تاریخ : پنج شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۱ Thursday, 19 May , 2022

طاهری فرماندار نیمروز : وضعیت کشاورزی نیمروز بحرانیست

 • کد خبر : 22727
 • ۱۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۰:۴۸
طاهری فرماندار نیمروز : وضعیت کشاورزی نیمروز بحرانیست

گندمـــ پرس : جلسه مدیریت بحران اب کشاورزی و کارگروه اب ، کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان نیمروز به ریاست مهندس طاهری فرماندار برگزارگردید. به گزارش گندمــ پرس از نیمروز , در این جلسه که مدیران دستگاههای اجرایی مانند جهادکشاورزی ، امور آب , محیط زیست ، اداره عشایری، بخشداران مرکزی و صابری و جمعی […]

گندمـــ پرس : جلسه مدیریت بحران اب کشاورزی و کارگروه اب ، کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان نیمروز به ریاست مهندس طاهری فرماندار برگزارگردید.

به گزارش گندمــ پرس از نیمروز , در این جلسه که مدیران دستگاههای اجرایی مانند جهادکشاورزی ، امور آب , محیط زیست ، اداره عشایری، بخشداران مرکزی و صابری و جمعی از معتمدین و کشاورزان حضور داشتند , ابتدا مدیران دستگاههای مرتبط گزارشی از فعالیتها و اقدامات انجام شده خود در خصوص کم آبی بیان نمودند،

 

نیمروز

 

بنا براین گزارش  در ادامه جلسه آقای طاهری ضمن تبریک سال نو و آرزوی سالی خوش و همراه با موفقیت به شعار سال اعلامی از جانب مقام معظم رهبری که به عنوان سال دولت و ملت همزبانی و همدلی نامگذاری گردیده است اشاره و با اهمیت خواندن همدلی و همزبانی ملت و دولت ، خواستار ایجاد فضای یکدلی بین مردم و مسولین شدند سپس با توجه به بلند آب بودن این شهرستان و کمبود آب کشاورزی ، وضعیت موجود را بحرانی اعلام و از دستگاههای مربوطه خواست , نهایت همکاری خود را جهت مدیریت اب و ابیاری اراضی کشاورزی بکار گرفته و از قصور در این زمینه خودداری نمایند.

وی از مردم نیز خواست : با توجه به کمبوداب و رهاسازی آبی که از چاه نیمه ها انجام گرفته است جانب انصاف و عدالت را رعایت نموده و نهایت استفاده از اب موجود را بنمایند.

در پایان این جلسه طاهری فرماندار نیمروز ,  ناامیدی را گناه کبیره دانسته و از همه خواست , جهت نزول رحمت از درگاه الهی دعا نمایند،

لازم بذکر است شهرستان نیمروز شمالی ترین شهرستان استان است که به لحاظ خشکی تالاب بین المللی هامون وارتباط مستقیم مردم این منطقه باتالاب دچارمشکل معیشتی گردیده اند.

گزارش : ابراهیم سارانی , نیمروز

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=22727

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 13در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۳
 1. برادر عزیز اقای طاهری سلام .متاسفم که امروز این مطلب را برای دوست خودم می نویسم اما برادر سیاسی فکر کردن کار درستی نیست حق ادا کردن کاری است صحیح .برادر گرامی مگر قرار نبود وصورتجلسه نشد هم زمان با کانالهای شیب اب به مردم نیمروز هم سهم اب داده شودایا جنابعالی هم مثل خانم پرندوار دغدغه این مردم فقیر را داری یا اینکه خودت از شیب اب هستی سکوت اختیار نموده ای وبه فکر حفظ موقعیت خودت می باشی تا مردم این منطقه هم از کشاورزی اسیب ببینند وهم از دامداری امید ان دارم که هر موقعیتی که داری انرا مدیون مردم بدانی نه حکومت کردن مردم این منطقه که جنابعالی بر انها حکمرانی می کنی بیچاره شده اند واین بیچارگی ناشی از سیاسی کاری وبی تدبیری مسولین در این خطه از میهن اسلامی است خداوند به داد این مردم برسد .

 2. خوب است

 3. اقای ………………. مثل اینکه شما و…… تمایل به خرابی این منطقه دارید …………….

 4. چرا این مشکل حاد فقط برای نیمروز است ؟مگر مردم نیمروز چه گناهی کردند؟ از اول اجازه کشت به آنان نمی دادید تا امروز مردم این شهرستان محصولشان که همانا مشابه فرزندشان هست جلوی چشمانشان ازبین برود

 5. فعلا کمر همت به خرابی این شهرستان بسته شده

 6. فرماندار محترم نیمروز شما هم باید برای شهرستان نیمروز طرح لوله کشی سر مزارع را پیگیری نمائید

 7. دیروز مردم منطقه در لورگ باغ تجمع نمودند واقای ناظری فرماندار ویزه هم با عده ای از مسولین همراه وی جهت همدردی وحل مشکلات مردم به این روستا امده بودنداما از اقای طاهری با توجه به اطلاع رسانی قبلی هیچ خبری نبود ………..

 8. مردم عزیز سیستان/بحران ایجاد شده نتیجه دخالت های سیاسی فاقد تجربه و دانش کافی در زمینه اب و کشاورزی است/نتیجه دخالت دادن توهمات سیاسی مسئولین سازمان جهاد کشاورزی استان و سیستان/ نتیجه بی مسئولیتی متولیان بخش اب استان و سیستان است/ و در یک کلام نتیجه بازی سیاسی با مردمی که در فقر مطلق به سر می برند./امید است دستگاههای نظارتی و بازرسی کسانیکه میلون ها متر مکعب اب را به هدر داده و کشاورزی منطقه را نابود کردند مورد باز خواست و غرامت مردم رنجدیده سیستان را به موقع پرداخت کنند.

 9. در منطقه سیستان تا این تفکر باشد ( متولد شب آب بودن ، پشت آب بودن ، زهک و هیرمند بودن ) انتظار هیچ پیشرفتی را نباید داشته باشیم . .

 10. با تشکر از اقای طاهری انشالله با توجه پیگیری ایشان مشکل برطرف خواهد شد.

 11. با توجه به درایت و مدیریت جناب طاهری این مشکل حل خواهد شد

 12. برادر نیمروزی سلام .تجمعی را که جنابعالی فرموده اید دو روز قبل بوده وربطی به حضور اقای ناظری نداشته است واقای ناظری صرفاجهت دلجویی از مردم در مورد اب کشاورزی وحل مشکل کشاورزان به این روستا امده بودند