تاریخ : پنج شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۱ Thursday, 19 May , 2022

عملکرد دولت در دو حوزه اقتصاد و فرهنگ بسیار ضعیف است/ خلف وعده ها مردم را به دولت بی اعتماد کرده است

  • کد خبر : 21725
  • ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۱:۵۶

گندمـــ پرس : عصرهامون :عضو هیات علمی دانشگاه سیستان وبلوچستان گفت: زمانی می توانیم کار فرهنگی درستی انجام دهیم که اگر کسی از خارج کشور وارد ایران شود نگوید چهره زنان اینجا با اروپا و غرب تفاوتی ندارد. غلامرضا نوری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ما باا بیان اینکه دولت در 2 حوزه […]

گندمـــ پرس : عصرهامون :عضو هیات علمی دانشگاه سیستان وبلوچستان گفت: زمانی می توانیم کار فرهنگی درستی انجام دهیم که اگر کسی از خارج کشور وارد ایران شود نگوید چهره زنان اینجا با اروپا و غرب تفاوتی ندارد.

غلامرضا نوری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ما باا بیان اینکه دولت در 2 حوزه اقتصاد و فرهنگ با ارفاق 10 و هشت می شود، اظهار داشت: در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب مزین به اقتصاد و فرهنگ شد اما متاسفانه در این 2 حوزه بسیار ضعیف عمل شد و دولت در پروژه های اقتصادی، اجتماعی و امنیت مباحث فرهنگی را ندید و نتیجه آن شکست پروژه شد.
وی با بیان اینکه در حوزه دیدگاه های تخصصی که بنده ارزیابی می کنم اگر به مردم هم مراجعه کنید همین نظرها را دارند، ادامه داد: دیدگاه ها همیشه به گونه ای بوده است که برای هر منطقه و استانی در حوزه اقتصادی و فرهنگی و… کاری انجام شده باشد اما با گذشت یک و سال نیم از دولت یازدهم با اینکه مسئولان استان دیدگاه های زیادی داشته اند و پروژه هایی که با اعتبار ملی استارت خورده اند اما میزان موفقیتشان ضعیف بوده است و هنوز محور های استان از چابهار به میلک زابل یک طرفه است لذا باید تلاش بیشتری در این زمینه صورت گیرد که اگر  برنامه کلان توسعه استان تصویب شده است به عنوان یکی از استراتژی های نظام انجام شود.

بازی با اعداد در دولت زیاد شده است و این مشکلی را حل نمی کند. امروز به همت انقلاب ما در هر خانه افراد بصیری داریم که به راحتی می توانند گفته ها را تحلیل کنند لذا نباید حرفی بزنیم که اعتماد مردم را از دست بدهیم.
عملکرد دولت در دو حوزه اقتصاد و فرهنگ بسیار ضعیف است

نوری با بیان اینکه آمار و ارقام های مطرح شده در جلسات در خصوص اشتغالزایی همواره ثابت است، تصریح کرد: استان سیستان و بلوچستان یک استان توانمند در بحث اشتغالزایی است اما از این توانمندی ها تا کنون به درستی استفاده نشده است. این استان با وجود اینکه توانمندی پرورش مرغ را دارد اما اکنون حتی نمی تواند 50 درصد گوشت مورد نیاز خود را فراهم نماید و این فرصتی است که مسئولین استان باید موقعیت آن را فراهم نماید و در اختیار عام قرار دهند.
این کارشناس مسائل فرهنگی و اقتصادی افزود: یکی دیگر از ظرفیت های اشتغالزایی در استان بحث گردشگری می باشد که بر اساس گفته های کارشناسان کشوری سیستان وبلوچستان قطب گردشگری ایران است اما متاسفانه نقش رسانه های استان در این بحث ضعیف است. زیر ساخت ها در بحث گردشگری آماده است و تنها ظرفیتی است که نیاز به سرمایه گذار ندارد لذا می طلبد فضای مجازی و رسانه در معرفی این ظرفیت ها کمک کند.
وی با بیان اینکه سیستان تنها نقطه در کشور است که در طول سال باد دارد، گفت: از انرژی باد سیستان می توان الکتریسته تولید کرد و سالانه 40 میلیارد در آمدزایی نمود.
خلف وعده ها مردم را به دولت بی اعتماد کرده است
وی با اشاره به روایتی مبنی بر اینکه اگر می خواهی کسی را دشمن خود سازی قول بده و عملی نکن، بیان کرد: متاسفانه دولت از ابتدای آغاز به کار خود تناقض گویی ها چون عدم افزایش قیمت نان و سایر اقلام بیان نمود اما با گذشت چند ماه این گفته بر عکس شد لذا مردم اعتماد خود را نسبت به دولت از دست داده اند.
عضو هیات علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان افزود: متاسفانه در پیگیری دیدگاه دیده بان انقلاب مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی رسانه نیز ضعیف عمل کرده است و با وجود تاکیدات ایشان اگر نگاهی به تبلیغات صدا و سیما داشته باشیم مشاهده خواهیم کرد کالایی تبلیغ می شود که ایرانی نیست لذا رسانه ها باید بیشتر در این خصوص کار انجام دهند.
نوری اضافه کرد: از سوی دیگر عدم برخورد جدی با مفسدین اقتصادی و طولانی دادگاه ها باعث بی اعتمادی مردم شده است و عنوان

 
زمانی می توانیم کار فرهنگی درستی انجام دهیم که اگر کسی از خارج کشور وارد ایران شود نگوید چهره زنان اینجا با اروپا و غرب تفاوتی ندارد.
 

می کنند چگونه فردی اگر کوچکترین خلافی انجام دهد حکمش اعدام است اما مفسدین اقتصادی به راحتی زندگی می کنند لذا یک انسجامی در برنامه ها و قوه ها باید به وجود آید که رفاه و امنیت را برای مردم به همراه داشته باشد.
عضو هیات علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان در خصوص جایگاه و برنامه های وزیر فرهنگ افزود: اگر نگاهی به خطبه های آقای روحانی در نماز جمعه داشته باشیم وی بیان کرده بودند که ما نمی توانیم مردم را به زور به بهشت ببریم خوب قطعا وزیری که در این دولت بخواهد کاری انجام دهد با این حرف ها تحت تاثیر قرار می گیرد و بدون توجه به خطوط قرمز عمل می کند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه در کشوری اسلامی زندگی می کنیم قطعا یکی از خطوط، رعایت حجاب است زمانی می توانیم کار فرهنگی درستی انجام دهیم که اگر کسی از خارج کشور وارد ایران شود نگوید چهره زنان اینجا با اروپا و غرب تفاوتی ندارد و این یعنی کار ایراد دارد و ما در حوزه فرهنگ کمرنگ و ضعیف کار کرده ایم لذا اگر در جامعه ناهنجاری های اخلاقی رفتاری و فرهنگی وجود دارد نباید با آن کنار بیاییم بلکه باید به شیوه های مختلف در جهت رفع آن تلاش نماییم و به این شکل در زمین دشمن بازی نکنیم.
نوری در خصوص تورم صفر درصدی گفت: برای ارزیابی این موضوع باید از مردم سوال بپرسیم و متاسفانه بازی با اعداد زیاد شده است و این مشکلی را حل نمی کند. مدیریت جامعه باید دچار این واقعیت بشود که امار و ارقام هایی که اعلام می کنند اگر صفر درصدی شده است حامل های انرژی نباید افزایش یابد و یا قیمت مایحتاج افزایش یابد امروز به همت انقلاب ما در هر خانه افراد بصیری داریم که به راحتی می توانند گفته ها را تحلیل کنند لذا نباید حرفی بزنیم که اعتماد مردم را از دست بدهیم.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=21725
  • دیدگاه‌ها برای عملکرد دولت در دو حوزه اقتصاد و فرهنگ بسیار ضعیف است/ خلف وعده ها مردم را به دولت بی اعتماد کرده است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.