گندمـــــ پرس :  اولین روز همایش ملی هنر و ادب سیستان آغاز شد که حواشی و نکات قابل تاملی را در خود جای داده بود .   به گــزارش گندمـــــ پرس ، ساعتی قبل از زمـان مقرر شده برای برگزاری مراسم افتتاحیه بود که ناگهان بارش شدید باران و تگرگ همه را غافلگیر کرد ولی […]

گندمـــــ پرس :  اولین روز همایش ملی هنر و ادب سیستان آغاز شد که حواشی و نکات قابل تاملی را در خود جای داده بود .

 

DSC_0184

به گــزارش گندمـــــ پرس ، ساعتی قبل از زمـان مقرر شده برای برگزاری مراسم افتتاحیه بود که ناگهان بارش شدید باران و تگرگ همه را غافلگیر کرد ولی حتی این اوضاع نابسامان جوی نیز نتوانست جلوی همت سیستانی های عزیز و فرهنگدوست را بگیرد و این عزیزان زیر بارش شدید باران در حال آماده کردن مکان برای اجرای نمایشگاه و همایش بودند .

 

۲۰۱۵۱۰۰۹_۱۶۲۲۵۴

 

ساعت 17 بعد از ظهر بود که صدای دهـل و سـاز سیستانی، ساختمان خانه هنرمندان را به لـرزه در آورد،دهل ساز سیستانی که نماد اصالت فرهنگ سیستان است؛ نکته قابل تامل و جالب، استقبال خیل عظیمی از مردم از دهل و ساز سیستانی،چوب بازی و رقص شمشیر بود به طوری که حتی هنرپیشه محبوب کشورمان آقای بهزاد فـراهانی نیز که در این همایش حضور داشت، را محـو تماشای این مـوسیقی زیبای سیستانـی کــرده بود .

 

 

 ۲۰۱۵۱۰۰۹_۱۶۲۲۴۸

 

۲۰۱۵۱۰۰۹_۱۶۵۸۲۴

 

DSC_0199

 

DSC_0191

 

DSC_0210

 

 

 

نکته ی دیگر حضور پرشور مردم در غرفه های نمایشگاه،مخصوصا غرفه غذا و خوراکیهای سیستانی بود که مورد توجه اغلب افرادی که آنجا بودند قرار گرفت .

 

 

 ۲۰۱۵۱۰۰۹_۱۷۲۸۱۱

 

۲۰۱۵۱۰۰۹_۱۷۲۸۲۴

 

 ۲۰۱۵۱۰۰۹_۱۷۲۸۱۱

 

 

این هـمـایـش ملـی حتی مـورد توجه توریستهایی از دیگــر کشورها قرار گــرفتـه بـود، و این علاقه مندی از چهره آنها کاملا مشخص بود و این نشان دهنـده ی اوج تمدن و فرهنگ سیستانیست که همگان را مجـذوب خود می کند .

 

 

DSC_0231

 

DSC_0208

 

لازم به ذکر است که مراسم افتتاحیه که به علت بارش سنگین باران لغو شده بود به روز شنبه( فردا) ساعت 16 موکول شد .

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه