تاریخ : جمعه, ۱۹ خرداد , ۱۴۰۲ Friday, 9 June , 2023

قاچاق سوخت و ورود کالا به میزان بسیار بالا در جنوب استان آزاد و در سیستان ممنوع ؟؟؟؟!!!!

 • کد خبر : 32526
 • ۰۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۹
قاچاق سوخت و ورود کالا به میزان بسیار بالا در جنوب استان آزاد و در سیستان ممنوع ؟؟؟؟!!!!

گندم پرس: سخنان اولین نماز جمعه سال جدید که به امامت حضرت حجت الاسلام کیخا امام جمعه زابل بیان شد با واکنش فوری و خاص دولتمردان استان قرار گرفت و معاون امنیتی استاندار که گویا سخنگویی هیات دولت دراستان را نیز برعهده دارد در فضای مجازی به این سخنان ارزشمند واکنش نشان داد که جای […]

گندم پرس: سخنان اولین نماز جمعه سال جدید که به امامت حضرت حجت الاسلام کیخا امام جمعه زابل بیان شد با واکنش فوری و خاص دولتمردان استان قرار گرفت و معاون امنیتی استاندار که گویا سخنگویی هیات دولت دراستان را نیز برعهده دارد در فضای مجازی به این سخنان ارزشمند واکنش نشان داد که جای تامل داشت .

وی در دو متن غیررسمی که با نام وی در فضای مجازی منتشر شده است به سخنان امام جمعه درخصوص تجارت چمدانی و بحث ابرسانی لوله ای و هامون واکنش نشان داده است.

 سوال اینجاست که آیا حق این مردم نیست که از پاس مرزی ، تجارت چمدانی و کارت مبادلات برخوردار شوند ؟ ایا حق نیست که بخواهیم بودجه طرحی که در سیستان اجرا می شود در سیستان و دربانکهای سیستان نگهداری شود ؟ ایا حق نیست که درخواست کنیم درآمد گمرک میلک در سیستان هزینه شود ؟ آیا حق نیست که سوال کنیم که چرا از ظرفیت عظیم میراث فرهنگی سیستان  استفاده لازم صورت نمی گیرد ؟  بهتر بود در پایان این سخنان بیان می شد که اشکال این خواسته ها و مطالبات چیست که باید از گفتن آن هم خودداری شود ؟

نوع تفکر و سخن به شکلیست که بنظر میرسد حتی اگر دستمان برسد به امام جمعه یک شهر هم اجازه نمیدهیم که فرصتی برای نقد و بیان مشکلات مردم داشته باشد ، این تفکر برای جامعه اسلامی بسیار خطرناک و باید اصلاح و نشان دهیم که ظرفیت نظام مردم سالار دینی جمهوری اسلامی ایران ، بسیار بالاتر ازاین حرفهاست و هرکس بخواهد می تواند نقددرست را بیان نماید.

دعوت سیستان به ریاضت اقتصادی ؟

معاون استاندار در سخنان خود تجارت چمدانی را معطوف به واردات و با فرمایشات مقام معظم رهبری مغایر دانسته و تاکید کرده اند که  دولت تمام اهداف خود را به تحقق منویات مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی معطوف کرده آست !!! بفرض این حرف حتی اگر درست هم باشد ، اما نباید فراموش کنیم که شرایط سیستان از اقتصاد مقاومتی عبور کرده و با شرایطی که شما تعریف می کنید احتمالا باید به سمت ریاضت اقتصادی پیش برویم !

قاچاق سوخت و ورود کالا به میزان بسیار بالا در جنوب استان آزاد و در سیستان ممنوع ؟

علاوه برآن سوال این است که آیا حال که نوبت به سیستان رسیده دولت به فکر تحقق منویات مقام عظمی ولایت درخصوص اقتصاد مقاومتی افتاده است ؟

چطور زمانی که مرز در سراوان و سرباز و میرجاوه باز  و براحتی میلیونها لیتر سوخت قاچاق می شود و یا در بازارچه های جنوب استان تجارت چمدانی رونق دارد و به راحتی عبور و مرور صورت میگیرد دولت را درد دغدغه های رهبری نمی گیرد و حال که نوبت به دارالولایه رسیده است چنین سخنانی مطرح می شود ؟

یا اینکه بیان شده که باید به سمت صادرات دراین بازارچه ها پیش برویم ، بفرمائید که کدام تولید را درمنطقه راه اندازی کرده اید که حال توقع صادرات آنرا به بیرون از کشور دارید ؟

بله قبلا هم عرض شد دست دولتمردان درد نکند ، ممنون هستیم و شکرگزار که کلنگی برزمین خورد و کارخانه لوله سازی هم راه اندازی شد  و بقول شما دو هزار شغل هم ایجاد خواهد شد ، اما بفرمایید آیا باید سالها بنشینیم تا شاید این کلنگ ثمره دهد و پس از آن تولیداتش را به خارج صادر کنیم ؟

همچنین بنظر میرسد لازم است ، زمانی که دولتمردان  منت اجرای طرح آبرسانی لوله ای به مزارع سیستان را برسرمان میگذارند ، فراموش نکنند که تامین بودجه از سوی مقام معظم رهبری دلیل اصلی اجرایی شدن این طرح می باشد و الا این طرح هم به سرنوشت شوم و سیاه ، اتوبان زابل به زاهدان ، گازرسانی به سیستان و چندین طرح بزرگ و کوچک دیگر دچار می شد .

تریبون نماز جمعه باید مطالبه گر باقی بماند

در جایی دیگر از سوی معاون استاندار ایراد سیستانیها را بیان گلایه و سخنان به زعم شما نیش دارد بیان شده ، درصورتی که این سخنان نه گلایه است و نه سخنان نیشدار ، بلکه تماما درد دل مردم سیستان است که به یک  گفتمان عمومی مبدل شده و از تریبون مقدس نماز جمعه بیان می شود و اگر بیان نشود بی شک مردم از آن گریزان خواهند شد ، پس هرکس که دلسوز سیستان و سیستانیست باید تلاش کند که این تریبون مطالبه گر باقی بماند تا شاید اثرات منفی سالها سکوت از بین برود.

اگر می بینید که امروزه استقبال مردم از نماز جمعه زابل بیش از هرزمان دیگریست علت اصلی همان بیان مشکلات بدون هیچ کم و کاستی می باشد.

ایراد سیستانیها چیست ؟

بلعکس شما معتقدیم ایراد سیستانیها دراین است که برای خود زود شاخ و شانه می کشند و برای دیگران زود نرم می شوند و بجای اینکه تلاش کنیم مشکلی را حل کنیم ، سعی داریم فرافکنی کنیم و بقول معروف و با حرکتی زیرکانه توپ را درمیدان حریف بیاندازیم غافل از اینکه اینجا کسی حریف کسی نیست و همه دریک تیم میجنگیم.

به بیانات مقام معظم رهبری در تمامی حوزه ها توجه نمایید

سوال دیگر این است که آیا فقط و فقط امام خامنه ای  دراین مدت  یک ربع قرن تنها و تنها همین یک کلام را بیان فرموده اند که باید از تولید داخل و صادرات حمایت شود و دیگر هیچ نگفته اند که  دولت آنرا سرلوحه کارخود قرار دهد؟

ایشان از مقابله با تبعیض ویا از مقابله با رانت خواری  هیچ نگفته اند ؟ از مقابله با فساد هیچ نفرموده اند ؟ اینکه درمرز دهها هزار نفر برای لقمه ای نان محتاجند و برخی ها اندازه کل این دهها هزار نفر از همین مرز درآمد دارند و یا وجود دهها هزار جوان کشاورز زاده ، دامدار زاده و صیاد زاده تحصیلکرده بیکار ، هیچ مساله را درذهن زنده نمی کند ؟ و سخنی از سخنان گهربار مقام عظمی ولایت را به یاد دولتمردان نمی آورد که بدان واکنش نشان دهند و حرکات مثبت دیگری را باعث شود؟

جناب معاون استاندار :

شما که اینقدر خوب سخنان امام خامنه ای را مطالعه میفرمائید آیا این سخن ایشان را فراموش کرده اید که فرمودند : (( وظیفه‌ى دولت  ، توجه ویژه به قشر محرومین است)) ، ایا بجز این است که کسانی به سمت تجارت چمدانی می روند که با مشکلات فروانی مواجه هستند و از قشر کم درآمد و مستضعف جامعه می باشند ؟

اقدام وعمل در زمینه ایجاد شغل نیاز امروز جامعه

چگونه می شود چنین ریزبینانه سخنان حکیمانه رهبر فقید انقلاب را گوش دهید اما بخاطر نیاورید که ایشان توصیه می کنند که (( همگان جایگاه امام جمعه را حفظ نمایند وامام جمعه باید خطبه های نمازجمعه را براساس نیازهای جامعه بیان نماید و حقایق را تبیین و روشن کند)) .

آیا بجز این است که مردم اکثرا از بیکاری و فقر رنج میبرند و نیاز امروز جامعه ما این است که برای حل بخشی از معضل بیکاری ، تجارت چمدانی و کارت مبادلات مرزی فعال شود تا از مهاجرت بیشتر مردم به شهرها و دیگر مناطق کشور جلوگیری شود ؟

ناتوانی در اتمام پلی چند صد متری در سیستان وساخت بزرگترین پل کشور در جنوب استان ؟

آیا اینکه امام جمعه زابل گفت :  ((در جنوب استان بودجه ها به راحتی هزینه می شود و طرح ها بخوبی پیش میرود)) نادرست است ؟ آیا بجز این  است که پلی صد متری در سیستان (پل نهراب) سالهاست به بهانه عدم وجود بودجه تعطیل شده و پل های جنوب یکی پس از دیگری ساخته می شود ؟ البته که ما هم معتقد بر توسعه بلوچستان هستیم اما انتظار داریم که بقول و گفته جناب کیخا امام جمعه زابل ، دولت نگاهی هم به شمال استان داشته باشد.

تریبون نماز جمعه مطالبه گر باقی می ماند

انتظار که ندارید تریبون نماز جمعه هم مانند برخی بیانات بسیاری از دولتمردان از واقعیات و نیازهای جامعه دور شود ؟ آیا مسائلی که بیان شد چیزی جز واقعیت است ؟ پس چرا چنین پاسخی ؟

اگر دراین حوزه ها همکاران شما از توان کافی جهت تحقق خواسته ها برخوردار نیستید بهتر بود که سکوت کنید تا اینکه اینچنین سخن بگوید

و اما در پایان پیشنهاد بسیارخوبی را مطرح فرموده بودید که هر سیستانی ماهیانه هزار تومان در صندوقی برای سیستان پس انداز کند ، پیشنهاد بجا و درست است ، ما پیشنهاد بهتری داریم که ، با وجدان خود خلوت کنید و به خود آیید و بپاخیزید ، که شما یکی از فرزندان دلیر رستم و یعقوب لیت هستید  ،  پس دراین اقدام بزرگ که بی شک در تاریخ ماندگار خواهد شد پیش قدم شوید  ، زیرا ما هم معتقدیم که کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من./کاغذاخبار

یاحق

 

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=32526

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 8در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۸
 1. سلام گندم از شما بعید هست که مطلب یک … رو بزنی تو سایت ، واقعا جای تاسف داره

 2. اینان کمر به نابودی سیستان بسته اند نوبت به سیستان که رسید به تولید داخل ضربه میخوره عجب!!!!!!!!!!!!!

 3. جانم فدای امام خامنه ای

  جانم فدای نماینده ایشان در شهرم

  جانم فدای امام شهرم

  امام شهرم حجت من است

  جناب میرشکار خیانت تا کی ؟

 4. از آرامش و امنیت سیستان که بعد از هیجده سال خرابی و خشکسالی باز هم ایجاد ناامنی نکردند خجالت بکشید ، گیا رسم بر این شده که هرجا اعتراض و ناامنی باشد رسیدگی می شود
  بترسید از آه مظلوم .

 5. جانم فدای رهبر
  آقای میرشکار دورش تمام شده.
  باید خدافظی کنی

 6. توبحث سیاسى نظرى ندارم،خواستم گفته باشم

 7. اقای گندم پرس خیانتکاری و تفرقه افکنی شما برای همه روشن است اندکی نیز برای رضای پرورگار کار کن ویا حداقل در اظهار نظرات خود ازادمنش باشد بهر جهت برای شما واقعا متاسف هستم مانند لاشر خورها همه جا پوز پوز می کنی و نظرات واقعی مردم را چاپ نمی کند و مردم تحریک می کنی و حرفهای دروغ می زنی در کجای استان دولت اجازه قاچاق کالاداده است اما شما دوستان جیر جیرک باز که در سایت گندم پرس خاین نظر بر علیه معاون استاندار دادید ارزش شما در حد نظر شما ست همین کافی اقای گندم پرس غیرت داری این نظر چاپ کن واگر چاپ نکردی ؟؟؟؟؟؟ تهدید نیست ازادگی شمارا می رساند مخلص شما موی دماغ

 8. اقای گندم پرس واقعا فرافکنی نااگاهی و بی اطلاعی شما ازقانون با متن فوق کاملا اشکار و هویدا است اولا معاون استاندار سخنگوی دولت نیست دوم در کجای نامه معاون استاندار به امام جمعه محترم توهین شده سوم اینکه در کجای نامه مردم فهیم سیستان از تجارت چمدانی منع شده ا ند اصلا شما می دانی تجارت چمدانی چیست بنظرم نمی فهمید واگر اعتراف نکنی معلوم است خایین هستید اقای گندم من بیش از خودت ا………………….چهارم اینکه شما باید تحلیل گر باشید پاسخ جوان مطالبه گر سیستانی را بخوان به ان پاسخ کارشناسی و حساب شده می گویند بعد در خصوص پاسخ معاون استاندار اظهار نظر بفر ما خلاصه اینکه به شما توصییه می کنم تفرقه افکنی نکن که دشمنان ما اسراییل و امریکا خوشحال شوند همه می دانیم سیستان عزیز در تنگنای اقتصادی وبیکاری شدید قراردارند به والله قسم چند وقت جلوتر رفتم نجف خدمت اقای سیستانی بعد از دست بوسی اولین چیزی که از من پرسید وضعیت سیتان بود بعد هم گفت
  به اقای خامنه ای نامه نوشتم که سیستان را دریاب همین معاون استاندار هم همراه ما بود و چقدر از اقا خواهش کرد تا به سیستان کمک کند حالا این اقا مخا لف سیستان شد و………………….. حامی سیستان نه به اینها توجه نکن که واقیت ندارد سوابق زمان جنگ و خدمتی و معاون استاندار……..را بررسی کن سپس نظر و تحلیل بنویس منون از لطف شما کاتب