گندمـــ پرس : در چند روز گذشته برای دو بار پی در پی خبری در شبکه خبر سیمای جمهوری اسلامی ایران مبنی براحیای دریاچه هامون پخش شد. به گزارش گندمــ پرس در این خبر تصاویری از هامون پر آب به نمایش گذاشته شد و زیرنویس شد که هامون احیا شد , طی تحقیقاتی که صورت […]

گندمـــ پرس : در چند روز گذشته برای دو بار پی در پی خبری در شبکه خبر سیمای جمهوری اسلامی ایران مبنی براحیای دریاچه هامون پخش شد.

به گزارش گندمــ پرس در این خبر تصاویری از هامون پر آب به نمایش گذاشته شد و زیرنویس شد که هامون احیا شد , طی تحقیقاتی که صورت گرفت تصاویر منتشر شده در شبکه خبر مربوط به پر آبی سال گذشته می باشد و به اشتباه امسال نیز پخش شده است , این خبر موجی از اعتراضات و نگرانی در بین احاد مردم بوجود آورده است که مشکلات آنها نه تنها دیده نمی شود بلکه به صورت وارونه نیز جلوه داده می شود.

 

IMG-20150416-WA0041

 

درحال حاضر اگر چه مقداری آب ورودی به کشور داریم اما طبق نقشه های ماهواره ای حتی 5 درصد هامون نیز بصورت کامل آبگیری نشده و هنوز خیلی زود بنظر می رسد که سخن از احیای هامون به میان آوریم.

 

IMG-20150418-WA0009

شرایط کنونی سیستان

IMG-20150418-WA0010

شرایط سیستان در زمان پر آبی

 

جا دارد مسئولین محترم صدا و سیمای استان دراین خصوص تدبیری اندیشیده و جبران مافات نموده و خبر صحیح که همانا ادامه روند خشکسالی در سیستان و هامون بزرگ میباشد را جهت پخش به شبکه خبر ارسال و به نگرانی های بوجود آمده در بین مردم پایان دهند.

همچنین خواهشمند است با ارسال پیامکی به شماره  1000601 با عنوان هامون همچنان خشک است , گزارش پخش شده را تصحیح نمایید , صدای خود را به گوش مسئولین شبکه خبر سیما برسانید , بی شک با ارسال پیامهای انبوه این مساله مورد توجه قرار خواهد گرفت.

تصاویر : رسول عباسی

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه