تاریخ : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱ Thursday, 26 May , 2022

عصرهامون : جزئیاتی از بازجویی عبدالستار ریگی در پاکستان/ عبدالستار ریگی چگونه به دام افتاد؟

  • کد خبر : 21397
  • ۱۴ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۳
عصرهامون : جزئیاتی از بازجویی عبدالستار ریگی در پاکستان/ عبدالستار ریگی چگونه به دام افتاد؟

 به گزارش سرویس سیاسی عصر هامون، بازجویی از ریگی تروریست مشهور که به تازگی از ایالت بلوچستان دستگیر شده موجب کشف شبکه بزرگ شبه نظامیان در پاکستان شده و نیروهای امنیتی سعی دارند اعضای این شبکه را دستگیر کنند. طبق این گزارش بازجویی از ریگی برای یافتن محل اختفای سایر دوستانش همچنان ادامه دارد. به […]

 به گزارش سرویس سیاسی عصر هامون، بازجویی از ریگی تروریست مشهور که به تازگی از ایالت بلوچستان دستگیر شده موجب کشف شبکه بزرگ شبه نظامیان در پاکستان شده و نیروهای امنیتی سعی دارند اعضای این شبکه را دستگیر کنند.

طبق این گزارش بازجویی از ریگی برای یافتن محل اختفای سایر دوستانش همچنان ادامه دارد.

به گزارش ارتش قبل از اینکه ریگی دستگیر شود نیروهای امنیتی و سازمان‌های اطلاعاتی به خوبی می‌دانستند که ریگی برای پنهان کردن هویت خود با اتوبوس و به صورت یک مسافر عادی در حال تردد در بلوچستان است.

طبق این گزارش با اینکه ریگی تغییر قیافه داده بود و از کارت شناسایی جعلی استفاده کرد اما نیروهای امنیتی با توجه به عکس‌های متعددی که از وی در اختیار داشتند ریگی را دستگیر کردند.

مقامات ارتش پاکستان در مصاحبه با فارس اظهار داشتند: این تصور اشتباه است که ریگی هنگام دستگیر شدن هیچ مقاومتی از خود نشان نداد.

به گفته این مقامات ریگی تمام تلاش خود را برای رهایی از چنگ نیروهای امنیتی انجام داد اما چون تنها بود نتوانست کاری از پیش ببرد.

بر اساس این گزارش ریگی از منطقه دالبدین ازتوابع بلوچستان در حال حرکت به سمت کویته مرکز این ایالت بود که در 50 کیلومتری این شهر توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد.

گزارش‌ها حاکی از این است که نیروهای امنیتی از قبل در مسیر دالبدین به کویته منتظر غافلگیر کردن ریگی بودند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد 2 روز بعد از دستگیر شدن ریگی و بازجویی از وی نیروهای امنیتی توانستند 2 شبه‌نظامی عضو ارتش آزادی خواه بلوچستان را دستگیر کنند.

طبق این گزارش یکی از این شبه‌نظامیان از منطقه آواران از توابع بلوچستان دستگیر و نفر دوم از فرودگاه شهر کویته دستگیر شده است.

بر اساس این گزارش نفر اول در حمله به پلیس و نیروهای امنیتی دست داشته و نفر دوم نیز در حمله به فرمانده پلیس منطقه خضدار از توابع بلوچستان دست داشته است.

این گزارش می‌افزاید نفر دوم که از فرودگاه شهر کویته دستگیر شده یکی از رابط‌های اصلی در جابه‌جایی ریگی بود و قرار بود مقدمات اسکان و ادامه سفر ریگی را فراهم کند.

گفتنی است «عبدالستار ریگی» در لحظه دستگیری برای پنهان کردن هویت خود، کارت شناسایی «سلام ریگی» پسر عموی خود را تحویل ماموران امنیتی پاکستان می دهد

عبدالستار ریگی برادر کوچکتر عبدالمالک ریگی تنها باقیمانده از خانواده سرکرده سابق جندالشیطان است که پس از اختلاف «محمد ظاهر» سرکرده جیش العدل با خانواده ریگی از این گروه جدا و به گروه تازه تاسیس برادرش- عبدالرئوف ریگی- به نام «جیش النصر» می پیوندد

پس از ترور عبدالرئوف ریگی که بنا به شواهد فراوان توسط محمد ظاهر سرکرده جیش العدل به قتل رسیده، عبدالستار ریگی به عنوان فرمانده جدید جیش النصر به جای برادر بزرگترش، فعالیت خود را از چندی قبل آغاز کرده بود

در همین حال برخی منابع از افزایش سطح همکاری ایران و پاکستان در ماه های اخیر برای مبارزه با تروریسم خبر داده و این احتمال که عبدالستار ریگی بر اثر همکاری میان ایران و پاکستان، دستگیر شده باشد، را افزایش داده است

لازم به ذکر است، بر همین اساس ، پیش بینی می شود که پاکستان در راستای تقویت همکاری برای مبارزه با تروریسم عبد‌الستار ریگی را به ایران تحویل بدهد.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=21397
  • دیدگاه‌ها برای عصرهامون : جزئیاتی از بازجویی عبدالستار ریگی در پاکستان/ عبدالستار ریگی چگونه به دام افتاد؟ بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.