گندمـــ پرس : بعد از ظهر امروز یکشنبه یک شهروند سیستانی در خیابان شهید مطهری زابل به ضرب گلوله افراد ناشناس کشته شد. به گزارش گندمــ پرس به نقل از مهر، بر اساس گفته شاهدین این اتفاق، دو راننده خودرو تویوتا و پژو ۴۰۵ در خیابان شهید مطهری زابل جلوی یک دستگاه خودرو تاکسی را […]

گندمـــ پرس : بعد از ظهر امروز یکشنبه یک شهروند سیستانی در خیابان شهید مطهری زابل به ضرب گلوله افراد ناشناس کشته شد.

به گزارش گندمــ پرس به نقل از مهر، بر اساس گفته شاهدین این اتفاق، دو راننده خودرو تویوتا و پژو ۴۰۵ در خیابان شهید مطهری زابل جلوی یک دستگاه خودرو تاکسی را گرفته و پس از پیاده کردن این فرد و ضرب و شتم مقتول، آن را به ضرب گلوله کشتند.

 

قتل در روز روشن

 

نزدیک بودن حاشیه به مرکز شهر که موجب دسترسی آسان به اسلحه و مواد مخدر را فراهم آورده است موجب می شود , گاه و بی گاه خبرهای اینچنینی در زابل منتشر شود و مردم نگران زابل را نگران تر کند.

آنچه پر واضح است اینکه شرایط  در شهر بگونه ایست که هر لحظه امکان دارد اتفاقی رخ دهد و شخصی ترور شود و یا مورد ضرب و شتم قرار گیرد و ضاربین نیز به راحتی از صحنه بگریزند.

شاهد این مدعا اتفاقاتیست که در شهر رخ میدهد و گاها برخی از آنان رسانه ای میشود و برخی نیز در سکوت پیگیری می شود.

با این اوصاف باید منتظر بود که قتل بعدی کی و کجا رخ می دهد و مقتول بعدی و یا شخصی که مورد ضرب وشتم قرار میگرید کیست ؟

چند وقت قبل در شهر زهک چند مامور انتظامی به شهادت رسیدند و مدتی بعد نیز کلبعلی شهروند سیستانی مورد اصابت گلوله در پای خود قرار گرفت و هفته قبل نیز یکی از بازاریان و فروشندگان موبایل در زابل به طرز کاملا مشکوکی کشته شد , حال نیز این اتفاق , انهم در خیابانی که خیابان اصلی شهر محسوب می شود و ساعتی که تردد در آن خیابان بسیار زیاد است که مساله جای تامل و نگرانی دارد که می طلبد مسئولین امر دراین خصوص تدبیری اندیشیده و راه چاره ای اساسی بیابند.


نصب دوربین مدار بسته و برخورد قاطع دستگاه قضا با دارندگان و فروشندگان سلاح و مواد مخدر

بنظر میرسد یکی از راه حل های ساده و عملی دراین خصوص نصب دوربین های مدار بسته در محورهای اصلی و میادین منتهی به حاشیه شهر باشد , بدون شک این مساله نه زمان بر است و نه هزینه بر , اما می تواند بسیاری از مشکلات را حل و حداقل در شناسایی ضاربین نقشی اساسی و فوری ایفا خواهد کرد.

دومین مساله نیز برخورد قاطع با دارندگان و فروشندگان سلاح و مواد مخدر می باشد که متاسفانه گاها مورد غفلت قرار  می گیرد و دیده می شود شخص درحالی که از سوی مامورین انتظامی و اطلاعاتی با اسلحه غیر مجاز دستگیر می شود , به قید وثیقه آزادانه در شهر میچرخد.

 

مدتی قبل نیز هشدار دادیم که از این قبیل اتفاقات تلخ بازهم بزودی رخ خواهد داد , البته اگر وضع به همین منوال پیش برود و فکر و تصمیمی اساسی دراین خصوص اتخاذ نشود , فرداها نیز باید منتظر انتشار خبری دیگر دراین خصوص باشیم.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه