گندمـــ پرس : فـرماندار زابل در جلسه شورای بهداشت این شهرستان، بر جابجائی و حـذف سریع و بدون قید شرط مرکـز دپوی زباله شهـرداری زابل مستقر در اراضـی گـورستان و همجـوار روسـتای شیـخ آباد تاکیـد کــرد.   به گـــزارش گندمـــ پرس جلسه شورای بهداشت شهرستان زابل، روز یکشنبه 1394/08/17 با ریاست مهندس ناظری فـرماندار ، […]

گندمـــ پرس : فـرماندار زابل در جلسه شورای بهداشت این شهرستان، بر جابجائی و حـذف سریع و بدون قید شرط مرکـز دپوی زباله شهـرداری زابل مستقر در اراضـی گـورستان و همجـوار روسـتای شیـخ آباد تاکیـد کــرد.

 

IMG-20151109-WA0003

به گـــزارش گندمـــ پرس جلسه شورای بهداشت شهرستان زابل، روز یکشنبه 1394/08/17 با ریاست مهندس ناظری فـرماندار ، و با حضـور سرکارخانم دکتر عـالی نماینده مــردم سیستان در مجلس، دکتر نصیری ریاست دانشگــاه علوم پزشکـی، و اعضاء کارگروه امنیت و سلامت غذا در محل فرمانداری زابل تشکیل شد.

 

 

در ابتدای جلسه آیاتی از کلام الله مجید تلاوت گردید و سپس گزارش رسیدگی به وضع وخیم بهداشتی حاکم بر فضای عمومی روستای شیخ آباد و روستاهای همجوار به جهت تبعات ناشی از استقرار دپوی زباله شهرداری زابل در این منطقه مورد مداقه قرار گرفت.

 

 IMG-20151109-WA0005

کیخا به نمایندگی از مرکز بهداشت محیط شهرستان زابل ضمن اشاره به تبعات ناشی از معضـلات بهداشتی در سلامت انسـان و با اشـاره به قـانون الزام شهرداریها بر جمـع آوری و دفـع سریع و بهداشتی پسماندهــا، مخالفت مرکز بهداشت محیط زابل با استقرار سایت زباله شهرداری در مجاورت روستای شیخ آباد، با پخش تصاویری که ساعاتی قبل از طریق دانشگاه علوم پزشکی زابل از محل تهیه شده بود، گزارشی از آخرین تحقیقات و مشاهدات عینی کارشناسان این مرکز ارائه نمود.

 

 IMG-20151109-WA0004

سپس مسئول شورای محله شیخ آباد طی سخنانی، مراتب اعتراض مردم و اهالی مستضعف و محروم ساکن روستای شیخ آباد را اعلام کرد.

 

 

نماینده اداره محیط زیست شهرستان زابل نیز با بیان سخنانی گفت: کارشناسان اداره محیط زیست شهرستان زابل چندین بار از محـل مجموعه غیـر بهداشتی دپوی زباله شهـرداری زابل بازدید نموده اند و گـزارش عملکرد خود را به مرکز استان ارسال کــرده اند.

 

IMG-20151109-WA0001

 

موسی میر، معاونت واحد خدمات شهری شهرداری زابل، در خصوص رسیدگی به شکایات اهالی شیخ آباد و بهبود شرایط فعلی دپوی زباله نسبت به وضع قبل گفت: از سایت زباله قبلا به عنوان محل دفن زباله استفاده میشد اما اکنون شاهد حمل به روز زباله ها هستیم، وی ضمن انکار بخشی از گزارش مصور و کلیپ مستندی که در ابتدای جلسه پخش گردید گفت: من این تصاویر را قبول ندارم و این عکسها مربوط به امروز نسیت و از جای دیگری بیرون از محدوده شیخ آباد تهیه شده است‌، شاید این مسئول با این جملات میخواست از موقعیت شغلی خود دفاع کند، وگرنه هیچ عقل سلیمی مدر مقابله با انکار واقعیاتی که اظهر م ن الشمس است و همه اعضاء شرکت کننده در جلسه بر آن تأکید دارند، اینگونه خصمانه مخالفت نمی کند.

 

 IMG-20151109-WA0002

مهندس ناظری معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل به عنوان ریاست شورای بهداشت شهرستان پس از استماع سخنان اعضاء شورای بهداشت و دفاع مسئول خدمات شهری شهرداری و با اشاره به بازدید اخیر خود از این موقعیت ضمن تاکید صریح و بدون قید شرط بر انتقال دپوی زباله شهرداری به مکانی دیگر و تخریب محل فعلی و تبدیل تبدیل وضعیت آن طـی یک مـدت زمانی مشخص اقــدام شود.

 

 

فرماندار زابل با سفارش مسئولان تلاشگـر اجـرایی ادارات به حفظ روحیه جهـادی و همت والای ایثار در راستای خدمت به مردم به عنوان متولیان اصلی این نظام مقدس الهی، افزود: هیچ خدمتی بدون رنج زحمت به سرانجام نخواهد رسید، اگر بدون تکیه بر این همه شعار، نسبت به وضعیت وخیم حاکم بر فضای عمومی و محیط آزار دهنده زندگی اقشار ضعیف حساسیت دارید، باید پای کار باشید، با حفظ روحیه ایثار و از خودگذشتگی میتوان وضعیت منطقه را تغییر داد، اطمینان داشته‌باشید، با راحت طلبی نمیتوان به نتیجه مطلوب دست یافت.

 

 

معاونت استاندار سیستان و بلوچستان در بخش پایانی بیاناتش گفت: مـردمداری امر پسندیده و شایسته ای است، و ما مخالف تکـریم و احترام به شهروندان نیستیم، اما متاسفانه نمیتوانیم از متخلفان حمایت کنیم. وقتی مردم ببیند در کار شما و در پیرامون شما تحولی ایجاد شده است‌، مطمئن باشید از شما حمایت خواهند کرد.

 

در ادامه جلسه شورای بهداشت شهرستان زابل به بحث موضوع مهم ذبح دام در منازل مسکونی و جلوگیری از عرضه گوشت و فرآورده‌های خام دامی بصورت قاچاق رسیدگی شد، موضوع مصوبات جلسه قبل کارگروه امنیت و سلامت غذا و بهداشت نیز مورد رسیدگی قرار گرفته‌است .
 

 

 لازم به ذکر است مهندس ناظری فرماندار زابل در معیت میر، معاونت واحد خدمات شهری شهرداری زابل و کیانی شهردار ناحیه دو زابل با حضور مسئول شورای محله شیخ آباد مقارن ساعت 23:10 روز یکشنبه 1394/08/17 از محل مجموعه سایت زباله شهرداری بازدید نمودند .

 

 

گـــزارش : حسین قـــدس نیــا

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه