برای ما جالب است یک فرد به چه درجه ای میتواند برسد که چنین ادعایی داشته باشد و از خواسته مردمی که وی را به بهارستان فرستاده اند چنین رندانه فرار کند.

گندم خبر, این روز های در هر محفل و مجلسی سخن از شفافیت آراء نمایندگان مجلس شورای اسلامی به گوش می رسد.

 

اما متاسفانه نمایندگان استان ما بجز نماینده مردم سراوان , باقی علاقه ای به شفاف سازی به وکلای خود ندارند که طرح شفافیت آرا را امضا نکرده اند.

 

در حال بالا و پایین کردن صفحات در فضای مجازی بودم که گزارشی از دیدار نماینده سیستان با جمعی از سمن های مردمی نظرم را جلب کرد.

 

در این گزارش خلاصه ای از یک دیدار مطرح شده بود، اما آنچه برایم جالب توجه بود سوال فردی از نگارنده این گزارش و جواب وی به آن بود.

 

شخصی در زیر پست این گزارش دهنده عنوان کرده بود که “آقای دهمرده که خودشو مدیون رای مردم میدونه پس چرا طرح شفافیت رای نمایندگان در مجلس امضا نکرده تا مردم بدونن که نمایندشون به کدوم طرح ها رای داده یا نه” ؟

 

شخص نویسنده گزارش پاسخ این فرد را چنین داده بود: “سه نفر همین سوال رو پرسیدن و ایشان گفت در هر حرکتی مد نظر من مردم هستند اگر رای بدم مصلحت مردم را مد نظر دارم اگر رای ندهم مصلحت مردم را مد نظر دارم.

 

گفتند (جناب نماینده) قرار نیست طرحی در فلان جای ایران اجرا شود و من رای بدهم شاید چنین رایی به مصلحت مردم سرزمین من نباشد، وقتی مردم خود سیستان در تنگنا باشند طرحی هر کجا اجرایی شود دردی از سیستان دوا نمیکند”

 

شخصی دیگر نیز در همین پست کامنت گذاشته بود و نوشته بود که: “درود بر دکتر دهمرده، این سوالات عامهه رو نپرسید لطف، طرح شفافیت رو مثلا حالا بخوان بدونن یا ندونن چه تاثیری به حال مردم داره، قطعا صلاح رو دکتر دهمرده از همه بیشتر تشخیص میده، ایشون آدمی باخدا و صادق هست و البته با تجربه و دلسوز و فعال”

 

برای ما جالب است یک فرد به چه درجه ای میتواند برسد که چنین ادعایی داشته باشد و از خواسته مردمی که وی را به بهارستان فرستاده اند چنین رندانه فرار کند.

 

همیشه همینگونه است، فردی که روانه مجلس میشود برای بیمه نمودن خود، مسائل منطقه ای را دست آویزی برای کسب آراء دور بعدی خود می کند.

 

فردی که مطرح میکند برای من درد مردم سرزمینم فقط مهم است گویا نمیداند که یک مسئولیت ملی دارد و نباید با چنین نگرشی باعث تضعیف نظام شوند.

 

به طور مثال fatf و برجام تایید شده همین نمایندگان است که امروز مشکلات ناشی از آنرا هم آن طهرانی پایتخت نشین احساس میکند و هم روستایی خاک نشین سیستانی…

 

میگویند “ما به مسائل کلان کار نداریم و شفافیت آرا چه دردی از مردم دوا میکنه” مگر جز این است که سیستان هم پاره از ایران است؟

 

زمانی که مردم آگاه باشند نمایندشان دارد چه میکند قطعا حاشیه امنی از سوی آنان نخواهند داشت و پاسخگوی تک تک رفتار و اعمالشان باید باشند.

 

جنابان نماینده حق مردم است که بدانند شما به کدام طرح ها و لوایحی چه رای و نظری داده اید.

 

هیچ کس بجز ۱۴ معصوم را خدا عاری از خطا و گناه نیافریده که دوستان چنین ادعایی برای فردی عادی بیان می کنند.

 

عده ای مجیزه گوی و پاچه خوار هم جمع شده اند فقط چون آقا و مقتدایشان چنین گفته پس حتما درست است.

 

از این کورکورانه حمایت کردن ها دست بردارید، همین نوع انتخاب هاست که سیستان و بلوچستان را به روز سیاه نشانده است.

 

سید محمدکاظم حسینی طباطبایی
مدیر مسئول پایگاه خبری گندم خبر(پرس)

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه