شهرگندمـــــ : عصر دیروز جلسه ای با حضور دکتر فرور از فعالین باسابقه محیط زیست کشور , دکتر کیخا معاون سازمان محیط زیست کشور , محمودی مدیرکل محیط زیست استان  درمحل محیط زیست زابل برگزار شد.     در ابتدای مراسم و  پس از سخنان دکتر فرور , دکتر کیخا صحبت کوتاهی کرد و گفت […]

شهرگندمـــــ : عصر دیروز جلسه ای با حضور دکتر فرور از فعالین باسابقه محیط زیست کشور , دکتر کیخا معاون سازمان محیط زیست کشور , محمودی مدیرکل محیط زیست استان  درمحل محیط زیست زابل برگزار شد.

 

108a212b6303e74add0551909f137f1b

 

در ابتدای مراسم و  پس از سخنان دکتر فرور , دکتر کیخا صحبت کوتاهی کرد و گفت : بنده از حضور شما مرخص میشوم , زیرا هر زمانی که بنده در جمع شما حضور داشته باشم , اسیب میبینید .

این سخن وی با مخالفت تمامی حضار مواجه شد و همه از ایشان درخواست کردند درجمع حضور داشته باشند , امین الله سرابندی نیز درابتدای سخنانش با اشاره به این صحبت دکتر کیخا گفت :جناب دکتر کیخا ما مردم سیستان انسانهای احساساتی هستیم و برخی اوقات برپایه احساسات تصمیم گیری میکنیم , شما نگران این مساله نباشید و کار خود را ادامه بدهید.

 

IMG-20141218-WA0001

دراین جلسه که جمعی از معتمدین و نخبگان سیستانی از جمله امین الله سرابندی , مهندس شهرکی (امورآب) , محمد سلیم سراوانی, , سرهنگی , رودینی , قورزایی , خدانور براهویی , علی غفاری , غلامعلی شهرکی , دکتراکبری مقدم(مرکز تحقیقات کشاروزی), مهندس امیری (محیط زیست) , کیانی و . . . حضور داشتند دکتر فرور یکی از راههای برون رفت از شرایط موجود را تقویت رابطه اقوام دردو طرف مرز و حاشیه تاباب هامون عنوان کرد و گفت : بدنبال راه حلیست تا بتواند با ذینفعان و صاحبان نفوذ در آنسوی مرز بهمراه جمعی از اهالی سیستان به مذاکره بنشیند تا بلکه بتوان راه حلی برای برون رفت از شرایط موجود و نجات هامون یافت.

 

20141217_123832

 

دکتر فرور در بخشی از سخنان خود با اشاره به تجربه حضور در بیش از 100 کشور دنیا به واسطه کارهای محیط زیستی مذاکره بین مردم و اقوام دو طرف را یکی از راه حلهای عملی جهت حل این مشکل دانست.

دکتر کیخا معاون سازمان محیط زیست نیز مذاکره بین طرفین را یکی از راه حلهای موجود دانست و گفت : راه حلهای دیگری نیز در دست اقدام است .

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : بنده در اغلب جلسات محیط زیستی کشور گفته ام که ارادت بنده به افراد به میزان عملکرد آنها در قبال هامون بستگی دارد و حال نیز از دکتر فرور و همکارانشان میخواهم که تجربه 70 ساله خود را جهت حل مشکل دریاچه هامون بگذراند و راه حلی عملی جهت حل مشکل بیابند.

درادامه جلسه برخی از حاضرین در جلسه به بیان دیدگاههای خود درخصوص این راه حل پرداختند و درنهایت مقرر شد این جلسات ادامه یابد.

 

IMG-20141218-1

 

 

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه