدانست انجام داد.

این دو نمونه بارزی از دهها مورد دیگریست که رسانه ای نشده است.

 

انتصابات انتخاباتی آفت این روزهای سیستان

همانگونه که پیشتر نیز اعلام شد , شاهدهستیم که هرچه به انتخابات نزدیک ترمی شویم این مساله بسیار نگران کننده تر  بنظر میرسد و سابقه نشان میدهد که در حال حاضر دراینگونه انتصابات تنها به انتخابات و سرنوشت آن فکر میشود و لاغیر.

حال نیز شنیده ها حاکی از آن است که قطار انتصابات با تلاش دکتر حسینی نماینده سیستان در مجلس شورای اسلامی به سمت دانشگاه زابل تغییر مسیر داده و به زودی به این دانشگاه خواهد رسید و مدیر آن جای خود را به شخصی دیگر خواهد داد.

 

 

14-3-10-93336_MG_6375

 

و گرچه خود قطار نشینان و سکانداران آن  رغبتی به رفتن به این سمت ندارد , اما بسیار تلاش میشود که بر روی همین ریل نگه داشته شوند , تا شاید این قله نیز فتح شود و به فردا امیدوار .

حال سوال این است که چگونه میتوان از شخصی که خود یکی از کاندیداهای اصلی نشستن برکرسی دانشگاه سیستان و بلوچستان بود , چشم پوشید ؟

چند ماه قبل را حتما بیاد دارید که پس از مصاحبه های دکتر حسینی نماینده سیستان درخصوص دانشگاه زابل , این مساله جنجالهای بسیاری بوجود آورد و عملکرد و سخنان سید باقرحسینی نماینده سیستان در مجلس شورای اسلامی به جایی رسید که دکتراوکاتی نیز در پاسخ به اظهارات وی نامه معروف و جنجالی را منتشر کرد.

از همان روزها مشخص بود که دانشگاه زابل دیر یا زود مجدد میدان تاخت و تاز خواهد شد و مدیریت  آن دچار مشکلاتی که از بیرون ایجاد خواهد شد , میشود.

در هفته های گذشته نیز بحث برسر اعضای هیات امنای این دانشگاه بالا گرفته و عزیزان نسبت به قرارگرفتن برخی افراد درجمع اعضای هیات امناء دانشگاه زابل معترض و گلایه خود را تا وزارت مربوطه نیز رسانده اند.

آیا بواقع برخورد سیاسی و انتخاباتی با یک مجموعه علمی و آموزشی صحیح است ؟

به کجا میرویم , با این گونه رفتارهای نابخردانه ؟

به واقع چرا ؟ میزان این تصمیم و پیگیری جهت این تغییر چیست ؟ اگر مساله ایست که مردم از آن بی اطلاعند باید بیان شود و اگر بحث تنها مسائل سیاسی و انتخاباتیست , بدون شک به بیراهه رفته اید.

 

مقبولیت دکتر اوکاتی در بین دانشجویان و اساتید

آنچه واضح است اینکه دولت پس از اینکه سه بازرس وزارت خانه به دانشگاه زابل مراجعه و عملکرد دکتر اوکاتی را در مصاحبه های که با اساتید و دانشجویان داشتند بررسی کرده اند , وی را مورد تائید قرار داده اند , و اگر اینچنین نبود علاوه بر ریاست دانشگاه زابل وی را بعنوان عضو هیات امنای دانشگاه دریانوردی چابهار انتخاب نمیکردند.

و یا درخصوص مقبلولیت وی در بین دانشجویان میتوان این مساله را بیان کرد که اگر ریاست یک دانشگاه از مقبولیت بین دانشجویان برخوردار نباشد , چگونه میتواند در بین آنان و در جلسات پرسش و پاسخ , آنهم با حضور رسانه ها شرکت تماید , جلساتی که همگان میدانند اگر دانشجویان گلایه ای داشته باشند بی هیچ پرده ای بیان میشود , کما اینکه درخصوص ایشان چنین نشده و همواره جلسات با آرامش به پیش رفته و مورد استقبال مثبت دانشجویان نیز قرار گرفته است.

 

انتخاب مدیر برای مجموعه ای که جمعی از نخبگان کشور در آن حضور دارند , بدون مشورت آنها توهین به آنان محسوب نمیشود ؟؟

جالبتر اینکه متاسفانه وقتی از اکثر اساتید دانشگاه زابل سوال میشود از این موضوع بی اطلاع هستند , یعنی اینکه از اکثر اساتید و نخبگان این دانشگاه هیچ نظری خواسته نشده است ؟

بهتر نیست برای یکبار هم که شده این مساله مهم , یعنی انتخاب یک مدیر را برعهده کسانی که در آن محل کار میکنند و با وی سرو کار دارند , بگذاریم ؟

شما برای اولین بار سکان این کار بزرگ را در دست گیرید تا آنوقت ماندگاری در ذهن و قلوب را حسن کنید.

در زاهدان و دیگر دانشگاههای کشور بحث انتخاب رئیس از سوی اعضای هیات علمی مطرح شده است , حال نیز بنظر میرسد این مهم باید بردوش اعضای هیات علمی قرار گیرد که از نخبگان , تاثیرگذران و خردمندان جامعه هستند و بدون شک خود میتوانند برای سرنوشت بهتر دانشگاه و  منطقه تصمیم گیری نمایند , آیا بواقع چنین تصمیم گیریهایی که هیچ شباهتی به تصمیم گیری درخصوص ریاست دانشگاههای دیگر کشور ندارد , توهینی به نخبگان جامعه و اساتید و کارکنان دانشگاه زابل نیست ؟

 

آیا از این آمدن و رفتن ها جز مردم و منطقه کسی دیگر هم متضرر میشود ؟

آیا شما همچون بسیاری از دلسوزان منطقه معتقد نیستید یکی از آفات مدیریت در سیستان همین مسائل است ؟؟ که مدیران موفق نیز با حواشی که برایشان بوجود می آوریم فرصتی برای برنامه ریزی بلند مدت درحوزه کاری خود ندارند و همه وقتشان یا صرف شرکت در جلسات و یا صرف عبور از موانعی که دیگران برایشان درست میکنند میشود !!!

 

در پایان یکبار دیگر توصیه میکنیم سکاندار حرکتی نوین و تاریخ ساز شوید و قضاوت را برعهده مردم و افکار عمومی و انتخاب را بر عهده صلاحیت داران این امر , اساتید مجرب دانشگاه زابل بگذارید.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه