گندمـــ پرس : مدتی قبل صحبت از دستگیری جمعی از تروریستهای وابسته به گروهک جیش العدل شد و خبری مبنی بردستگیری عبدالستار ریگی سرکرده این گروهک نیز منتشر شد. پس از انتشار این خبر مقامات محلی و کشوری خبر از رایزنی کشورمان جهت استرداد این مجرمان به کشور جهت محاکمه خبر دادند و اظهار امیدواری […]

گندمـــ پرس : مدتی قبل صحبت از دستگیری جمعی از تروریستهای وابسته به گروهک جیش العدل شد و خبری مبنی بردستگیری عبدالستار ریگی سرکرده این گروهک نیز منتشر شد.

پس از انتشار این خبر مقامات محلی و کشوری خبر از رایزنی کشورمان جهت استرداد این مجرمان به کشور جهت محاکمه خبر دادند و اظهار امیدواری کردند که دولت پاکستان دراین خصوص اعلام همکاری کرده است .

اما صبح امروز وبسایت پارس به نقل از یک منبع آگاه نوشت : عبدالستار ریگی برادر عبدالمالک ریگی ملعون , با پرداخت رشوه به مامورین نظامی و قضایی پاکستان آزاد شد.

به گزارش گندمــ پرس به نقل از  «پارس»، پس از دستگیری وی مسئولان امنیتی کشور از مقامات پاکستان خواستار استرداد وی به ایران شدند، اما اکنون برخی از شنیده ها حاکی از آزادی وی است.

براساس این اخبار گفته می شود عبدالستار ریگی با پرداخت 10 میلیون روپیه به مقامات قضایی و پلیس این کشور آزاد شده است.

عبدالستار ریگی برادر کوچک مالک ریگی است که شهریور پارسال بعد از کشته شدن برادر بزرگترش عبدالرئوف ریگی، سرکرده گروهک جیش النصر، سرگردگی این گروه را بر عهده گرفت.

با توجه به حمله تروریستی که هفته گذشته به مرزبانان جکیگور و نگور در جنوب سیستان و بلوچستان انجام و منجر به شهادت هشت نیروی مرزبانی شد، برخی از تحلیل ها بر این است که اخبار مربوط به آزادی عبدالستار ریگی می تواند صحت داشته باشد چرا که گروهک تروریستی جیش النصر و یا جیش العدل با این حمله تروریستی علیه مرزبانان دیگر واهمه تشدید فشارهای ایران برای استرداد عبدالستار ریگی را نداشته اند.

همچنین به نقل از یک منبع خبری، دو نفر از وابستگان به گروهک تروریستی به نام های عبدالمجید ریگی و منیر گنگوزهی را که پلیس شهر مرزی ماشکیل پاکستان در اسفند ماه پارسال به همراه مهمات در خانه ای دستگیر کرده بود، آزاد شده اند.

گفته می شود این دو نفر هم با پرداخت رشوه و حذف مدارک مربوط به کشف مهمات در پرونده آنان، با قید ضمانت آزاد شده اند.شهر ماشکیل پاکستان حدود 35 کیلومتری مرز سراوان قرار دارد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه