گندمــ پرس : طوفان و ریزگرد فراوانی که این روزها کشور را فراگرفته است , موجب شد آخرین جلسه شورای عالی استانها با حضور سرکار خانم ابتکار رئیس سازمان محیط زیست کشور برگزار گردد. به گزارش گندمــ پرس مسعود دهمرده یکی از سه نماینده استان در شورای عالی استانها که در حضور خانم دکتر ابتکار […]

گندمــ پرس : طوفان و ریزگرد فراوانی که این روزها کشور را فراگرفته است , موجب شد آخرین جلسه شورای عالی استانها با حضور سرکار خانم ابتکار رئیس سازمان محیط زیست کشور برگزار گردد.

به گزارش گندمــ پرس مسعود دهمرده یکی از سه نماینده استان در شورای عالی استانها که در حضور خانم دکتر ابتکار سخنرانی میکرد , گفت : خواهشی که داریم این است که نگذارید این منطقه خالی از سکنه شود , از فرصت ها استفاده شود , که البته متاسفانه این روزها این فرصت ها به تهدید تبدیل شده است , توجه داشته باشید که مردم دارند از آنجا کوچ می کنند , یک فکر اساسی بردارید , تا کی میخواهید شعار بدهید و بس , بیایید اگر میتونید برای چهار روز دراین منطقه زندگی کنید , شما رو دعوت  میکنم , زمانی که طوفان و گردو خاک هست از مناطق بحرانی دیدن فرمائید تا از نزدیک با درد مردم آشنا شوید.

 

PicsArt_1434381222441

 

پس از سخنرانی چند عضو شورای عالی نوبت به خانم ابتکار رسید وی که  در هفدهمین جلسه شورای عالی استان‌ها سخن میگفت ,  به سفر خود به خوزستان اشاره کرد و گفت: در سفری که به خوزستان داشتیم از بخش‌های مختلف این استان و تالاب هورالعظیم بازدید کردیم. متاسفانه در دولت گذشته برخلاف مصوبه‌ای که داشتیم هورالعظیم خشک شده و به کانون گردو غبار تبدیل شده بود اما ما از نیمه سال گذشته آب را وارد این تالاب کرده و نیزارها در آن رشد کردند که خوشبختانه در پی آن کانون گرد و غبار برخواسته از هورالعظیم از بین رفت.

 

1434006959357_photo_2015-06-11_11-43-22

 

به گزارش گندمــ پرس به نقل از ایسنا ابتکار با بیان اینکه حتما کار ما نیز دارای ایراد است و ما نمی‌خواهیم بگوییم که بی عیب و نقض هستیم گفت: بیایید این ترین‌ها ، بهترین‌ها و اولین‌ها را از سخن‌هایمان خارج کنیم و به دنبال راهکارهای عملی و درست باشیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به خشک شدن تالاب هامون خاطرنشان کرد در دولت تدبیر و امید برای نخستین بار عالی‌ترین شخص مسئول در محیط زیست با عالی ترین مقام کشور مقابل دیدار کرده و نتیجه آن وارد شدن بیش از 700 میلیون متر مکعب آب به هامون است. به طوری که در سال گذشته با اقداماتی که دولت نجام داد هامون بیش از هفت ماه پر آب بود.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه