گندم پرس :و … عاقبت مطالبه گری و پاسخگویی مدیران در سیستان بدانجا رسید که؛ در پی انتشار نامه ی جوان متخصص سیستانی به نمایندگان سیستان ،سرکار خانم عالی نماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی و همسرشان جناب آقای فرقانی رییس اداره منابع طبیعی زابل،با طرح شکایت و پیگیری، موفق به گرفتن رای دادگاه […]

گندم پرس :و … عاقبت مطالبه گری و پاسخگویی مدیران در سیستان بدانجا رسید که؛ در پی انتشار نامه ی جوان متخصص سیستانی به نمایندگان سیستان ،سرکار خانم عالی نماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی و همسرشان جناب آقای فرقانی رییس اداره منابع طبیعی زابل،با طرح شکایت و پیگیری، موفق به گرفتن رای دادگاه مبنی بر یکسال حبس تعزیزی و دوسال ممنوعیت کار رسانه ای ” یونس دهمرده” شدند.

که متن نامه ی مورد نظر برای احترام به شعور و برخورداری از نظرات مخاطبان عزیز در زیر بازنشر خواهد شد
 
یونس دهمرده در صفحه اینستاگرام خود نوشت :‌ شکایت  اداره منابع طبیعی شهرستان زابل از بنده بابت انتشار مطلبی تحت عنوان ( نامه مختصص سیستانی به خانم عالی ـ تاریخ۳۰  بهمن ۹۳) منجر به صدور رای یکسال حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت کار رسانه ای در استان برای بنده (یونس دهمرده) از سوی شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲  شهرستان زابل شد.در رای صادره دلیل این رای انتشار مطلب خلاف واقع ، تشویش اذهان عمومی و تخریب عملکرد نماینده سیستان قید شده است.
 
 
 ۸۱۶۲۳۴۳۶۵_۱۴۸۸۷۳
 
امیدوار بودم پس از اعلام جناب هاشمی استاندار مبنی بر بازپس گیری شکایات از سوی دستگاههای دولتی از رسانه ها وخبرنگاران ،‌ این شکایت پس از درج جوابی ملغی اعلام شود که متاسفانه گویا سخن و دستورالعملی که ایشان دراین خصوص ابلاغ کرده بودند  مورد پذیرش عزیزان اداره کل منابع طبیعی استان قرار نگرفته و درنهایت اینچنین شد.
هدف بنده و همکاران از انتشار مطلب فوق تنها طرح چند سوال از نماینده سیستان بوده ،‌سوالاتی که حال نیز بقوت خود باقیست و هیچ جواب قانع کننده ای برای آن ارائه نشده  ،‌ اما اگرچه صدور این حکم در پی انتشار مطلب فوق که در زیر این متن نیز منتشر شده ،‌ تعجب اور بود ، اما اینجانب ضمن تمکین به قانون ،‌ حق اعتراض به رای صادره را برای خود قائل هستم و ان شالله در اسرع وقت بهمراه وکیل این امر صورت خواهد گرفت.
 
در پایان یک جمله و بس :‌ خوشحالم که هنوزم زنده ام و زنده بودنم خاریست ،‌ به تنگ چشمی نامردم زوال پرست

 

مطلب مورد اشاره بدین شرح می باشد :‌نامه مختصص سیستانی به خانم عالی

 
سرکارخانم عالی/بدون شک مسائل سیستان در قالب فرافکنی و ایجاد حجاب بر ناکارامدی های این چهار سال حل نخواهد شد.
 
هر چند به زودی در خصوص عملکرد و اقدامات و مواضع اشتباه شما به زودی تحلیل های مفصلی توسط کارشناسان و صاحبان قلم نوشته خواهد شد , لیکن نکاتی را جهت یادآوری عرض می نمایم.
خانم نماینده : حتما می دانید امروز بحران مطلق خشکسالی مسائل و مشکلات سنگینی را برای کشور ایجاد کرده که حل و فصل انها با حضور فهمیده ترین و نخبه ترین ادم های کشور سالیان دراز به طول خواهد انجامید.
پدیده بیابانزدایی نتیجه سیاست های غلط دراز مدت در حفاظت و بهره وری درست از منابع بوده که بخشی از این سیاست ها همین رفتار اشتباه شماست , آیا فکر می کنیدسقوط بیست تا صدمتری سفره های آب زیر زمینی که حاصل میلون ها سال شکل گیری است به همین راحتی مجددا جبران خواهد شد؟؟
سرکار خانم دکتر عالی :  معضل رودخانه های مرزی مخصوصا در شرایط فعلی که کل حوزه آبریز با کاهش تولید آب مواجه بوده با فرافکنی حل می شود ؟؟
شرایط امروز ورود آب به سیستان چگونه است؟ دیپلماسی فعال شما به عنوان نمایندگان مردم سیستان به عنوان بخشی از پازل حل مشکل و به عنوان بخشی از دیپلماسی سیاسی آب تا کجا های دنیا نفوذ داشته است ؟؟
چند نشست بین المللی آب را در دنیا رفتید و در مجامع جهانی فریاد زدید؟ 
کارگروه دائمی آب هیرمند را در تهران چند بار تشکیل دادید و در چند جلسه شرکت کردید ؟
لطفا صورتجلسات حضورتان را در این چهار سال به مردم عرضه بفرمایید.
خانم و آقای نماینده بدون شک بدانید حل مشکل سیستان نیازمند اجماع جهانی و فشار پیوسته بر افغانستان است که خوشبختانه به زیبایی کار شروع شده , جهانی کردن تالاب هامون تنها راه حل مشکل است و شما مطالب غیر اصولی و فنی را منتشر می کنید
.
چرا به مردم از عملکرد خودتان گزارش نمی دهید؟
بودجه مملکت در کمسیون تلفیق نهایی شده ولی شما ………….. , 
امیدوارم گزارش بدهید بودجه  ۵ میلیاردی پیشنهادی سازمان محیط زیست را برای هامون در مجلس چند برابر نمودید؟؟
حتما از شما خواهیم پرسید , بخشی از مشکل ریزگردهای سیستان در حوزه اختیارات اداره منابع طبیعی است که همسرتان مسئول است گزارش بفرمایید در این اداره چه اقدام مثبتی صورت گرفته؟؟
آنقدر عملکردی مشاهده نمی شود که عملا  به یک اداره تعطیل مبدل شده است 
بدون شک بدانید ما از شما سئوال خواهیم کرد , عملکرد شما در سیستان مورد سئوال خواهد بود , مشکلات و مصائب سیستان در این سه سال مورد سئوال خواهد بود , خسارت های گسترده خشکسالی به کشاورزان و عدم پیگیری شما در پرداخت حتی چند ریال به کشاورزان رنجدیده سیستانی سئوال خواهد شد ؟
امیدوارم خداوند به همه ما مسیر عقلانیت و منطق را نشان بدهد

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه