شهروند نیکشهری خطاب به استاندار :باران ما را می بلعد نه چشم بینا و نه گوش شنوایی داریم

  • کد خبر : 26116
  • ۲۸ تیر ۱۳۹۴ - ۲:۴۹
شهروند نیکشهری خطاب به استاندار :باران ما را می بلعد نه چشم بینا و نه گوش شنوایی داریم

یکی از اهالی محترم شهر بنت از توابع شهرستان نیکشهر با ارسال نامه ای به گندمـ پرس خواستار انتشار آن جهت اطلاع از وضعیت مردم آن منطقه در ایام بارانهای فصلی شده است , وی در این نوشتار استاندار سیستان و بلوچستان را مورد خطاب قرار داده و خواستار رسیدگی به این مشکل شده است. […]

_______20140111_1646593349 یکی از اهالی محترم شهر بنت از توابع شهرستان نیکشهر با ارسال نامه ای به گندمـ پرس خواستار انتشار آن جهت اطلاع از وضعیت مردم آن منطقه در ایام بارانهای فصلی شده است , وی در این نوشتار استاندار سیستان و بلوچستان را مورد خطاب قرار داده و خواستار رسیدگی به این مشکل شده است.

سلام علیکم به خدمت استاندار ساعی ، محبوب و مردمی استان سیستان و بلوچستان جناب آقای مهندس اوسط هاشمی….

عید سعید فطر بر شما و دولتمردان تدبیر و امید مبارک!
شهروندی هستم از شهر بنت (از توابع شهرستان نیکشهر)که در محله ای بنام کشکور ساکن می باشم. امروزه با هجوم خشکسالی در ایران و خصوصا در استان ما همه با بارش باران احساس خوشحالی میکنند،اما من و خانواده ام شب های بارانی را با وحشت و ترس ویرانی سپری می کنیم ، چون ترس نداشتن سرپناه آرامش نسبی را از ما گرفته است.
جناب استاندار عزیز، باران بشدت ما را می بلعد ،نه چشم بینایی ما را می بیند و نه گوش شنوایی ما را می شنود… 
صبوری به قیمت بی خانمان شدن آیا منطقی است ؟ شما قضاوت کنید ! 
وقتی که باران شروع به باریدن می کند و رودخانه خروشان دامن به زمین می زند ، ما اهالی محله کشکور شب و روزهای بارانی را پر از تشویش و استرس میگذرانیم چون از اتفاقی که می خواهد سرمان بیفتد سخت آگاهیم ، می دانیم اراضی ما ، خانه های ما ، همین امروز یا فردا ؛ بی رحمانه بلعیده می شوند ، اما افسوس که یاری رسانی نیست .
به هر دری زدیم ولی یاری رسانی نبود.
 
ماجرا از این قرار است که :
چند سال پیش طوفان گونو در منطقه ی ما و بسیاری از مناطق استان اتفاق افتاد ، بسیاری از منازل مسکونی تخریب شدند ،طولی نکشید که دولت آن وقت برای حمایت از آسیب دیدگان طوفان منازل مسکونی را با کمک و مساعدت طرح بنیاد مسکن احداث کردند ،که با شن برداری بی رویه بنیاد مسکن آن زمان از بستر رودخانه ی بنت ؛بدون کارشناسی سبب شد مسیر رودخانه به سمت محلات کشکور و ملندان بنت متاسفانه سوق پیدا کند.
با شدت بارانهای فصلی رودخانه به سمت محله ی کشکور طغیان نمود ؛ که این واقعه آثار مخربی بر اراضی و منازل مسکونی محله بجای آورد در صورتی که قسمتی از مسجد محله و منازل مردم ویران شدند .
با پیگیری های بخشدار وقت ؛ شوراها ،مسئولین محلی و شهرستان قسمتی از رودخانه را به احداث سیل بند به قصد تغییر مسیر رودخانه جهت نجات اهالی محله کشکور از طغیان رودخانه را دستور کار خود قرار دادند ، که این سیل بند تقریبا قسمت کوچکی از مسافت طولی محله را شامل می شد …. با پیگیری های بخشداران اسبق و همچنین شوراها سابق و فعلی اقدامی جهت تکمیل سیل بند بصورت مکاتبه ای با مقامات ذیربط صورت گرفته،اما راه به جایی نبردند.
 
جناب استاندار عزیز!
بسیاری آمدند ،بازدید و بررسی کردند ،نقشه و نقشه برداری نمودند، عکاسی و فیلم برداری کردند،قول مساعدت و همکاری دادند ….اما افسوس که عملی نشد!
تا اینکه با شدت گرفتن باران های فصلی امسال یعنی تیرماه 94در ماه مبارک رمضان سیل بندی که بنا شده بود بر اثر شدت بارش و طغیان رودخانه قسمتی از آن تخریب شده و هر آن با بارشی دیگر جان و مال مردم در خطر هست.
با نزدیکتر شدن به فصل پاییز امکان بارش باران های فصلی قوت خواهد گرفت ،لطفا ساکنین محله ی ما را دریابید.
ملتمسانه از دولت تدبیر و امید که الحق در بطن جامعه ی ما نهال امید و امیدواری را کاشته اید،تقاضا داریم چاره ای بیندیشید و ما را از این تشویش و ویرانی برهانید.
همین امروز به فریاد ما برسید که فردا خیلی دیر است !
 
-بیست و پنجم تیرماه 1394-
بقلم
“یکی ازاهالی محله کشکورشهر بنت
لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=26116

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. عجب مصیبتی انشالا مسولین فکری خواهند کرد پیگیری کنید

  2. اون رودخانه ای که من دیدم بااون سیل بندکه خلاصه می شودبه فنس ومقداری سنگ چون بنده 5سال دربنت زندگی کردم اینکارنیازبه کارکارشناسی دقیق واصولی داردکه دست مسئولین استانی وکشوری رامی بوسد