قتل در روز روشن و درخیابان اصلی شهر زابل + قتل بعدی کی و کجا ؟

 • کد خبر : 21954
 • ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۳:۵۲
قتل در روز روشن و درخیابان اصلی شهر زابل + قتل بعدی کی و کجا ؟

گندمـــ پرس : بعد از ظهر امروز یکشنبه یک شهروند سیستانی در خیابان شهید مطهری زابل به ضرب گلوله افراد ناشناس کشته شد. به گزارش گندمــ پرس به نقل از مهر، بر اساس گفته شاهدین این اتفاق، دو راننده خودرو تویوتا و پژو ۴۰۵ در خیابان شهید مطهری زابل جلوی یک دستگاه خودرو تاکسی را […]

گندمـــ پرس : بعد از ظهر امروز یکشنبه یک شهروند سیستانی در خیابان شهید مطهری زابل به ضرب گلوله افراد ناشناس کشته شد.

به گزارش گندمــ پرس به نقل از مهر، بر اساس گفته شاهدین این اتفاق، دو راننده خودرو تویوتا و پژو ۴۰۵ در خیابان شهید مطهری زابل جلوی یک دستگاه خودرو تاکسی را گرفته و پس از پیاده کردن این فرد و ضرب و شتم مقتول، آن را به ضرب گلوله کشتند.

 

قتل در روز روشن

 

نزدیک بودن حاشیه به مرکز شهر که موجب دسترسی آسان به اسلحه و مواد مخدر را فراهم آورده است موجب می شود , گاه و بی گاه خبرهای اینچنینی در زابل منتشر شود و مردم نگران زابل را نگران تر کند.

آنچه پر واضح است اینکه شرایط  در شهر بگونه ایست که هر لحظه امکان دارد اتفاقی رخ دهد و شخصی ترور شود و یا مورد ضرب و شتم قرار گیرد و ضاربین نیز به راحتی از صحنه بگریزند.

شاهد این مدعا اتفاقاتیست که در شهر رخ میدهد و گاها برخی از آنان رسانه ای میشود و برخی نیز در سکوت پیگیری می شود.

با این اوصاف باید منتظر بود که قتل بعدی کی و کجا رخ می دهد و مقتول بعدی و یا شخصی که مورد ضرب وشتم قرار میگرید کیست ؟

چند وقت قبل در شهر زهک چند مامور انتظامی به شهادت رسیدند و مدتی بعد نیز کلبعلی شهروند سیستانی مورد اصابت گلوله در پای خود قرار گرفت و هفته قبل نیز یکی از بازاریان و فروشندگان موبایل در زابل به طرز کاملا مشکوکی کشته شد , حال نیز این اتفاق , انهم در خیابانی که خیابان اصلی شهر محسوب می شود و ساعتی که تردد در آن خیابان بسیار زیاد است که مساله جای تامل و نگرانی دارد که می طلبد مسئولین امر دراین خصوص تدبیری اندیشیده و راه چاره ای اساسی بیابند.


نصب دوربین مدار بسته و برخورد قاطع دستگاه قضا با دارندگان و فروشندگان سلاح و مواد مخدر

بنظر میرسد یکی از راه حل های ساده و عملی دراین خصوص نصب دوربین های مدار بسته در محورهای اصلی و میادین منتهی به حاشیه شهر باشد , بدون شک این مساله نه زمان بر است و نه هزینه بر , اما می تواند بسیاری از مشکلات را حل و حداقل در شناسایی ضاربین نقشی اساسی و فوری ایفا خواهد کرد.

دومین مساله نیز برخورد قاطع با دارندگان و فروشندگان سلاح و مواد مخدر می باشد که متاسفانه گاها مورد غفلت قرار  می گیرد و دیده می شود شخص درحالی که از سوی مامورین انتظامی و اطلاعاتی با اسلحه غیر مجاز دستگیر می شود , به قید وثیقه آزادانه در شهر میچرخد.

 

مدتی قبل نیز هشدار دادیم که از این قبیل اتفاقات تلخ بازهم بزودی رخ خواهد داد , البته اگر وضع به همین منوال پیش برود و فکر و تصمیمی اساسی دراین خصوص اتخاذ نشود , فرداها نیز باید منتظر انتشار خبری دیگر دراین خصوص باشیم.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=21954

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 17در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۷
 1. جای تاسف دارد که اتفاقات اینچنینی مهم شمرده نمی شود….
  قطعا برخورد شدید و پیگیری موضوع مهم بوده و در کاهش این جرایم تاثیرگذار خواهد بود….

  • ……………………………. فرمانده انتضامی باید باسخگو باشه . نمایندگان سیستان از وزیر کشور و شورای تامین توضیح بخوان …… تا کی باید این شرارت ها ادامه داشته باشه . فرماندار زابل فورا نصب دوربین در سطح شهر وعابر رو پیگیری کنه .

 2. سلام آیا این احتمال وجود ندارد که اینها همه برنامه از قبل تعیین شده توسط گروهی خاص تا زابل را تخلیه کنند.قابل توجه دولتمردان دود این اتش توی چشم همه شما خواهد رفت . تخلیه سیستان یعنی استقرار حامیان داعش به جای مردم فعلی و به خطر افتادن تمام امنیت کشور.پس امام جمعه محترم و فرمانده سپاه و فرماندار محترم فکری به حال مردم بردارید

 3. از کی بنالیم از آب وهوا، از گرد وخاک، از امنیت …کجاست کلید حل مشکل مردم باتدبیر!!!!

 4. سلام واقعیت این است که تا زمانی که اتفاق یا حادثه ای به وجود نیاد مسولین به فکر نمیشن این قضیه ریشه ای باید حل شودریا، چرا مسئولین به فکرنمشن تاکه باید این مردم جواب گناه نکرده روبدن مردم دردشان رابه کی بگن از اقتصاد از امنیت از آب و هوا و……………

 5. بسمه تعالی
  نمی دانم از چی و از کجا باید بگویم،از زندگی سخت و مشق اور مردم،یا از خشکسالی های چندین ساله سیستان،اگر حداقل اقدام در خور این منطقه از سوی مدیران و دست اندرکاران انجام نشده،حداقل جلوی این بی نظمی های اجتماعی ،سرقت ها و ا ضرب و وشتم ها ومخصوصا قتل را بگیرید

 6. وااله زابل تگزاس شده و ………………………. این نحوه ی برخورد روزی دامان همه را می گیرد مانند آنچه در زهک اتفاق افتاد.

 7. سلام…واقا جای تاسف داره…

 8. سلام فقط باید تاسف خورد واین تنها کاری است که سالهای متمادی مردم این منطقه انجام می دهند ومسئول ومقامی پیدا نمیشه که پاسخگو وامنیت مردم را تضمین کند بواقع…………………………. فقط تنها کارما مردم تاسف تاسف تاسف – واقعا که با این امنیت

 9. خدا به داد این مردم مظلوم برسه

 10. باسلام خدمت همشهریان عزیز . کاش زمانی که مرز رو بستند در کنارش کارگاه تولیدی برای اشتغال ایجاد می شد بر کسی در شهر پوشیده نیست زمان باز بودن مرز چه جنایت های صورت میگرفت ……
  ماه گذشته ساعت 8شب سر چهارراه با کلت جلوی من رو گرفتن مقدار پولی ک داشتم دادم تا برن اما موبایل رو هم میخاستن و مقاومت کردم و با دونفر درگیر شدم که خودشان کوتاه امدند و سریع رفتند
  مشکل اصلی که از نزدیک باچنین اشخاصی برخورد داشتم بر میگرده به افرادی ک از فهم جایگاه و اینده و حس شهروندی بدورند نوجوانان سر درگم ،وهم خیال ، مصرف دخانیات روان پریش فقر فرهنگی و خرد و ایمان . کاش از قدرت رسانه ملی بر ایجاد رسانه ای که همانند دانشگاهی عمومی باشد شکل می گرفت .
  سوالی که پیش میاد با کنترولی که بر مرز ها صورت می گیره این همه مواد رو کی وارد میکنه شهر بزرگی مثل تهران شبی 3 تن دوود میشه کی وارد میکنه؟!

  • زابل یه شهر بستست
   امکان اشتغال تولید توسط بخش خصوصی وجو نداره
   نمونش شهرک صنعتی از حدود 502 تنا شرکت فقط2-3 تا فعالن

   نا امنی هام بخاطر عدم برخورد مناسب با سارقاست
   وقتی………………..

 11. …………………………………………………………….
  ……………….

 12. سلام بر خوانندگان محترم ، چرا برخی فقط بلوچستان رو ناامن می دونند در خود سیستان نیز قتل ، دزدی ، فروش مواد مخدر و … انجام میگیرد . پس باید مردم استان هوشیار باشند که حوادثی این چنینی برنامه ریزی شده است .

 13. از سیدباقر بپرسید در کمیسیون امنیت ملی برای امنیت زابل اندیشه ای داشته باشد. اگر اکنون از این ظرفیت ها استفاده نکند چه فایده ؟

 14. تا کی این همه نا امنی تا کی؟؟؟؟!!!!!!!مسولا بیدار شید بیییییییدار

 15. حق شهدای این استان ………………………………..هر کس ک ب نحوی در اداره ی امور این استان نقش داره باید پاسخگو باشه