طرح انتقال آب از طریق لوله به مزارع کشاورزی عملیاتی خواهد شد

  • کد خبر : 29314
  • ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۵
طرح انتقال آب از طریق لوله به مزارع کشاورزی عملیاتی خواهد شد

گندمــــ پرس : جلسه کارگروه آب،کشاورزی ومنابع طبیعی با حضور فرماندار هیرمند،صالحی مجری طرح انتقال آب با لوله، اعضای کارگروه ومدیران دستگاهای اجرایی شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری دوست محمد برگزار شد.     به گزارش  گندمــــ پرس به نقل از ندای هیرمند ، محمد علی پیری فرماندار شهرستان هیرمند در این جلسه گفت‌: طرح […]

گندمــــ پرس : جلسه کارگروه آب،کشاورزی ومنابع طبیعی با حضور فرماندار هیرمند،صالحی مجری طرح انتقال آب با لوله، اعضای کارگروه ومدیران دستگاهای اجرایی شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری دوست محمد برگزار شد.

 

 

به گزارش  گندمــــ پرس به نقل از ندای هیرمند ، محمد علی پیری فرماندار شهرستان هیرمند در این جلسه گفت‌: طرح انتقال آب از طریق لوله به مزارع کشاورزی کار بسیار خوبی در سطح حوزه سیستان که دارای دشت بسیار وسیعی می باشد خواهد بود.

 

پیری با بیان اینکه شهرستان هیرمند ۴۳ درصد از اراضی سطح  زیرکشت مزارع در حوزه سیستان را برخوردار است افزود:تنها دغدغه مسئولین ومردم این منطقه هرچه زودتر عملیاتی شدن این طرح بزرگ وملی می باشد،تا با انجام این طرح تغییر وتحولی در حوزه سیستان ایجاد شود.

 

پیری بیان داشت: به زودی طرح انتقال آب  از طریق لوله به مزارع کشاورزی عملیاتی خواهد شد،و برنامه ریزی های لازم برای اجرای طرح انتقال آب از طریق لوله به مزارع کشاورزی سیستان با در نظر گرفتن سطح اراضی وقابلیت های کشاورزی شهرستان ها با رعایت اولویت ها صورت گیرد.

 

مهندس صالحی مجری طرح انتقال آب از طریق لوله به مزارع کشاورزی دشت سیستان گزارشی از روند اجرای این طرح ارائه نمود و بیان داشت: این طرح در سطح چهل وشیش هزار هکتار از مزارع کشاورزی و بصورت EPC در۱۶ ناحیه اجرا خواهد شد.

 

وی خاطر نشان کرد: در این طرح حدود ۹۴۰۰ کیلومتر لوله گذاری در سایز های مختلف به کار خواهد رفت ودر شهرستان هیرمند ۴ناحیه عمرانی پیش بینی شده وپیمانکار ناحیه ۱ مشخص شده و به زودی اقدام به تجهیز کارگاه خواهد نمود.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=29314

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. اقای پیری فرد پرکاری هست.ما ایشون رو از زمانیکه مشاور بودند میشناسیم

  2. س افرین به مهندس صالحی و خسته نباشید این طرح از مجلس هشتم شروع شده ولی چرا این قدر دیر مردم همه رفتن