تاریخ : شنبه, ۲۰ خرداد , ۱۴۰۲ Saturday, 10 June , 2023

صبر و مدارا دو عنصر اصلی و لازمه کار بازرسی است

  • کد خبر : 31027
  • ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۵
صبر و مدارا دو عنصر اصلی و لازمه کار بازرسی است

گندم پرس:مهندس علی اوسط هاشمی استاندار سیستان بلوچستان در جلسه گردهمایی رؤسای بازرسی دستگاههای اجرایی استان اظهارداشت : صبر و مدارا دو عنصر لازم برای بازرسی است در موضع کشف منفی برای پرده دری و ضربه زدن به انسانها نباشیم بلکه با بررسی مستندات و صحت و سقم موضوعات در جست و جوی حقیقت و […]

گندم پرس:مهندس علی اوسط هاشمی استاندار سیستان بلوچستان در جلسه گردهمایی رؤسای بازرسی دستگاههای اجرایی استان اظهارداشت : صبر و مدارا دو عنصر لازم برای بازرسی است در موضع کشف منفی برای پرده دری و ضربه زدن به انسانها نباشیم بلکه با بررسی مستندات و صحت و سقم موضوعات در جست و جوی حقیقت و صیانت از ارزشهای انسانی باشید .

به گزارش روابط عمومی استانداری اولین گردهمایی رؤسای بازرسی دستگاههای اجرایی ، فرمانداریها و شهرداریهای استان صبح امروز به ریاست استاندار و با حضور اعضاء در محل استانداری تشکیل جلسه داد.

مهندس هاشمی افزود : مسولین انتظار انجام کاری خارج از چارچوب قانون از هیچ کسی ندارند . نگذارید پارتی بازی و رانت و شایعه سازی بر سر زبانها بیفتد صداقت را توأم با ایمان و اعتماد سازی توشه راه خدمت به مردم نمایید .

استاندار همچنین با اشاره به فرموده امام راحل که «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید » ادامه داد : قرآن به عنوان چراغ راه انسانیت به انسانها وسعت نگاه میدهد و عامل به تحول است و راه را برای بازنگری و نقادی برای انسان باز گذاشته و کسی موفق است که اول منتقد خودش باشد .

وی در ادامه با اشاره به آیات قرآن کریم ،آبروی انسانها را یک حق الناس دانست و افزود: خداوند ناظر بر رفتار انسان است اما هرگز انسان را به خاطرسوء رفتارش سریعا محاکمه نمیکند پس شما بازرسان نیز به عنوان حامیان حق ، با وسعت نگاه و با پیروی از پیامبر اخلاق مدارو بزرگ اسلام ضمن احقاق حق از ترور شخصیت افراد نیزجلوگیری کنید .

مقام عالی استان در این راستاخطاب به بازرسان افزود : امید به انسان روشنی میدهد و اقبال از اخبار و شایعات منفی امید را از انسان می گیرد چرا که این بد آفتی است سعی کنید بدی را به بهترین وجه و به نیکویی دفع کنید .

هاشمی همچنین ادامه داد : معرفت در نظام اداری به عنوان یک ضرورت باید شکل بگیرد تا مردم خدمتگزاران خود را باور کنند یک از نقشهای بازرسی این است که نگذارند غبارشایعات و فساد اقتصادی بر نگاه مردم سایه بیندازد.

استاندار در این جلسه تصریح کرد : واژه های همدلی و هم زبانی، وجود معرفت در خدمت خالصانه و ارزش بودن در موضع انسانیت است و مصداق همدلی و هم زبانی دولت و ملت انعطاف پذیری و انتقاد پذیری ما مسولین و اعتماد مردم است.

استاندار در این راستا افزود : همدلی و هم زبانی دولت و ملت وقتی تحقق می یابد که اثرات خدمت دولتمردانش بر کام ملت بنشیند و ملت حضور دولت را در مسیر خواسته هایش لمس کند.

وی در پایان یادآور شد : ثروت و سرمایه ی حاصل از همدلی و همزبانی اشتیاق به حضور مردم در صحنه های مختلف سیاسی و اجتماعی نظام از جمله انتخابات است و نظام بازرسی میتواند با عملکرد مثبت و اعتمادسازی در ایجاد زمینه برای حضور مردم در شعب اخذ رأی اثر گذار باشد .

در ابتدای این جلسه نیز ارجمندی مدیر کل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری به ارائه گزارشی از روند کار بازرسی در دستگاههای اجرایی استان ، فرمانداریها و شهرداریها پرداخت و افزود : در سال جاری تاکنون ۳۶۴۵ مورد درخواست مردمی ، ۱۴۵ مورد شکایت و ۷۶۱ مورد درخواست ملاقات مردمی با استاندار از طریق سامانه الکترونیکی مردم با دولت ثبت که پس از بررسی ، رسیدگی و اقدامات لازم انجام شده است.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=31027
  • دیدگاه‌ها برای صبر و مدارا دو عنصر اصلی و لازمه کار بازرسی است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.