گـنـدمـ پـرس: انتخابات زود هنگام یکی از بحث های داغ و همیشه جذاب و خواندنی است که می توان از هم اکنون شاهد حضور برخی کاندیدها در مکان های عمومی و خصوصی  به ویژه نماز جمعه بود که این محفل عبادی سیاسی را نیز ستاد انتخاباتی خود نموده اند.   بدون تردید هر چه به […]

گـنـدمـ پـرس: انتخابات زود هنگام یکی از بحث های داغ و همیشه جذاب و خواندنی است که می توان از هم اکنون شاهد حضور برخی کاندیدها در مکان های عمومی و خصوصی  به ویژه نماز جمعه بود که این محفل عبادی سیاسی را نیز ستاد انتخاباتی خود نموده اند.
 
بدون تردید هر چه به زمان انتخابات نزدیک تر می شویم بر تعداد فداییان مردم در نماز جمعه افزوده میشود.
 
البته در این راستا کارهای مهم تبلیغاتی و به نوع عوام فریبانه انجام میگیرد که بسیار قابل توجه است!
 
ارسال پیامک های مختلف، حضور برخی از چهره های سیاسی پای ثابت برخی مجالس ترحیم، محفل نشینی های اعضای جریان های سیاسی، تیتر زدن های تصویری تکراری در روزنامه های اجاره ای و زنجیره ای، عزل و نصب های هدفمند و معطوف به انتخاب ( عزل و نصب ها در نهاد های مردمی محل جولان نمایندگان) برای انتخابات آینده و در نهایت لیست بندی های نسبتا قطعی و محرمانه گروه های سیاسی و… همه موید کلید خوردن زود هنگام تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی است که با روح قانون و ذائقه ی مخاطبین در تضاد است و در دیدگاه مردم امری مذموم است.
 
نکاتی مهم و حائز اهمیت:
 
اما فرهنگ سازی، جهت یابی، جریان شناسی، معیار گزینی و بصیرت افزایی برای انتخابات آینده امری پسندیده است. تا مقهور جو روانی دفعی و موج های حباب گونه سیاسی نشویم و بتوانیم در مقطع حساس چند ماه مانده به انتخابات یا تعیین قبلی معیار هابه آسانی گزینه های مناسب تر را بیابیم و فرصت انتخاب در کشور را تبدیل به یک تهدید و چالش نکنیم.
 
آری هر جا سخن از انتخابات است، کلمه ی معیار نیز در کنار آن معنی پیدا میکند.
 
و به راستی معیار های انتخاب نمایندگان مجلس شورای اسلامی کدامند؟
 
مسلمٱ ولایت پذیری، تقوا و ایمان، تخصص و تعهد، ساده زیستی و مردمی بودن، صداقت، شجاعت و استقامت، مقبولیت و انتقاد پذیری، ایثارگری، خدمت و داشتن تفکر مدیریت جهادی، اعتدال گرایی و آرمان خواهی معیار های اصلی نمایندگان خواهد بود که بتواند مطالبات به حق مردم را پیگیری نماید.
 
اکنون همگان را در برابر یک سوال اساسی قرار داده ایم و آن اینکه ما چگونه نماینده ای میخواهیم؟
 
. نماینده ای که بیشترین هزینه ی تبلیغاتی را انجام میدهد؟!
 
. نماینده ای که ستاد تبلبغاتی بزرگتر و سفره پذایرایی وسیع تری داشته باشد؟!
 
. نماینده ای که بنر های بزرگتر و پوسترهایی به وسعت کاغذ دیواری شهر را پخش میکنند؟!
 
. نماینده ای که به طول و عرض جغرافیای سیاسی دو سال، پیامک مناسبتی میفرستد؟!
 
. نماینده ای که اعضای ستاد خود را وعده ی اشتغال، وام و پست های بالا میدهد؟!
 
. نماینده ای که بجای نظارت بر اعمال دولت فقط به دنبال مهره چینی در ادارات باشد؟!
 
. نماینده ای که بجای التزام عملی به ولایت فقیه، فقط نام آن را زینت بخش سخنرانی اش میکند؟!
 
. نماینده ای که فردای بعد از انتخابات، همه ی همت اش رای آوری برای دوره ی بعدش باشد؟!
 
– حال استان سیستان و بلوچستان و به ویژه خطه ی سیستان به بهانه ی مرز و دیگر موارد که خود فرصت به شمار می آید، محرومیت های فراوانی از جمله فقر ناشی از خشکسالی، بیکاری که خود همواره روند صعودی داشته باشد. 
 
و در ادامه باید گفت به راستی انبوه چهره های مصلحت اندیش سیستانی در ادوار مختلف دولت و مجلس برای ما چه کرده اند؟
 
– مقام معظم رهبری(مدظله العالی) همواره با بر شمردن ویژگی ها و شرایط یک نماینده ی خوب، متدین، کار آمد، دلسوز و شجاع فرمودند: وکیل این ملت باید به دنبال راه روش امام (ره) و در خط امام(ره) باشد و چه شایسته است که از هم اکنون گزینه های مطرح در عرصه ی نمایندگی مجلس شورای اسلامی با معیار های مورد اتفاق دوستداران نظام سنجیده شوند و نسبت قابل قبولی از معیار ها در گزینه های مطرح منطبق باشد؛ و در ایام انتخابات با بصیرت کامل و بدون تشویش و جو زدگی همگی پای صندوق های رای رفته و بهترین افراد را برای سپردن این امانت الهی و مردمی با انتخاب اصلح خود وارد عرصه ی قانون گذاری و نظارت در مجلس شورای اسلامی نماییم.
 
نکات مهم دیگری قابل ذکر است از جمله:
 
– به عبارتی بجای تبلیغات زود هنگام برای افراد به دنبال فرهنگ سازی برای انتخاب اصلح توسط آحاد ملت بزرگوارمان باشیم
 
– البته یکی از اقدامات ناخوشایند از سوی برخی از نماینده ها انجام می پذیرد؛ انتصاب فرمایشی مدیران است که به نوعی مهره چینی برای انتخابات آینده است، و هرچه به زمان انتخابات نزدیک میشویم این تغییرات محسوس تر می شود.
 
به امید انتخاباتی پر شور و به دور از طایفه گرایی بتوانیم فردی اصلح. مردمی. دلسوز. و از همه مهم تر نماینده ای انتخاب شود که وحدت را سرلوحه ی کار خود قرار دهد.
 
و من الله التوفیق 
سید محمد موسوی

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه