گـندمــــ پرس : کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: توفان 90 تا 100 کیلومتری همراه با گرد و خاک و کاهش شدید دید افقی و کاهش دما از سه تا پنج درجه از امروز سه شنبه تا پنجشنبه برخی نقاط شمال و مرکز استان را فرا می گیرد. به گزارش گندمـ پرس , رضا آزادمنش […]

گـندمــــ پرس : کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: توفان 90 تا 100 کیلومتری همراه با گرد و خاک و کاهش شدید دید افقی و کاهش دما از سه تا پنج درجه از امروز سه شنبه تا پنجشنبه برخی نقاط شمال و مرکز استان را فرا می گیرد.

به گزارش گندمـ پرس , رضا آزادمنش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دلیل جریانات شدید شمالی از امروز در سطح استان سیستان و بلوچستان شاهد ورزش باد شدید همراه با گرد خاک خواهیم بود که در شمال و نواحی مرکزی استان توفان گرد و خاک همراه با کاهش شدید دید افقی و اختلال در تردد پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: برای یکی دو روز آینده در نواحی جنوبی تداوم گرما و برای نقاط شمال و مرکز استان از امروز کاهش نسبی دما سه تا پنج درجه پیش بینی می شود.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: از روز پنجشنبه 14 خرداد ماه جاری کاهش دمای هوا از سه تا پنج درجه در جنوب سیستان و بلوچستان رخ می دهد و در نواحی شمالی و مرکزی نیز مردم این مناطق شاهد کاهش توفان گرد و خاک از 100 کیلومتر بر ساعت به 50 تا 60 کیلومتر برساعت خواهند بود.

آزادمنش با هشدار به مردم و مسوولان به سبب بروز توفان، توصیه کرد: با توجه به بروز توفان گردو خاک در برخی نقاط استان مردم از رفت و آمد های غیر ضرور پرهیز و هنگام خارج شدن از منزل از ماسک استفاده کنند.

استان سیستان و بلوچستان به علت بروز خشکسالی 16 ساله و وزش بادهای موسمی 120 روزه در سیستان و مونسون در دریای عمان و سواحل چابهار همواره با بادها و توفان های شدید و گرد و غبار بالایی روبروست که بعضا سبب کاهش دید و آلودگی هوا بیشتر از 20 برابر حد استاندارد می شود .

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه