عکس یادگاری حاج قاسم سلیمانی با جانشینش ( شهید میرحسینی)

  • کد خبر : 17015
  • ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۷

شهرگندمــ : به گزارش گروه مقاومت جهان نیوز، “تیپ ثارالله” از نخستین سال های دفاع مقدس تشکیل شد تا رزمندگان کرمانی و سیستان و بلوچستانی یگان ویژه خود را داشته باشند و از همان ابتدا فرماندهی اش بر عهده “قاسم سلیمانی” گذاشته شد. این فرمانده جوان توانست جایگاه یگان تحت امرش را تا سطح لشگر […]

شهرگندمــ : به گزارش گروه مقاومت جهان نیوز، “تیپ ثارالله” از نخستین سال های دفاع مقدس تشکیل شد تا رزمندگان کرمانی و سیستان و بلوچستانی یگان ویژه خود را داشته باشند و از همان ابتدا فرماندهی اش بر عهده “قاسم سلیمانی” گذاشته شد. این فرمانده جوان توانست جایگاه یگان تحت امرش را تا سطح لشگر ارتقا ببخشد و در میان رزمندگان محبوبیت خاصی بدست بیاورد.

یکی از دلایل موفقیت “حاج قاسم سلیمانی” در فرماندهی “لشگر ثارالله” وجود شخصیتی مانند “قاسم میرحسینی” به عنوان “قائم مقام فرماندهی” بود. “میرحسینی” متولد سال 1342 در روستای “میربک” (زابل) بود اما با خلق و خویی که بسیار پخته تر از سن و سالِ کمش بود، در مقامِ نفر دوم لشگر، تحسین فرماندهان و همرزمانش را برمی انگیخت.  “قاسم میر حسینی” در مدت کمی به نقطه ثقلی غیر قابل جایگزین در لشگر تبدیل شد و حکمِ دست راست “حاج قاسم” را پیدا کرد.

nf00390098-3

“قاسم میرحسینی” در عملیات کربلای5 به شهادت رسید اما فقدانش همواره برای همرزمانش ملموس بود و “حاج قاسم سلیمانی” سال ها پس از شهادت او گفت:”سیدالشهدای همه شهدای استان سیستان و بلوچستان و بزرگ لشکر ثارالله که واقعا من امروز در هر ماموریتی جای او را خالی می بینم شهید میرحسینی است.”
عکسی که می بینید، “حاج قاسم سلیمانی” را در کنار قائم مقامش “شهید قاسم میرحسینی” نشان می دهد.
شادی روحش صلوات

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=17015

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 3در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
  1. میرحسیی شخصیتی فوق العاده بود حاج قاسم سیستان دلاورمرد زابل

  2. روحش شادویادش گرامی باد(شهیدمیرحسینی).

    آرزوی توفیق روزافزون برای سردارسلیمانی.

  3. درود به همه کسایی که برای سرافرازی ایران عزیز از جان گذشتند