تاریخ : شنبه, ۱۵ بهمن , ۱۴۰۱ Saturday, 4 February , 2023

غیبت غیر مـوجـه کـتـاب در بـرخـی مــدارس

  • کد خبر : 28798
  • ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۴
غیبت غیر مـوجـه کـتـاب در بـرخـی مــدارس

گندمـــــ پرس : با شروع سال تحصیلی و بازگشایی مـدارس،انتظار می رود همه چیز برای تحصیل دانش آموزان آمـاده و محیا باشد تا محصلین با انگـیزه ی بیشتری به فضای آموزشی وارد شوند.   بعد از فراهم ساختن یک فضای آموزشی مطلوب برای دانش آموزان؛یکی از مهم ترین موارد،توزیع کتاب در بین دانش آموزان است.یک […]

گندمـــــ پرس : با شروع سال تحصیلی و بازگشایی مـدارس،انتظار می رود همه چیز برای تحصیل دانش آموزان آمـاده و محیا باشد تا محصلین با انگـیزه ی بیشتری به فضای آموزشی وارد شوند.

 

بعد از فراهم ساختن یک فضای آموزشی مطلوب برای دانش آموزان؛یکی از مهم ترین موارد،توزیع کتاب در بین دانش آموزان است.یک دانش آموز زمانی به سمت و سوی مدرسه و اهـدافش پیش می رود که در طول راه تحصیل،امکانات آموزشی اصلی برای او فراهم باشد.

 

با توجه به نظام آموزشی جدید ،شاهد تغییراتی در کتابهای درسی پایه نهم اول متوسطه هستیم.اما آیا هیچ برنامه ریزی برای تحویل به موقع کتاب به دانش آموزان و مدارس انجام نشده است؟؟؟

 

بیشتر از ده روز است که از شروع سال تحصیلی 94 می گذرد و هنوز عده ی زیادی از دانش آموزان پایه ی نهم ،چه در شهر و چه در روستاهای شهر زابل فاقد کتاب برای تحصیل می باشد.جز اینکه در چند مدرسه ی خاص توزیع کتاب برای این مقطع تحصیلی انجام شده و دیگر مدارس هنوز هیچ کتابی به دانش آموزان تحویل نداده اند.

 

آیا تابستان زمان کــافی و مناسبی بـرای برنامه ریزی دقیق تر جهت خدمان رسانی به دانش آموزان نبود؟؟

 

چــرا فقط مــدارس خاص در اولویت توزیع کتاب هستند؟

 

مگـر جز اینست که یک دانش آموز چه در حاشیه شهر و چه در روستا با هدف تحصیل راهی مدرسه میشود؟

 

 

حالا با گذشت ده روز این دانش آموزان هیچ تصوری از کتابهایشان ندارند و با کیف های خالی مسیر مدرسه را طی می کنند و درس های عقب مانده ،چون کابوسی شب ها بر سرشان آوار میشود و بیش از ده روز است که ماه مهر،شادی برای این دانش آموزان به ارمغان نیاورده است ؛ در پـایـان انتظـار میرود مسولین اداره کــل آموزش و پرورش استان در این زمینه پـاســخگـــو باشـند.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=28798

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 3در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
  1. از زمانی که من یادم میاد اینجوری بوده و کتابا با چند روز تاخیر توزیع می شود تو این مدتم ما خورده خورده برای درس خودن بعد سه ماه تعطیلی آماده می شدیم و معلما میومندن سر کلاس و برای سرگرم کردن دانش آموزا حکایتهای پند آموز از خودشون یا دیگران مگفتند و یا در موارد مختلف بحث میکردند که نقش خوبی در تربیت ما داشت

    • مطمئنی؟؟!! واقعا جای تاسف داره این نظرت.آقای رضا وقتی خودت به عنوان یک زابلی به ضایع شدن حقت راضی هستی و با آب و تاب هم تعریف میکنی دیگه از دیگران چه انتظاری میشه داشت؟ مثلا یعنی چون چند ساله کسی به فکر مرگ هامون نیست عملکردهای بد مسئولین فعلی را با توجه به گذشته باید توجیه کرد؟ اگر هم میخواستی از رییس آموزش و پرورش دفاع کنی بهتر نبود به جای اینکه یقه خودمون رو بگیری یه راه دیگه پیدا میکردی؟ از ماست که بر ماست

  2. بیشتر مشکلات ما سر بحث مدیریت هاست. کتاب رایگان آمده.در مدارس موجود است. بچه هایی که بهیاری قبول شدن.کتابهاشون در مدارس نمونه و تیزهوشان و دیگر مدارس موجوده.مدیران محترم نمی دانند این کتابها سال بعد تغییر می کنه.چون امسال اول دبیرستان نداریم .سال بعد هم دوم نداریم. کتابها را به اداره ی زابل هم برنمی گردانند.به بچه های دختر و پسر نیازمند به کتاب دبیرستان بهیاری هم نمیدن. آخر سال به عنوان کاغذ باطله به ساندویچی و… می فروشند.متاسفیم چه بگیم.اگر رییس اداره زابل صدا ی ما را می شنود.کتابهای ما را از آقایان بگیرد و برایمان بفرستد.ممنون می شویم. جمعی از دانش آموزان دبیرستان های بهیاری زابل.