شهرگندمــــ : زمانی که گزارش مربوط به شهرسوخته نوشته میشد , این احتمال را میدادیم که دراین خصوص جبهه گیریهای زیادی صورت گیرد و عزیزان نیز بجای حل مشکل سعی در پاک کردن صورت مساله و اشتباه جلو دادن مشکلات مطروحه داشته باشند. همان شد که فکر میکردیم , عزیزان  اداره کل میراث فرهنگی استان […]

شهرگندمــــ : زمانی که گزارش مربوط به شهرسوخته نوشته میشد , این احتمال را میدادیم که دراین خصوص جبهه گیریهای زیادی صورت گیرد و عزیزان نیز بجای حل مشکل سعی در پاک کردن صورت مساله و اشتباه جلو دادن مشکلات مطروحه داشته باشند.

همان شد که فکر میکردیم , عزیزان  اداره کل میراث فرهنگی استان در یک حرکت رو به جلو و به جهت فرار از پاسخگویی , پس از انتشار آن مطلب  , با دکتر سجادی مسئول تیم اکتشاف شهر سوخته تماس و از وی درخصوص مطالب مندرج در سایت گلایه کرده بودند و به ایشان گفته شده بود که همه مسائل منتشر شده در شهرگندمـــ از قول شما نوشته شده است , بیشتر تاکید هم بروی صادرات آفتابه بود که گویا از اینکه این ابتکار عزیزان لو رفته است بسیار خشمگین و ناراحت شده اند و از ایشان خواسته شده بود که تکذیبه ای دراین خصوص ارسال نمایند.

حال بهتر میتوان متوجه شد که چرا کارها بخوبی پیش نمیرود و یا بهتر بگوییم هیچ کار مثبتی حداقل درحوزه میراث فرهنگی سیستان از سوی سرپرست میراث فرهنگی استان صورت نمیگیرد .

 

16.indd

 

دکتر سجادی که درحال حاضر در شهرسوخته حضور دارد و دسترسی به اینترنت ندارد نیز به جهت این موضوع از گندمـــ پرسی ها گلایه مند بودند.

پس از اطلاع از این مساله به دلیل احترامی که به دکتر سجادی قائل بودیم , به شهر سوخته و نزد ایشان مراجعه و متن خبر را دراختیار ایشان قرار دادیم , ایشان نیز جوابیه ای دراین خصوص نوشته و خواستار انتشار آن شدند تا از برخی تماسها جلوگیری شود.

 

20150102_134919

 

اوضاع شهر سوخته بسیار وخیم تر از آن است که نوشته شد

همانگونه که مشخص بود عزیزان مسئول در اداره کل میراث فرهنگی استان این گلایه ها و متن خبر را مطالعه کرده اند اما بخود زحمت حتی یک خط جوابیه و توضیحی دراین خصوص را نداده اند , این خود نشان میدهد که چقدر برای افکار عمومی و برای تمدن و فرهنگ این سرزمین باستانی ارزش قائل هستند.

توصیه میکنیم یکبار دیگر خبر مربوطه را به دقت مطالعه بفرمائید تا مشخص شود که مواردی که مطرح شده است از زبان دکتر سجادی نبوده بلکه نویسنده متن آنرا از وضعیت موجود شهر سوخته به اطلاع عموم رسانده است و درحال حاضر هم معتقدیم که اوضاع و احوال این میدان باستانی بسیار وخیم تر از آن است که نوشته شد.

البته نیک میدانیم که برای شما این مساله روشن است و نیاز به مطالعه مجدد ندارد , اما برای اینکه این مساله روشن شود , آنچه از قول دکتر سجادی بیان شده است را مجدد یادآوری میکنیم : ((دکتر سجادی دراین نشست گلایه های فراوانی از مسئولین امر داشت که رسیدگی به شهر سوخته , حتی پس ازجهانی شدن آن نداشته اند))

 

متن کامل گزارش منتشر شده را ازاینجا بخوانید

 

عدم پاسخگویی مسئولین میراث فرهنگی خود دلیلی بر عدم دلسوزی آنان دارد

دیگر موارد منتشر شده , موارد تاسف آوریست که در شهر سوخته مشاهده میشود , حال نیز میتوان گفت : علاوه بر آن همه موارد تلخی که مشاهده شده است , عدم پاسخگویی و عدم رسیدگی شما در خصوص مشکلاتی که شاید  پیش از این از وجود آن مطلع نبودید نیز بدان اضافه میشود , یعنی اگر فرض براین بود که از مشکلی مطلع نیستید و خوب بدلیل عدم اطلاع از آن کاری مثبت انجام نمیشود , اما حال روشن است که مطلع هستید و بودید , اما اراده ای جهت حل مشکلات ندارید که اگر این اراده وجود داشت امروزه باید شاهد حضور صدها و بلکه هزاران گردشگر در روز  از این اثر باارزش بودیم.

توصیه میکنیم بجای پاک کردن دهها باره صورت مساله یکبار بازدیدی مفصل و با چشم یک منتقد و یا یک گردشگر از این مکان داشته باشید و خود و عملکردتان را نقد کنید , بی شک متوجه خواهید شد که گزارشی که منتشر شده است تماما صحیح و از روی دلسوزی بوده است .

یا حق

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه